Juraj Koreň v alpách prešiel a nalietal 1826 km. Účasťou na Red Bull X-Alps si splnil celoživotný sen

Juraj Koreň má za sebou premiérovú účasť na dobrodružných vytrvalostných pretekoch Red Bull X-Alps. Podarilo sa mu to ako druhému Slovákovi v histórii podujatia a splnil si tým svoj veľký športový sen.

Jedenásť dní sa 32 športovcov z celého sveta snažilo pokoriť 1138 km dlhú trasu vedúcu cez šesť krajín. Vzdialenosť mohli prekonávať iba dvomi spôsobmi – letom na paraglide alebo behom či chôdzou. Legendárnym paratrekingovým pretekom v závere opäť kraľoval Švajčiar Christian Maurer. Už po šiestykrát po sebe sa mu podarilo zvíťaziť s obrovským náskokom. V cieli v Monaku pristál po deviatich dňoch a troch hodinách.

Juraj Koreň na Red Bull X-Alps
Juraj Koreň na Red Bull X-Alps , foto: Filip Benček / RedBull.sk

Jurajovi do cieľa chýbalo 290 km, pristál vo Francúzsku a obsadil tak celkové 18. miesto. Alpské dobrodružstvo si aj napriek extrémnej náročnosti a vyčerpaniu užil a počas jedenástich dní zozbieral cenné skúsenosti: „Preteky ma naučili hlavne pokore k horám, ale i skromnosti. Som vďačný za to, že som sa Red Bull X-Alps mohol zúčastniť. Do Monaka to síce nevydalo, nuž ale, človek sa učí na vlastných chybách a čím viacej bolia, tým viac si ich zapamätá.“

Juraj Koreň na Red Bull X-Alps
Juraj Koreň na Red Bull X-Alps , foto: Filip Benček / RedBull.sk

Pozrite si v live blogu, ako sa Jurajovi darilo na jeho prvom ročníku a ako postupoval na náročnej trase cez 10 otočných bodov v piatich krajinách. Uvidíte, aké nezabudnuteľné momenty patria k týmto pretekom a presvedčíte sa o tom, že tento chalan sa neprestáva usmievať ani po stovkách kilometroch v nohách. Juraj si doma na Slovensku ešte pár dní oddýchne a potom už smeruje na ďalšiu veľkú výpravu, ktorá na neho tentokrát čaká v Grónsku v rámci pokračovania expedície Seven Virgin Summits.

Viac informácií o výsledkoch, pretekoch, a aj fotogalériu nájdete na webe redbull.sk/xalps.

Juraj Koreň na Red Bull X-Alps
Juraj Koreň na Red Bull X-Alps , foto: Filip Benček / RedBull.sk

Red Bull X-Alps sú dobrodružstvom, o ktorom básnia všetci piloti

Preteky Red Bull X-Alps sa organizujú každé dva roky. Štart je v rakúskom Salzburgu a cieľová brána v prístave v Monaku. Náročnosť tejto výzvy spočíva v prekonaní drsnej trasy vedúcej naprieč Alpami, ktorá má viac ako 1000 km. Vzdialenosť môžu športovci prekonávať iba peši alebo na paraglide. Povinné sú dopredu určené zastávky na tzv. otočných bodoch. Porota na každý ročník nominuje okolo 30 účastníkov, medzi ktorými sú ostrieľaní veteráni, ale aj úplní nováčikovia zo všetkých kútov sveta. Slovensko malo na tomto podujatí zastúpenie po druhý raz v histórii – v roku 2007 dostal pozvánku Peter Vrabec a v roku 2019 sa Alpy pokúsil pokoriť Juraj Koreň.

Viac o pretekoch nájdete na redbullxalps.com #REDBULLXALPS

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať