Kluby bojových športov na Slovensku: Gladiators Team Gym

Na území Slovenska vznikajú stále nové kluby, ktoré ponúkajú svojim návštevníkom možnosti rôznych tréningov. V posledných rokoch sú to najmä tréningy bojových športov, a to hlavne MMA. My si pre Vás už dlhšiu dobu pripravujeme viaceré články, kde sa snažíme predstaviť kluby, zaoberajúce sa trénovaniu bojových športov.

Gladiators Team GymV tejto časti vyspovedáme Mareka Herdu, zakladateľa Gladiators Team Gym v Partizánskom. Mareka sme vyspovedali aj v predchádzajúcom článku, kde nám prezradil informácie o organizácií Titan Fight Night.

Zdravíme ťa, v čase keď vznikol nápad na založenie tvojho klubu, cítil si od ľudí dopyt po niečom takom? Alebo ako sa zrodil nápad na niečo také?

Na začiatku to bolo také, že som chcel, aby sme netrénovali na hnilých žinenkách v šatni na gymnáziu. Najprv to bolo s 2 chalanmi založenie zápasníckého oddielu, ale s tým, že klub pôjde aj smerom bojových športov ako MMA, thajský, box.

Tip pre teba: Doplnky výživy v MMA  

Prečo práve názov Gladiators Team Gym?

Lebo sa mi to páčilo :-). Gladiátori evokujú silných ľudí. Gladiátori bojovali v uzavretej aréne v starovekom Ríme.  Boli to profesionálni bojovníci.

Koľko rokov poskytujete služby pre ľudí?

Oficiálne bolo občianske združenie založené 2008. A postupne sa to rozrastá, zvelaďuje, pridáva ….

Keď sme už pri tých službách, na čo si môžu návštevníci prísť na chuť v tomto klube?

Snažíme sa o to, aby ten klub bol životaschopný. Je tu tréning olympijského boxu, MMA, thajský/k1, kruhový tréning, ale aj jumping. A uvidíme, čo nám život prinesie. Jedna vec je, ale že v tých ľuďoch musíme premeniť myslenie, že toto je šport pre širokú verejnosť.

Usporadúvate aj nejaké nábory nových členov? Alebo ako sa môže záujemca stať členom?

Členom môže byť hocikto. Nábory a hlavne osvetu robíme stále. Jednoducho veľa ľudí-rodičov má predsudky, že dieťa bude „sprosté“, „hlúpe“ atď. Snažíme sa presvedčiť, že napríklad: dieťa dostáva disciplínu, sebavedomie, je v kolektíve, hýbe sa. Tieto športy sú aj pre dôchodcov, strednú vrstvu, manažérov, mamičky, proste úplne pre všetkých.

Ako si spomínaš na začiatky pôsobenia?

Začiatky boli plné plánov, rojkovania … Čas vás vylieči :-), ale stále mi to ostalo. Napríklad to, že tvrdou prácou, krok za krokom, môže v klube prísť nejaký šampión, ktorý bude ťahať svojím úsilím ďalších k vyšším výkonom. Konečne sa nám to podarilo a možno už 27.10.2018 k nemu pribudne ďalší. To je také zadosťučinenie pre tých čo nám hádzali polená pod nohy, očierňovali, ale to sú „kecy“ slabých, zakomplexovaných a keď niečo robíte, vždy niekto príde a snaží sa Vašu prácu zhodiť. Ale som rád, že iba tí húževnatí ostávajú a pozitívnym smerovaním viete stiahnuť a nadchnúť ľudí pre dobrú vec.

Gladiators Team Gym

Je cítiť podľa návštevnosti nejaký väčší záujem ľudí o bojové športy?

My sa snažíme budovať systematicky, samozrejme, keď sa v meste objaví gala, tak je pred a po gala záujem väčší.

Akými úspechmi sa môžete ako klub pochváliť?

Klub s tým, že v okolí ani nikde sa čisto MMA nerobí, tak postupnými krokmi sa všetci učia. Navštevujeme ligy bojových športov. V klube trénoval mladý Paťo Valent, majster Slovenska v boxe, ktorý trénuje už v Nitre v Stavbári, teraz v amatérskej MMA KSL lige na Noci Bojov prvýkrát šampión v 75 kg Tomáš Cigánik a dúfame, že 27.10.2018 na Titan Fight Night získa opasok organizácie domáci Marcel Masaryk, ktorý zhodou okolností bol na svojom prvom zápase na Slame v Bratislave na Zlatých Pieskoch. Legendou v klube už je Ján Jakubík, ktorý v K1 bol naozaj už s veľmi silnými súpermi a na sparingoch v klube je to cítiť a tým pádom môžu mladí rásť a zlepšovať sa.

Nájdu sa u vás aj nejaký bojovníci, ktorí sa tomu venujú profesionálnejšie a reprezentujú Gladiators Team Gym aj na rôznych súťažiach a galavečeroch bojových umení?

Marcel Masaryk profesionálne. Amatérsky MMA: Jakubík  Gogora, Ďurík, Zurabov, z mladých: Cigánik, Horváth, Vanková, Lehmden, Daniš a určite pribudnú aj ďaľší. V boxe bratia Valentovci. V pretláčaní Jojo Hon, ktorý má teraz pauzu.V spolupráci s Wrestling Academy Olymp je to aj mladá Mučková, ktorá získava jednu medailu za druhou.

Čo je podľa teba základom každého úspešného klubu?

Tímový duch, bez toho to nikdy nepôjde.

Máte nejaké motto, ktorým sa riadia členovia?

Neviem :-), ale asi Krok za krokom 🙂

Kde vás môžu ľudia nájsť a kde si môžu naštudovať základné informácie?

Hlavne na sociálnych sieťach a webovej stránke, tam sú všetky potrebné informácie.

Ďakujeme za tento rozhovor, a držíme palce v napredovaní!

Facebook: Gladiators Team
Instagram: @gladiators.team
Web: www.prestigesportclub.sk

Článok je pripravovaný v spolupráci s SLOVAK MMA.

Gladiators Team Gym nabor

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať