[fusion_text]

Helsinki – Hokejisti Slovana Bratislava otvorili druhý trip v prebiehajúcej sezóne KHL prehrou. Napriek zlepšenému výkonu v druhej polovici stretnutia nestačili na favorizovaný Jokerit Helsinki a na jeho ľade prehrali 1:4. Jediný gól hostí strelil v deň svojich tridsiatich narodenín český útočník Lukáš Kašpar.

Zverenci trénera Miloša Říhu prišli v stredu aj o nezdolanosť na klziskách súperov v tomto ročníku, keďže v troch doterajších dueloch vonku vždy uspeli. Z Helsínk sa najbližšie presunú do Rigy, kde ich v piatok o 18.30 h čaká druhý duel na tripe na ľade miestneho Dinama. Lotyšský klub pritom v pondelok doma zdolali 3:2 po predĺžení.

Jokerit Helsinki – Slovan Bratislava 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Góly: 9. Lajunen (Kozun), 14. Olimb (Huhtala), 57. Kapanen (Jaakola, Kozun), 59. Jesper Jensen (Lajunen, Kozun) – 51. Kašpar (Nagy, Barker).

Rozhodovali: Dejev, Vasiljev – Raming, Ivanov,

vylúčení: 2:2,

presilovky: 1:1,

oslabenia: 0:0,

9503 divákov.

Zostavy:

Jokerit Helsinki: Karlsson – Ohtamaa, Lajunen, Larsen, Jesper Jensen, Jaakola, Korpikari – Jormakka, Olimb, Huhtala – Kozun, Regin, Hagman – Aaltonen, Kapanen, Sallinen – Rita, Wirtanen, Joensuu

Slovan Bratislava: Brust – Barker, Novák, Starosta, Švarný, Mihalik, Sersen, Luža – Kašpar, Nedorost, Miklík – Jeglič, Tičar, Nagy– Šťastný, Surový, Bartovič – Skalický, Viedenský, Lušňák

V Hartwall aréne sa hral od začiatku svižný hokej. Slovan stačil hrať s domácimi vyrovnanú partiu len v úvodných piatich minútach,  potom už výrazne stratil herný aj gólový kontakt. “Žolíci” prebrali opraty duelu do svojich rúk a Brust sa pravidelne ocital v ohni striel domácich. Na začiatku 9. minúty ešte podržal svojich pri dorážke Hagmana, ale výbornému striedaniu domácich neodolal. Po chybe Mihalika sa puk dostal na modrú k Lajunenovi, ten využil Brustov zakrytý výhľad a nedal mu žiadnu šancu – 1:0. Slovan vyspelému súperovi nestačil rýchlostne ani fyzicky a neustále hral pod tlakom. Naštrbenú “belasú” psychiku podkopali navyše aj defenzívne zaváhania. Po ďalšom takom v 14. minúte využil na ľavom krídle priestor Olimb, položil si aj Brusta a pohotovo zvýšil na 2:0.

Aj v druhom dejstve mala hra rýchly priebeh a len sporadicky ju kúskovali krátke prerušenia. Slovan začal výborne, Nagy sa kľučkou z ľavého krídla efektne uvoľnil do priestoru, ale bekhendom už nedokázal ideálne zakončiť. V ďalšom priebehu sa na ľade viac bojovalo ako hralo. “Belasí” sa však osmelili a pred klaksónom boli aktívnejším celkom. Zvýšili početnosť streľby, zlepšili pohyb a v útočnej tretine mali územnú prevahu, avšak len za bránkou či v rohoch klziska. Až v závere sa dostal pred Karlssona agilný Kašpar, ale kontaktého gólu sa nedočkal.

Slovan pokračoval v nastolenom trende aj v treťom dejstve. Priblížil sa k vytúženému gólu, ale na jeho dosiahnutie mu chýbal kúsok šťastia. Najskôr strelecky neuspeli Šťastný s Lužom a následne si na Miklíkov puk ideálne sprava nakorčuľoval Kašpar, ale ani pri jeho koncovke gólovo nezahrmelo. V 46. minúte mohol snahu “belasých” otupiť Jensen, ale Aaltonenovu prihrávku v prečíslení na tretí gól nevyužil. O päť minút neskôr sa Slovan napokon dočkal a využil ponúknutú presilovku. Nagyova strela švihom sa odrazila od zadného mantinelu pred bránku, Kašpar sa ideálne zorientoval a doklepol puk za Karlssona. V závere však Viedenský zbytočne fauloval v strednom pásme a daroval domácim presilovku. Jokerit ju využil a Kapanen zaklincoval Slovan po efektnom teči Jaakolovej strely na 3:1 a v závere pridal ešte štvrtý gól Jesper Jensen.

Miloš Říha, tréner Slovana: “Zápas sme si prehrali v prvej tretine, nastúpili sme zle, bez koncentrácie, vyrobili sme zbytočné chyby. Druhá tretina bola o poznanie lepšia, korčuľovali sme, dohrávali súboje a zápas vyzeral úplne inak. Zo šancí, ktoré sme si vytvorili, sme bohužiaľ nedali góly. V tretej tretine padol kontaktný gól, no zbytočným faulom sme sa o možnosť vyrovnať pripravili. Myslím, že Jokerit dnes vyhral zaslúžene.”

13. Dinamo Minsk           11  4  0  2  5  21:29  14
14. Severstaľ Čerepovec       12  2  2  0  8  22:30  10[/fusion_text][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”#efefef” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”center center” border_position=”all” border_size=”1px” border_color=”#81d742″ border_style=”solid” padding=”10px” margin_top=”50px” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][fusion_text]Zdroj: TASR | Foto: TASR/AP, ilustračné foto[/fusion_text][/one_full][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”yes” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” padding=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][sharing tagline=”Zdieľaj” tagline_color=”” title=”Jokerit Helsinki zvíťazil nad Slovanom Bratislava” link=”https://sjz.sk/jokerit-helsinki-zvitazil-nad-slovanom-bratislava/” description=”” pinterest_image=”https://sjz.sk/wp-content/uploads/2015/09/20150917_slovan112855841-300×200.jpg” icons_boxed=”yes” icons_boxed_radius=”4px” box_colors=”” icon_colors=”” tooltip_placement=”” backgroundcolor=”” class=”” id=””][/sharing][/one_full][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”#d8d8d8″ background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” padding=”20px” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][fusion_text]