“Som rád, že historicky prvým letným kempom zakončíme náš plán tejto hokejovej sezóny. Vďaka úspešnému Allstar víkendu, pomoci a podpory zo strany partnerov tohto podujatia, výkonom hviezd Tipsport Ligy, trénerom, fantastickým fanúšikom a v neposlednom rade našim legendám Peterovi  Bondrovi  a Mirovi  Šatanovi, otvoríme už túto nedeľu unikátny letný kemp Tipsport Ligy pre 84 detí z celého Slovenska (ročník narodenia 2003 – 2005).  Organizácia tohto podujatia nebola jednoduchá a samozrejme že si vyžiadala aj nemalé finančné prostriedky. Toto všetko sme však zvládli dobre nastaveným systémom práce a vďaka partnerom dnes môžu tieto deti získať nezabudnuteľné  skúsenosti a krásne zážitky z letneho kempu úplne zdarma,”  hovorí Richard Lintner, riaditeľ Tipsport Ligy.

Pre deti je v rámci kempu pripravených množstvo sprievodných podujatí. Na zimnom štadióne v Hamuliakove budú mať pravidelné hokejové tréningy, ktoré budú v areály X-Bionic Sphere v Šamoríne doplnené ďalšími športovými aktivitami najmä gymnastikou, futbalom, plávaním, posilňovaním či beach volejbalom.

Talentovanú hokejovú mládež prídu podporiť aj známi športovci ako Juraj Tarr, Marko Daňo, Peter Bondra, Rasťo Pavlikovský či Marián Hossa.

Tipsport Liga ostatné dva roky organizuje v rámci našej najvyššej hokejovej súťaže  tzv. Allstar víkend. Toto podujatie malo tento rok aj výrazný charitatívny charakter. Práve výťažok zo vstupného bol určený na letný kemp pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia, ktoré však majú veľký hokejový talent. Jednotlivé kluby Tipsport Ligy vybrali na letný kemp tie deti, ktoré najviac spĺňali dané kritériá.

Vďaka tomu dnes 84 mladých hokejistov môže stráviť týždeň so skutočnými hokejovými osobnosťami. “Majú šancu sa veľa naučiť, získať dôležité skúsenosti, cenné rady, ale aj silnú motiváciu do ďalšej hokejovej kariéry,” uzatvára Lintner.