Jágr vždy túžil hrať za kanadský klub, na Howeov rekord ešte nemyslí

Klub NHL Calgary Flames v stredu oficiálne predstavil svoju čerstvú posilu Jaromíra Jágra. Český hokejový veterán po podpise ročnej zmluvy s "plameňmi" vyhlásil, že vždy bolo jeho túžbou hrať za tím z Kanady.

0
Na snímke česká hokejová legenda Jaromír Jágr sa smeje počas tlačovej konferencie Calgary Flames 4. októbra 2017. Jaromír Jágr bude pokračovať vo svojej kariére v zámorskej NHL. Štyridsaťpäťročný hokejista sa dohodol na ročnej zmluve s Calgary Flames a prvýkrát v kariére si zahrá v Kanade. FOTO TASR/AP
- Reklama -

nh”Pre české médiá som už povedal, že na 99,9 percenta bude toto moja posledná sezóna v NHL. Chcel by som si jeden deň povedať, že som počas kariéry hral aj za kanadský klub,” uviedol bývalý hráč Pittsburghu, Washingtonu, NY Rangers, Philadelphie, Dallasu, Bostonu, New Jersey a Floridy, ktorý načne už svoju 24. profiligovú sezónu. Štyridsaťpäťročný krídelník ešte nestihol otvárací zápas Calgary v novej sezóne na ľade Edmontonu a je možné, že sa nepredstaví ani v ďalšom dueli, keď Flames v noci na nedeľu hostia Winnipeg. Podľa svojich slov potrebuje pred ostrým štartom absolvovať ešte pár tréningov. “Budem potrebovať pravdepodobne viac času než zvyčajne. Neviem, ako bude na zvýšenú záťaž reagovať moje telo, veď som päť mesiacov nehral žiadny zápas. Doteraz som trénoval len individuálne, takže absolvujem niekoľko spoločných tréningov a potom uvidíme, ako na tom som.”

Jágr sa v minulej sezóne dokázal prepracovať na druhé miesto historickej tabuľky produktivity NHL za nedostihnuteľného Wayna Gretzkého a v nadchádzajúcom ročníku by mohol pokoriť ďalší významný míľnik. Na konte má 1711 zápasov v základnej časti a ak ich odohrá ešte 57, prekoná rekord Gordieho Howea (1767). “Ak tú métu dosiahnem, špeciálne v drese Calgary Flames, bude to niečo výnimočné. Nechcem sa však pozerať tak ďaleko dopredu,” povedal “nestarnúci” český útočník podľa agentúry AP.

V Calgary veria, že v osobe Jágra získali posledný kamienok do víťaznej mozaiky. Mužstvo plné talentovaných hráčov napreduje, no potrebovalo do ofenzívy ešte jedného skúseného hráča, ktorý bude usmerňovať mladých útočníkov. “Každý v tíme súhlasil s podpísaním Jágra. Ako vieme byť súťaživejší? Cítili sme, že najlepšie je to urobiť takým spôsobom, že získame najlepšieho voľného hráča na trhu. A Jaromír bol voľný,” vysvetlil asistent generálneho manažéra “plameňov” Craig Conroy. “Sledovali sme veľa jeho striedaní v uplynulom ročníku, teda, musím sa opraviť, videli sme všetky. Stále má schopnosť byť silný na puku. Jeho hokejové myslenie je na špičkovej úrovni a stále skvele tvorí hru,” vysvetľoval na tlačovej konferencii generálny manažér Flames Brad Treliving, čo klub viedlo k angažovaniu hokejovej legendy.

V klube s Jágrom počítajú do tretej útočnej formácie k Samovi Bennettovi a Krisovi Versteegovi. Člen elitného Triple Gold Clubu si uvedomuje, že jeho prvý angažmán v Kanade nebude jednoduchý. Fanúšikovia v “kolíske hokeja” tomuto športu veľmi dobre rozumejú. “Hrať v Kanade má svoje plusy i mínusy. Fanúšikov tu nejde ‘okecať’, oni poznajú, keď hráte zle,” dodal Jágr, ktorý šiel platovo dole, aby sa mohol Flames upísať. V Calgary bude poberať ročne milión dolárov, ďalší milión môže zarobiť na výkonnostných bonusoch. V tíme je jeho spoluhráčom aj slovenský útočník Marek Hrivík, ten však pre otras mozgu, ktorý utrpel počas prípravy, začal sezónu na listine zranených hráčov.

- Reklama -