Iveta Štecová je odborníčka na tvárovú gymnastiku.

 

Ako ste sa dostali k tzv. tvárovej gymnastike?

Úplnou náhodou. Žila som v USA. Bol rok 2005. Moja tvár vo veku 32 rokov vyzerala unavene, začali sa ukazovať známky a dôsledky prehýrených nocí a nadmerného opaľovania. Samozrejme, skúšala som krémy, séra, masky, neinvazívne ošetrenia a tak ďalej. Efekt bol menej ako minimálny. Bránila som sa botulotoxínu a kyseline hyalurónovej. Hľadala som prirodzený a bezbolestný spôsob. V tom čase som náhodou stretla cvičiteľku tvárovej jogy. Spočiatku som pochybovala, ale po týždni cvičenia som uvidela prvé výsledky. A to ma presvedčilo, že tvárová gymnastika má zmysel a vie účinne pomáhať. Dnes je to už 11 rokov, čo sa venujem tvárovej gymnastike.

Čo to vlastne tvárová gymnastika je?

Tvárová gymnastika je súbor cvikov pre krásu, ktorými precvičujeme svaly tváre, a ktorých výsledkom je pevnejšia kontúra brady, plnšie pery a líčka. Eliminujeme ňou vrásky, dosiahneme krajšiu definíciu krku, pomáha nám pri odstránení dvojitej brady a vačkov pod očami, nosoústnej ryhy a zmierni jej hĺbky. Podstatou tvárovej gymnastiky je pohyb svalov, tým dochádza aj ku zlepšeniu prúdenia lymfy v oblasti tváre a krku. Základom akéhokoľvek cvičenia tvárovej gymnastiky je napínanie a uvoľňovanie svalu. Sval sa na chvíľu odkrví a po uvoľnení sa doň nahrnie čerstvá okysličená krv so živinami. Opakované napínanie a uvoľňovanie svalov pri cvičení tvárovej gymnastiky podnieti v danom mieste regeneračný proces, čím sa sval spevní, vráti sa mu pružnosť a objem.

studensi-6

Prečo je tvárová gymnastika dôležitá a ako nám môže pomôcť?

Na tvári mame 60 svalov, ak ich nebudeme precvičovať, prídeme o ne. Už v 25. roku života dochádza k erózii svalov a pokožky na tele a tvári. Je to proces pomalý, ale nezvratný. Dá sa to prirovnať k cvičeniu tela. Ak cvičíte, telo má iný svalový tonus ako telo, ktoré necvičí. To isté sa deje na tvári. Pravidelným cvičením sa tvár prekrví, svaly sa regenerujú a vracia sa im pružnosť. Zrýchľuje sa prúdenie lymfy, prečistí sa podkožie a pleť je čistejšia a zdravšia.

Pre koho je určená?

Pre každého. Neexistuje ani horná a ani dolná veková hranica. Čím skôr sa začne s cvičením, tým lepšie.
Cvičenie tvárovej gymnastiky je vhodnou voľbou pre každého. Tvárová gymnastika je prirodzenou a najlacnejšou metódou predchádzania tvorbe vrások. Pomáha udržať mladú a zdravú pokožku čo najdlhšie a je vhodnou voľbou pre tých, ktorých cieľom je spevnenie kontúr tváre a krku, eliminácia vrások, dvojitej brady a vačkov pod očami. 

Nie je to teda len záležitosť žien?

Určite nie. Tvárová gymnastika je účinná a dôležitá nielen pre ženy, ale aj pre mužov. Aj oni podliehajú “času” a ich tvár nie je nijako chránená pred starnutím.

Aké výsledky môžeme dosiahnuť tvárovou gymnastikou?

