[one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” padding=”” margin_top=”20px” margin_bottom=”20px” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][fusion_text]

[pro_ad_display_adzone id=”22327″] [/fusion_text][/one_full][fusion_text]

Bratislava  – Skupina bojkotujúcich reprezentantov na čele s Michalom Handzušom ponúkla prezidentovi Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Igorovi Nemečkovi riešenie existujúceho stavu. Hráči adresovali šéfovi SZĽH dohodu vo forme tzv. Verejného záväzku, ktorého podpísanie z jeho strany ukončí patovú situáciu.

“V týchto dňoch fandíme všetci chalanom z juniorskej reprezentácie. Držíme im palce, aby sa im zasa raz podarilo nadviazať na najväčšie úspechy slovenského hokeja a aby priniesli radosť hokejovým fanúšikom, ktorí ich budú na ich ceste šampionátom pozorne sledovať a povzbudzovať. Vieme, že reprezentovať Slovensko je jeden z najkrajších momentov hokejovej kariéry a vždy sme to robili naplno a so cťou. Aj preto bolo pre nás veľmi ťažké vyhlásiť reprezentačný bojkot, ale inú možnosť sme nemali. Záleží nám na budúcnosti slovenského hokeja, záleží nám na takom fungovaní hokejového zväzu, ktorý sa riadi základnými pravidlami fair-play a neúnavne pracuje na zlepšení stavu hokeja na Slovensku. Bojkotom trpia hráči aj fanúšikovia, no jedine funkcionári ho môžu ukončiť. My – hráči, chceme hrať, no nemôžeme súhlasiť s neurčitými prísľubmi do neurčitej budúcnosti. Preto predkladáme prezidentovi SZĽH Igorovi Nemečkovi ústretovú ponuku, ako túto situáciu rýchlo a jednoducho vyriešiť,” píše sa v oficiálnom liste, ktorý Handzuš v nedeľu zaslal slovenským médiám.

Nemeček v priebehu nedele bojkotujúcim hráčom prostredníctvom oficiálneho vyhlásenia na webstránke SZĽH odkázal: “Som rád, že po zbytočne turbulentných mesiacoch, ktoré zažívame od júna, sa hráči rozhodli posunúť vpred. Záväzok, ktorý som dostal od hráčov a je v súlade s našim návrhom Memoranda, len potvrdzuje moje slová, ktoré som povedal v septembri tohto roku. Už vtedy som sa totiž verejne zaviazal, že pokiaľ nebude mimoriadny kongres do konca júna 2016, 30. júna abdikujem. Verím, že sa podpisom tohto záväzku situácia upokojí a budeme môcť spoločne pracovať na tom, aby slovenský hokej napredoval.”

Podľa hráčov sa čas pred MS 2016 kráti a oni sami chcú, aby prípravné kempy reprezentácie prebehli v pokoji a s tými najlepšími hráčmi. “Naša ponuka k tomu otvára cestu. Vyzývame prezidenta SZĽH, aby sa autoritou svojej funkcie a svojim verejným záväzkom zaviazal presadiť základné demokratické pravidlá fair-play do hokejového zväzu. Vyzývame ho, aby prejavil dobrú vôľu a skutočný záujem o dobro slovenského hokeja a radosť slovenských fanúšikov. Stačí pridať podpis pod Verejný záväzok,” píše sa vo vyhlásení.

Podľa Handzuša je teraz na prezidentovi SZĽH, aby bojkot ukončil. “Je to z našej strany ústretový krok, my chceme situáciu riešiť. Teraz je na pánovi Nemečkovi, či to aj on chce vyriešiť alebo nie. Myslíme, že to je férová a dobrá ponuka. Teraz záleží iba na ňom, či chce vyriešiť tento bojkot a či chce, aby slovenský hokej začal smerovať a pozerať sa dopredu alebo nie,” povedal Handzuš pre TASR.

Znenie Verejného záväzku zverejňuje TASR bez redakčných úprav:

“Prezident SZĽH sa zaväzuje, že svojou autoritou presadí konanie mimoriadneho kongresu do konca júna 2016 tak, aby sa na tomto kongrese konali nové voľby funkcionárov SZĽH podľa nových demokratických stanov.

Prezident SZĽH sa osobitne zaväzuje presadiť, aby právo voliť funkcionárov SZĽH patrilo len voleným delegátom hokejových klubov a združení.

V prípade, že sa takýto mimoriadny kongres a voľby podľa nových demokratických stanov neuskutočnia do konca júna 2016, prezident SZĽH sa zaväzuje, že 30. júna 2016 odstúpi z funkcie.

Hráči vítajú tento verejný záväzok prezidenta SZĽH a vyhlasujú, že sú k dispozícii reprezentačnému trénerovi.”[/fusion_text][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”#efefef” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”center center” border_position=”all” border_size=”1px” border_color=”#81d742″ border_style=”solid” padding=”10px” margin_top=”50px” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][fusion_text]Zdroj: TASR | Foto: TASR[/fusion_text][/one_full][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” padding=”” margin_top=”20px” margin_bottom=”20px” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][fusion_text]

[pro_ad_display_adzone id=”22328″] [/fusion_text][/one_full][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”yes” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” padding=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][sharing tagline=”Zdieľaj” tagline_color=”” title=”Hráči adresovali Nemečkovi ďalší návrh, Handzuš: “Je to férová ponuka”” link=”https://sjz.sk/hraci-adresovali-nemeckovi-dalsi-navrh-handzus-je-to-ferova-ponuka/” description=”” pinterest_image=”https://sjz.sk/wp-content/uploads/2015/12/20151002handzusTK03289597.jpg” icons_boxed=”yes” icons_boxed_radius=”4px” box_colors=”” icon_colors=”” tooltip_placement=”” backgroundcolor=”” class=”” id=””][/sharing][/one_full][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”#d8d8d8″ background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” padding=”20px” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][fusion_text]

PREČÍTAJTE SI Z DANEJ KATEGÓRIE

[/fusion_text][recent_posts layout=”default” hover_type=”none” columns=”4″ number_posts=”4″ offset=”1″ cat_slug=”hokej-slovensko” exclude_cats=”” thumbnail=”yes” title=”yes” meta=”yes” excerpt=”yes” excerpt_length=”20″ strip_html=”yes” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][/recent_posts][/one_full]