Hornets na domácom turnaji štvrtí, postupujú Neapol a Budapešť

Košice - Vodní pólisti ŠK Hornets Košice obsadili na domácom turnaji C-skupiny 1. kvalifikačného turnaja LEN Euro cupu posledné 4. miesto. Bronzový tím minulej sezóny najvyššej slovenskej súťaže postupne podľahol čiernohorskému tímu Primorac Kotor (7:12), Budapešti (4:14) a napriek zlepšenému výkonu aj víťazovi turnaja Neapolu (10:14).

0
Ilustračné foto
- Reklama -

Košičania uzavreli turnaj prehrou s CC Neapol 10:14. V troch štvrtinách boli favoritovi vyrovnaným súperom, o triumfe talianskeho tímu však rozhodla tretia osemminútovka. Tú vyhral Neapol 5:1, ujal sa vedenia 10:5, z ktorého ťažil do konca stretnutia. Slovenský tím však v záverečnej štvrtine vyhral 5:4 a odmenou mu bol potlesk divákov. “Bol to veľmi náročný zápas, ale som veľmi hrdý na mužstvo za výkon, aký podalo. Po prvých dvoch veľmi náročných zápasoch už bolo cítiť únavu, ale napriek tomu sme sa skonsolidovali. Chalani sa k tomu postavili veľmi dobre. Myslím si, že s takým velikánom, akým je CC Neapol, sme dosiahli sympatický výsledok,” uviedol strelec piatich košických gólov Samuel Baláž.

Pozitívne sa o výkone svojich zverencov vyjadril aj tréner ŠK Hornets Tomáš Brúder. “Spočiatku som mal obavy z toho, ako moji chlapci nastúpia do zápasu. Na predzápasovej porade som ich totiž videl unavených a skleslých. Asi to však bolo tým, že bolo ráno. Ukázali však, že sú ochotní pracovať a majú chuť sa učiť. Nerobím to často, ale dnes som ich pochválil, pretože bolo vidieť, že sa od zápasu k zápasu zlepšujeme. Je vidieť, že získavajú skúsenosti,” uviedol Brúder.

Košičania tak na domácom turnaji 1. kvalifikačného kola obsadili nepostupovú štvrtú priečku a s LEN Euro Cupom sa rozlúčili. Do ďalšej fázy súťaže postúpil taliansky CC Neapol a aj hráči BVSC Zugló Budapešť, ktorí v priamom zápase o postup zdolali Primorac Kotor najtesnejšie 8:7.

Výsledky C-skupiny LEN Euro cupu, Košice:

BVSC Budapešť – CC Neapol 8:9 (3:1, 3:4, 2:2, 0:2)
ŠK Hornets Košice – VK Primorac Kotor 7:12 (2:3, 3:7, 1:1, 1:1)
VK Primorac Kotor – CC Neapol 7:12 (4:3, 1:3, 1:3, 1:3)
BVSC Budapešť – ŠK Hornets Košice 14:4 (4:2, 3:1, 2:1, 5:0)
ŠK Hornets Košice – CC Neapol 10:14 (2:3, 2:2, 1:5, 5:4)
VK Primorac Kotor – BVSC Zugló Budapešť 7:8 (1:3, 4:3, 1:1, 1:1)

- Reklama -