Kluby bojových športov na Slovensku – Fenrir Gym Vráble

V dnešnom rozhovore sme si pripravili predstavenie klubu z Vráblov, Fenrir Gym Vráble. Dozvieme sa ako klub vznikol, čo sa v ňom nachádza a plány do budúcna.

Kluby bojových športov na Slovensku - Fenrir Gym VrábleAko by ste popísali vznik klubu Fenrir Gym Vráble?

Fenrir Gym Vráble vznikol približne 2 roky dozadu odlúčením od iného klubu. Klub bol už istý čas zabehnutý, a po odlúčení sme v podstate istú dobu fungovali bez akéhokoľvek zastrešenia, keď sa nás „ujal“ pán Štefan Hupka, a odvtedy fungujeme ako pričlenená skupina pod A-Force Slovakia, kde chodíme zlepšovať naše schopnosti boja na zemi.

Čím je podľa vás klub Fenrir Gym Vráble výnimočný?

Výnimočný klub sme podľa môjho názoru tým, že sme v podstate plne fungujúci klub v meste, v ktorom je šport na veľmi nízkej úrovni a ľudia nemajú obzvlášť záujem o akúkoľvek športovú aktivitu. Za tie 2 roky sa u nás vystriedalo niekoľko ľudí a málokto u nás trénovať aj vydržal, no zostali len tí najodhodlanejší :). Ďalšou vecou charakteristickou pre náš klub je fakt, že trénujeme v štýle starej školy. Žiadne moderné vybavenie a funkčné haly, jedna stará telocvičňa a žinienky. S chalanmi chodíme trénovať do lesa, na čerstvý vzduch s pneumatikami, veríme že tvrdá práca a odhodlanie je tým pravým kľúčom k úspechu.

TIP: Tomáš Deák: ,,Ísť si stále za svojím!”

Na čo si dôjdu návštevníci vo vašom klube?

V našom klube si návštevníci prídu na veľa veľa potu, krvi a ešte raz potu. Na tréningoch sa ich snažím potrápiť čo najviac, koľkokrát vidím aj veľkú chvíľkovú nenávisť ich očiach, keď dostanú pol hodinový beh po náročnom tréningu.(haha) Prídu si určite taktiež na férový, individuálny a tvrdý prístup. Ja sám som trénoval v kluboch, kde bola tvrdá drina zaužívaná a snažím sa to aplikovať na každom z našich zápasníkov.

Kluby bojových športov na Slovensku - Fenrir Gym Vráble

Zúčastňujete sa aj nejakých turnajov MMA či BJJ?

Áno, keď sa chystajú turnaje či už od slovenskej asociácie alebo akejkoľvek českej či slovenskej federácie, začíname sa pravidelne zúčastňovať. Jediný problém je, že máme v klube zatiaľ len dvoch aktívnych zápasníkov, ktorých môžem s čistým svedomím pustiť na zápasy. Zúčastnili sme sa doposiaľ na rôznych ligách jak BJJ tak MMA, nachádzali sme sa aj vo víťaznom pásme, no zaznamenali sme aj nejaké prehry, no čo je najcennejší skalp zo všetkých turnajov, sú skúsenosti pre našich chalanov.

Kluby bojových športov na Slovensku – Wolf Pride Gym Žilina

Viete nám prezradiť vaše plány v blízkej budúcnosti?

Momentálne sa chystáme na pripravované ligy v MMA, BJJ, a pokiaľ všetko pôjde podľa plánu, tak sme boli pozvaní na majstrovstvá Európy v Combat Grapplingu, čo by bola doposiaľ najväčšia výzva pre našich zápasníkov. Čo je ale momentálne priorita je nastaviť optimálny marketing, aby sme rozšírili spektrum našich zápasníkov aspoň na 4 aktívnych.

Ďakujeme za rozhovor a držíme palce v napredovaní!

WEB: Žiaden
INSTAGRAM: mmavrable
FACEBOOK: MMA / Grappling Vráble

Článok je z dielne SLOVAK MMA.

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať