Kde vaše telo hromadí tuk a ako sa ho zbaviť

Kde vaše telo hromadí tuk a ako sa ho zbaviť. Necítite sa dobre, pretože vám akýkoľvek pohyb znepríjemňuje tuková vrstva? Pohľad do zrkadla prezrádza, že by ste so sebou mali niečo robiť? Zistite, do ktorej skupiny obezity patríte a zmenou životného štýlu vyriešte tento problém raz a navždy.

1. Obezita spôsobená potravinami

Tento typ obezity je najčastejší typ obezity vo svete. Je spôsobený nadmerným množstvom tučných jedál a cukru v strave. Ak sa chcete zbaviť tuku, cvičte aspoň 30 minút denne. Najvhodnejšie je začať s cvikmi, ktoré sú zamerané na zhadzovanie tuku. Až potom prichádzajú na rad cviky, ktoré sa sústreďujú na spevňovanie tela. V neposlednom rade je NAOZAJ potrebná úprava stravy.

2. Obezita spôsobená stresom

Je spôsobená psychosomatickými ťažkosťami – vašou úzkosťou, stresom a depresiou. Ľudia, ktorí trpia týmto typom obezity, sa zvyčajne „uzdravujú“ z depresií sladkosťami. Najdôležitejšia vec, ktorú musíte urobiť, aby ste schudli, je naučiť sa sebaovládaniu a nikdy sa nespoliehať na to, že jedlo lieči stres alebo depresie.

TIP: Ako zlepšiť svoje trávenie po sviatkoch či oslave?

3. Obezita spôsobená lepkom

S týmto typom sa stretávame hlavne u žien v období dospievania, menopauzy či inej hormonálnej nerovnováhy. Je dôležité, aby ste zabránili dlhému vysedávaniu, cigaretám a alkoholu. Ak väčšinu dňa presedíte, vyvážte to dostatkom pohybu. Poďakuje sa vám za to aj váš lymfatický systém. Taktiež je potrebné porozmýšľať nad vyradením lepku z vášho jedálnička, a to v čo najväčšej miere.

body-fat-accumulation-type

4. Obezita spôsobená pomalým metabolizmom

Ľudia s týmto typom žalúdka mávajú často pocit nafúknutého balónika v bruchu. Tí jednotlivci, ktorí konzumujú alkohol alebo majú ťažkosti s dýchaním, sú ešte viac postihnutí. Najmenej, čo môžete urobiť, je začať konzumovať stravu, ktorá je bohatá na zeleninu a ovocie.

5. Obezita spôsobená zlou funkciou obehovej sústavy

Je to väčšinou geneticky zdedená obezita, ale môže k nej tiež dôjsť počas tehotenstva a u ľudí, ktorí sú náchylní na opuch nôh. Riešením je aktívny pohyb, ako je beh alebo chôdza do schodov.

TIP: 5 štádií telesnej kondície – kam patríte?

6. Obezita spôsobená absenciou telesnej aktivity

Sedavým spôsobom životného štýlu bez aktívneho pohybu sa môžete veľmi rýchlo dopracovať k obezite. Nie ste však sami, na svete je množstvo jednotlivcov, ktorí majú obývačku v práci (platí to aj opačne), kde sedia dlhšie ako 8 hodín denne. Ak chcete bojovať proti svojej telesnej hmotnosti, pripravte si kvalitný plán cvičenia a športovým aktivitám sa venujte aspoň trikrát týždenne. Záleží len na vás, ktorému športu dáte prednosť.

Ako znížiť nadváhu 3x rýchlejšie

Patríte k tým, ktorí sa sťažujú, že sa im napriek všetkému nedarí dostať svoju váhu pod kontrolu? Vyskúšajte korenie rasca. A to aj v prípade, že sa chystáte len na zmenu svojho stravovania. Tá vám pomôže odstrániť nadváhu. Je dokázané, že ľudia, ktorí vymenia svoje stravovacie návyky za zdravú výživu a používajú rascu vo svojej kuchyni, schudnú dokonca trikrát rýchlejšie ako tí, ktorí ju nepoužívajú vôbec. Toto korenie vám pomôže odstrániť tuk z tela a navyše odbúra aj prebytočnú vodu. Rasca tiež pomáha znížiť vysokú hladinu cholesterolu v krvi.

spices-627141

Spôsob užívania

Prvou možnosťou je pridať rascu do jogurtu a konzumovať ho každé ráno ešte predtým, než budete jesť niečo iné. Je dôležité, aby sa tieto raňajky stali súčasťou každodenného jedálnička.

TIP: Ako sa zbaviť celulitídy?

Druhou možnosťou je pridať tri gramy tohto korenia do potravín, ktoré jete. Napríklad: pridajte ju do akejkoľvek polievky alebo do dressingu k varenej, prípadne pečenej zelenine, strukovinám, posypte si ňou zemiaky, ochuťte mäso a podobne.

Rasca je veľkým spojencom v boji za štíhlejšiu líniu a v každom prípade je všestranným a ideálnym korením vašej každodennej strany.

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať