“Je to len prvý polčas,” zhodli sa hráčky Good Angels

0
Na snímke basketbalistky Good Angels Košice sa tešia po víťazstve v prvom zápase 1. kola play off EP FIBA žien Good Angels Košice - Flammes Carolo Basket Ardennes 83:64 v Košiciach 19. januára 2017. FOTO TASR - Roman Hanc
- Reklama -

Košice – Zdravý rešpekt k súperovi podporený koncentrovaným výkonom priniesol basketbalistkám Good Angels Košice presvedčivé víťazstvo v prvom zápase 1. kola play off Európskeho pohára FIBA. Na domácej palubovke zdolali francúzsky tím Flammes Carolo Basket 83:64 a v polčase dvojzápasu, ktorý rozhodne o ich ďalšom účinkovaní v EP FIBA, majú výbornú východiskovú pozíciu. Tréner Peter Jankovič i samotné hráčky sa však zhodli, že 19-bodový náskok ešte nič nemusí znamenať a na zodpovedný výkon bude potrebné nadviazať i v odvete vo Francúzsku.

Francúzsky tím vyhral svoju H-skupinu s bilanciou šesť víťazstiev v šiestich zápasoch, no vzájomný zápas s Košičankami potvrdil optimizmus generálneho manažéra Good Angels Daniela Jendrichovského. Ten sa pár týždňov pred prvým zápasom play off vyjadril, že z výborných výsledkov Carolo Basket netreba mať prehnaný rešpekt, keďže ich skupina nebola zďaleka tak silne obsadená, ako tá, v ktorej účinkoval slovenský tím.

Prvý duel na palubovke v košickej Angels aréne dal tomuto názoru za pravdu. Košičanky dominovali v úvodnej štvrtine, v druhej síce poľavili, ale druhý polčas už vyznel jednoznačne v ich prospech. Výsledkom je 19-bodové víťazstvo, ktoré dáva optimizmus pred odvetou. “Od úvodu som veril, že máme na to, aby sme zvíťazili. V druhej štvrtine sme dostali 26 bodov, čo je veľmi veľa. Potom sme však začali lepšie brániť, zrýchlili sme hru a vyplatilo sa,” poznamenal po stretnutí tréner Peter Jankovič.

Ten sa musel počas zápasu vyrovnať s absenciou dvoch hráčok. Barbora Bálintová v úvode druhého polčasu dohrala pre druhú nešportovú chybu, Zuzana Žirková krátko na to skončila po dôraznom obrannom zákroku súperky. “Obe hráčky nám chýbali, ale družstvo sa po ich výpadkoch ešte viac zomklo a hráčky príkladne zabrali,” uviedol Jankovič.

Absencia spomínanej dvojice znamenala viac času na palubovke pre Dominiku Baburovú. Tá hrala jeden z najlepších zápasov od letného príchodu do Good Angels a svoj výkon vyšperkovala dvomi trojkami. “Mala som aj šťastie, že som na ihrisku strávila viac času, keďže nám vypadli dve hráčky. Pred zápasom sme ani veľmi neverili, že by sme mohli zvíťaziť takým výrazným rozdielom. Čakali sme veľký boj. Ešte stále je to však málo na to, aby sme sa mohli tešiť. V basketbale nie je ani 20-bodové manko veľa, preto verím, že aj v odvete podáme taký výkon ako doma,” povedala Baburová. Košická Angels aréna nebola úplne zaplnená, no prítomní diváci vytvorili výbornú kulisu a hráčky vyprevadili veľkým potleskom.

Spokojný bol aj generálny manažér Daniel Jendrichovský, ktorý vyzdvihol výkon celého družstva vrátane Slovinky Teji Oblakovej, ktorá po výpadkoch Bálintovej a Žirkovej vhodne zaskočila na pozícii rozohrávačky. “Klobúk dolu pred dievčatami, že udržali taktiku celý zápas. Súpera dostali do problémov s faulami, takže hostky už nemohli hrať veľmi dôrazne. Príprava na tento zápas bola po nedávnej prehre v Slovenskom pohári dôležitá a som rád, že to vyšlo. Pre nás je alfou a omegou snaha ísť v EP FIBA čo najďalej. Takýto presvedčivý výsledok som ani náhodou neočakával, hoci som bol optimistom, keďže sme sa k našej spokojnosti vyhli Yakin Dogu. To družstvo je momentálne jedno z troch najlepších v Európe,” uviedol Daniel Jendrichovský.

Odvetný zápas prvého kola je na programe v stredu 25. januára vo Francúzsku a Košičanky vedia, že ich, napriek sľubnému náskoku, nič ľahké nečaká. “Samotný francúzsky basketbal je špecifický, takže o to ťažšie to bude. Na súperkách bolo vidieť, že nie sú slabý súper a dokázali sa vrátiť do zápasu aj za vysoko nepriaznivého stavu,” poznamenala Zuzana Žirková. Víťaz tohto dvojzápasu sa v 2. kole play off EP FIBA stretne s lepším z dvojice CEKK Cegléd – TTT Riga.

- Reklama -