Ilustračné foto

Mužstvo vedené trénerom Jose Mourinhom podáva zatiaľ kolísavé výkony, z uplynulých ôsmich súťažných zápasov vyhralo iba tri, v ďalších troch remizovalo a dva prehralo. Naposledy United zvíťazili cez víkend v anglickej Premier League na pôde Swansea 3:1, predtým však podľahli v Európskej lige Fenerbahce Istanbul 1:2. Nedarilo sa ani Ibrahimovičovi, sedemzápasové strelecké suchoty ukončil až v nedeľu na Liberty Stadium, kde strelil domácim “labutiam” dva góly. “Ibra” si uvedomuje, že mužstvo zatiaľ zaostáva za očakávaniami. “Máme však zdravý mix mladých i skúsených hráčov. Kvalita tu je. Myslím si, že máme na to, aby sme dosahovali veľké veci,” uviedol 35-ročný zakončovateľ v rozhovore pre magazín Inside United.

ManU patrí v tabuľke Premier League po 11 kolách šiesta priečka, keď na vedúci Liverpool stráca osem bodov. Podľa Ibrahimoviča je iba otázkou času, kedy sa tím zohrá a dostane na víťaznú vlnu. “Už po súboji s Liverpoolom som povedal – rovnako ako niekoľkokrát predtým – že si ešte potrebujeme vytvoriť medzi sebou ‘chémiu’, vedieť sa nájsť na ihrisku. Je to ako v rodine, každým dňom sa viac a viac spoznávame. Potrebujeme sa ešte viac zohrať, aby sme vydali maximum zo seba, aj zo spoluhráčov. Máme kúsky do víťazného puzzle, potrebujeme ho iba poskladať,” tvrdí Ibrahimovič. “Som presvedčený, že to raz klapne. Potrebujeme počkať na moment, keď to začne fungovať, nielen na trávniku, ale aj mimo neho. Mali sme v niektorých zápasoch smolu, ale veríme, že sa to obráti. Ak v to budete veriť, tak sa to aj stane. Mojou filozofiou je tvrdo trénovať, potom sa dostavia i výsledky.”

Bývalý kanonier Ajaxu, Juventusu, Interu Miláno, Barcelony, AC Miláno či Paríž a SG dal od svojho letného príchodu na Old Trafford v 17 súťažných zápasoch osem gólov. “Myslím si, že som ich mohol streliť viac. Spálil som niekoľko dobrých šancí, čo sa mi nezvyklo stávať. No tu v Anglicku je iný futbal, než som doteraz hrával. Celkovo som s mojimi výkonmi spokojný. Uvedomujem si však, že môžem urobiť ešte viac, chcem urobiť viac a aj urobím viac,” vyhlásil.