Správnou voľbou cvikov tvárovej gymnastiky môžeme výrazne spevniť kontúry tváre a krku, zvýrazniť líčka a dodať im strácajúci sa objem, zväčšiť pery, eliminovať vertikálne vrásky okolo pier, rozšíriť alebo zúžiť tvár, zvýšiť produkciu kolagénu v pokožke a vyhladiť vrásky, spevniť viečka, zdvihnúť ovisajúce kútiky úst, eliminovať nosoústnu ryhu, zlepšiť prúdenie lymfy a prečistiť podkožie. Naša pokožka na tvári bude žiarivejšia a čistejšia.

studensi-3

Ako prebieha taká gymnastika?

Hodiny tvárovej gymnastiky sa dajú realizovať individuálne alebo formou skupinových kurzov. Preberá sa teória, technika cvičenia a najčastejšie chyby pri cvičení. Potom sa prechádza na praktickú časť, kde sa precvičujú všetky svalové partie so zameraním na problémové zóny. Hodiny tvárovej gymnastiky sú zábavné, veľa sa nasmejeme, ale veď úsmev je tiež cvik tvárovej gymnastiky.

Koľko času denne treba tomuto cvičeniu venovať?

Krátke 10-minútové cvičenie každý deň prináša výraznejšie benefity ako cvičenie 1 hodinu raz do týždňa. Cvičenie v ranných hodinách pomáha eliminovať zlé návyky pohybov tvárových svalov. Cvičenie večer pomáha regenerácii tvárových svalov, relaxuje svaly a myseľ. Pripraví vás na pokojný spánok. Cvičiť môžete počas šoférovania, varenia alebo sledovania TV. No nie je to skvelé?

Okrem tvárovej gymnastiky ste sa stali aj tvárou jedného výživového doplnku, ako sa Vám to podarilo a čo Vás k tomu motivovalo?

O súťaži “Tvár Anti Age” som sa dozvedela od mojej známej. Spýtala sa ma, prečo sa neprihlásim. Keďže sa sama pohybujem v tejto oblasti už 20 rokov, venujem sa cvičeniu nielen tváre, ale aj tela, mám blog o kráse, kde radím ženám, ako sa o seba starať a byť prirodzene krásna, a navyše študujem v Austrálii na Health Academy výživu a chudnutie. Po zvážení som sa nakoniec rozhodla zapojiť sa do súťaže Kompavy.

studensi-23

Aký je to pocit, byť tvárou konkrétneho produktu?

Zaujímavé. Nikdy som si nemyslela, že aj ja môžem byť tvárou nejakého produktu. Dnes sa z toho teším a som rada, ak môžem pomáhať dvakrát. Svojimi radami v oblasti tvárovej gymnastiky a odporúčaniami na výborný výživový produkt.

Máte aj reálne skúsenosti s týmto produktom K2 Anti Age?

Áno, samozrejme. Keďže K2 Anti Age obsahuje prospešné látky pre telo a pleť, sama som ho vyskúšala a v tejto dobe ho stále užívam. Presvedčili ma účinné látky, ako koenzým Q10, ale aj extrakt z brokolice. Veď brokolica je najzdravšia zelenina s výrazným antiage účinkom, ale veľakrát nám v strave chýba. Ide o koktail vitamínov B, K, A, aminokyselín a enzýmov. V jednej škatuľke je prakticky všetko, čo organizmus potrebuje.

Aký je Váš názor na výživové a vitamínové doplnky?

Vitamínové doplnky som v rozumnej miere užívala stále. Prišla som do veku, keď moje telo a pokožka vyžaduje oveľa viac. Nechcela som mať doma 15 škatuliek rôznych vitamínov, hľadala som niečo komplexné a účinné. Objavila som K2 Anti Age. Môj prvý postreh bol ten, že mám viac energie, už som nepotrebovala popoludňajšiu kávu, v noci som naopak výborne spala a ráno sa zobudila úplne svieža. Tento produkt spúšťa aj produkciu kolagénu a je to vidieť. Je to oveľa lepšie ako krém alebo sérum. Vyživuje pleť z vnútra. Najlepšie je, že vôbec nemám chuť na sladké. Ja sladké milujem, ale odkedy užívam tento produkt, chuťové bunky držím na uzde.

 

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať