Kluby bojových športov na Slovensku: LAUGARICIO COMBAT CLUB

V dnešnej časti rubriky, predstavovanie klubov bojových športov na Slovensku, sa pozrieme na klub, ktorý sídli v meste módy, v Trenčíne. Priblížime Vám históriu a budúcnosť tohoto klubu. Na naše otázky odpovedá spoluzakladateľ a niekdajší MMA zápasník Vladimír Lendvay.

Kluby bojových športov na Slovensku: LAUGARICIO COMBAT CLUBZdravíme Vás! Hneď v prvej otázke by som začal tým, že ako vznikol nápad na založenie LCC (Laugaricio Combat Club). Kto všetko za tým stál?

Vznik LCC je spojený s jednou spoločnou grilovačkou. Sedeli sme pri zaujímavom priestore (terajší gym) a povedali sme si, čo keby vytvoríme niečo čo tu nie je?? Tým, že moji dvaja partneri , Pavol Šimora a Peter Malo sú nadšenci MMA tak sme sa pustili do práce. Bolo to náročné, nakoľko priestor bol v zlom stave. Chceli sme aby gym bol moderný a prístupný pre všetkých. Po dvoch mesiacoch príprav a prác prišlo konečne otvorenie.

Ako spomínate na začiatky po založení klubu?

Začiatky v klube boli náročné, pretože nás  bolo málo vo veľkom priestore a teraz je veľa ľudí v malom priestore. Tým, že ľudia mali málo a nesprávne informácie o MMA, bolo náročné rodičov presvedčiť, že je to šport ako každý iný. Časom však rodičia, členovia, priatelia pochopili, že je to dobrý šport a vedieme ich deti, členov dobrým smerom.

Čo sa týka tréningov, tak aké druhy aktuálne ponúka LCC návštevníkovi?

LCC ponúka MMA, BOX, WRESTLING, GRAPLING, KONDIČNÉ TRÉNINGY a samozrejme SÚKROMNÉ TRÉNINGY.

Aké špeciálne vybavenie nájdeme v priestoroch klubu?

Gym obsahuje kompletné vybavenie pre bojové športy ako napríklad OCTAGON (klietka), rampy s boxerskými vreciami, niekoľko ďalších špeciálnych boxerských vriec ako AQUA BAG, ďalej máme veľkú zápasnícku plochu so špeciálnym povrchom a takisto veľkú plochu pre tréningy boxu a kondičné tréningy.

OKTAGON 6 očami reportéra

V neposlednom rade, priestor obsahuje aj veľkú posilňovaciu zónu, kde členovia a klienti môžu využívať veľkú rampu na drepy, hrazdy alebo veľký rebrík. Takisto tam nájdete činky a súčasti na posilňovanie.

Kluby bojových športov na Slovensku: LAUGARICIO COMBAT CLUB

Akými aktívnymi zápasníkmi sa môžete aktuálne pochváliť? Či už je to v boxe, v MMA alebo hocijakom bojovom športe.  

Máme niekoľko aktívnych fighterov, ktorí nás reprezentujú. V MMA to sú napr. Maroš Kirsch, ktorý nedávno zápasil na XFN/Night of Gladiators v Nitre, kde v 30 sekundovom zápase porazil súpera TKO. Ďalej je tu jeho brat Michal Kirsch, ktorý bude mať zápas čoskoro na PCF 18 s veľmi náročným súperom, potom Marek Karas, ktorý sa po dlhšej pauze vracia s ešte väčšou chuťou, Igor Lukačovič veľmi šikovný, zápasil nedávno na Fusion FN v Hodoníne, kde porazil skúseného borca.

Taktiež nesmiem zabudnúť na  Tomáša Zámečníka, ktorý je veľmi cieľavedomý, ďalej Goran Veskov, ktorý je šikovný a ma veľkú chuť zápasiť.  V neposlednom rade ,,mladé pušky“ a to Samuel Lehocký, Roman Vršanský a naša princeznička a nová nádej pre Slovenské MMA, 16 ročná  Klára Krchňavá, ktorá je zároveň modelka a tešíme sa na jej prvý MMA zápas v Žiline.

Kluby bojových športov na Slovensku: Wing Gym Žilina

V Boxe máme takisto niekoľko reprezentantov a to: Tatiana Maňďaková, Miška Štefancová, Erik Breznický a Matej Krajčo.

Nesmieme zabudnúť na našich wrestlerov, ktorí majú mnoho ocenení na Slovenskej i Európskej pôde a to hlavne: Adam a David Strakovci, ktorí majú niekoľko titulov Majstrov Slovenska a takisto vzácne výhry z Európskych šampionátov.

Akou formou sa môže v LCC z obyčajného cvičenca stať zápasník reprezentujúci váš klub?

Status „ reprezentant“ získavajú u nás členovia, ktorí majú chuť učiť sa, trénovať, rásť a zapájať sa do aktivít LCC a samozrejme reprezentovať nás v nejakom bojovom športe.

Plánujete usporiadať nejaký galavečer bojových športov?

Každý rok usporiadame dva galavečery pod názvom LCC Fight Night u nás v Trenčíne, kde zápasia zápasníci z celého Slovenska, Česka, Poľska, Srbska. Dovolím si povedať, že máme veľmi dobré meno vybudované medzi zápasníkmi, ktorí u nás zápasili a radi sa vždy vrátia.

Akou myšlienkou sa riadi tento klub?

Myšlienka nášho klubu je o tom, aby nás šport spájal a aby sa tam každý cítil ako doma. Chcem, aby ľudia v gyme mali pocit rodiny, pomáhali si navzájom či už v biznise, tréningoch alebo hocikde inde. Takisto vedieme deti k zodpovednosti, rešpektu, úcte a aby mali nejaké ciele a plány. Tiež sa snažíme pracovať s problémovými deťmi, ktoré sťahujeme z ulice a dáme im pocit, že sa niekam začlenili, že niekam patria.

Kluby bojových športov na Slovensku: LAUGARICIO COMBAT CLUB

Prečo ste sa rozhodli pre tento názov klubu?

“Laugaricio“ je starorímsky názov pre mesto Trenčín, čiže chceli sme aby to bolo výstižné.

Usporadúvate aj nejaké kolektívne akcie mimo klubu? Či už kempy alebo nejaké spoločné stretávky.

LCC usporadúva od svojho založenia charitatívne akcie, resp. niekoľko krát ročne organizujeme akcie, kde výťažok vždy venujeme či už detským domovom alebo nemocnici alebo ľuďom, ktorí sú v núdzi. Medzi takéto akcie patri: LCC do poslednej kvapky krvi, Športový deň pre deti z Detských domovov, Šport nás spája alebo rôzne besedy, kde im prednášajú športovci.

Čím si myslíte, že je LCC výnimočný a ľudia by mali navštíviť práve tento klub?

Sme výnimoční v tom ako to robíme. Robíme to s láskou a nadšením. Nerobíme to pre peniaze alebo pre to aby sme boli populárni, ale pretože sme vynikajúca partia, skvelí a výnimoční ľudia a sme v gyme doma. Prečo nás navštíviť?? Pretože nie sme bitkári, ale sme športovci, ktorí pomáhajú jeden druhému, máme skvelú atmosféru a ľudia sa u nás cítia skvelo.

Navštívili Váš klub a nejaké významné mená bojových športov na či už na Slovensku alebo v Česku?

Navštívil nás a často navštevuje legenda Slovenského zápasenia Jožko Lohyňa, ktorého si moc vážime. Skôr v budúcnosti máme pripravené nejaké návštevy z Čiech, plánujeme Karlosa Vémolu alebo veterána UFC a KSW Mcsweeneyho, ktorí by mali urobiť nejaké semináre na zdokonaľovanie zápasníkov.

Kluby bojových športov na Slovensku: Spartakus Fight Gym

Aké sú vaše plány v blízkej budúcnosti?

Naše plány? Tých je veľa ale hlavné je, že všetko čo robíme a budeme robiť , chceme robiť naplno a na 120 percent. Takisto chceme posunúť  MMA na inú úroveň a minimálne v Trenčíne a blízkom okolí sa nám to podarilo a dúfam, že za pomoci TSK v Trenčíne sa podarí omnoho viac.

Chceli by ste na záver niečo odkázať čitateľom?

Odkaz? MMA je šport, ktorý nie je o tom že sa dvaja ľudia bijú v klietke ale o tom, že tí ľudia sú kamaráti, ktorí sa navštevujú na spoločných sparingoch alebo akciách a ten súboj je o porovnaní tréningového procesu ako aj v iných športoch. Nie sú to bitkári ako si veľa ľudí myslí, sú to podnikatelia, študenti VŠ, vysokoškolský – vzdelaní ľudia alebo rodinní príslušníci ľudí, ktorí si uvedomili čo je MMA – spôsob života.  Zároveň by som chcel poďakovať  všetkým, ktorí nás podporujú a pomáhajú nám rásť a šíria dobré meno nášho klubu.

Ďakujem pekne za rozhovor. S pozdravom Mgr. Vladimír Lendvay

Článok je pripravovaný v spolupráci s SLOVAK MMA.

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať