Kluby bojových športov na Slovensku: Spartakus Fight Gym

V dalšej časti predstavovania klubov bojových športov na Slovensku sa pozrieme na jeden z najznámejších,  trnavský Spartakus Fight Gym (SFG). Nedávno tento klub nadobudol nový dizajn a v rozhovore s jeho majiteľom Eduardom Gerekom vám prinesieme odpovede na to ako tento klub začínal a čo plánuje v blízkej budúcnosti.

Zdravíme vás! Na úvod prezraďte našim čitateľom ako sa zrodil nápad na založenie klubu a kto za týmto nápadom stál?

Nápad sa zrodil asi pred 6 rokmi, keď som chcel spraviť športové centrum zamerané na viacero bojových športov, kde si záujemca, začiatočník alebo aj skúsený zápasník, nájde to svoje. Nápad vznikol hlavne kvôli tomu, že ja sám som dochádzal na tréningy do Nitry, do Gracie Barra Pitbull Nitra, alebo do Bratislavy, konkrétne do Bratislavskej boxerne.

Tomáš Deák: ,,Ísť si stále za svojím!”

V Bratislavskej boxerni som spoznal aj Attilu Végha a Matúša Mečára, s ktorými som potom začal trénovať v Nitre. Vtedy som oslovil Attilu, či by nemal záujem trénovať a byť trénerom v mojom plánovanom klube v Trnave. Attila súhlasil a ja som sa pustil do výstavby.

Kluby bojových športov na Slovensku: Spartakus Fight Gym

Čo sa týka bojových športov, čo všetko ponúka váš klub pre milovníkov tohoto športu?

Ponúkame viacero bojových športov so slovenskými trénermi a to konkrétne: MMA pod vedením Attilu Végha, k dispozícii sú aj tréningy pre deti alebo samostatne pre ženy s Jánom Hudákom; zápasenie s Romanom Kollárom; brazílske jiu-jitsu s Michalom Soboličom; box s Marošom Vyskočom; thajský box s Danielom Hromekom a ženský box s Nikoletou Domorákovou.

Má návštevník SFG k dispozícii mimo bojové športy aj nejaké iné aktivity?

Okrem bojových športov môžu zákazníci navštíviť aj moderné fitnescentrum, ktoré zahŕňa aj veľkú crossfit zónu. K dispozícii je aj sauna, masáže alebo rehabilitácie pre športovcov.

Keď sa niekto rozhodol prísť na tréning či už MMA alebo boxu, aké vybavenie mu stačí na začiatok?

Na začiatok stačia základné veci na prezlečenie. Ostatné doplnky vieme zapožičať, ale každý si po určitej dobe zakúpi vlastné vybavenie.

Kluby bojových športov na Slovensku – Fenrir Gym Vráble

Čo nám viete prezradiť o vami organizovanom turnaji Night of Champions?

V októbri sa bude konať už 5. ročník, na ktorom sa predstavia hlavne domáci zápasníci zo SFG. Na poslednom turnaji Night of Champions 4 sa predstavili MMA zápasníci ako Gábor Borároš, Patrik Grűnner a mladé trnavské pušky: Braňo Zuzák a Karol Ryšavý. Na spomínaný piaty ročník tohto turnaja už pomaly prebiehajú počiatočné prípravy, ktoré zahŕňajú aj súpisku. Presný termín oznámime začiatkom leta.

Ktorými aktívnymi zápasníkmi sa môže SFG popýšiť? Či už v MMA, BJJ či Muay Thai.

Našim najlepším zápasníkom, ktorý zápasí za SFG a OFA je samozrejme, Attila Végh. Toho predstavovať nemusíme. Ďalej tu máme veľmi nádejného a mladého Ľudovíta Kleina, ktorý nedávno podpísal zmluvu s XFN a absolvoval aj dva zápasy v prestížnej ruskej organizácie ACB, ktoré dokázal zvíťaziť. Ešte spomeniem Martina Budaya, ktorý na nedávnom turnaji XFN 9/Night of Gladiators v Nitre dokázal zvíťaziť v prvom kole.

Mimo dominuje na BJJ turnajoch a robí dobré meno SFG vo svete. Okrem našej „elity“ určite nemôžem nespomenúť mladých a talentovaných zápasníkov, ako je Karol Ryšavý, Branislav Zuzák, Lukáš Eliáš alebo Roman Paulus. V BJJ je to jednoznačne Juraj „Dungo“ Filip. No a v Muay Thai zápasí náš tréner Daniel Hromek.

Kluby bojových športov na Slovensku: Spartakus Fight Gym

Ako vznikla spolupráca s najúspešnejším slovenským MMA zápasníkom Attilom Véghom? Splnila vaše očakávania a prilákalo to ku vám viac návštevníkov?

Prvý raz som sa stretol a Attilom v Bratislavskej boxerni asi pred 8 rokmi. Ako som už spomínal, náš klub sa začal budovať až po dohode s Attilom. Naše očakávania to samozrejme splnilo. Hlavne kvôli tomu, že za ten krátky čas čo existuje SFG sme vychovali už veľa zápasníkov, ktorí povyhrávali rôzne turnaje, ako napríklad Majstrovstvá Slovenska v MMA (amatérske) či Majstrovstvá Slovenska v BJJ.

Ako vznikol názov Spartakus Fight Gym? Je za tým niečo výnimočné?

Vzniklo to úplne náhodou. Nič výnimočné za tým nie je.

Čo plánujete v blízkej budúcnosti? Máte v pláne expandovať aj do iného mesta na Slovensku, poprípade do nejakej susednej krajiny?

Zatiaľ nemáme v pláne expandovať do iného mesta. Momentálne sme zameraní výhradne na trnavský okres. Nedávno sme dokončili rekonštrukciu, ktorej cieľom bolo zväčšenie priestorov, hlavne tých na bojové športy, pretože sa zvýšila návštevnosť a staré priestory neboli dostačujúce.

Je niečo, čím je váš klub výnimočný?

Myslím si, že každý klub je niečím výnimočný. Tak ako chodia k nám chalani z iných klubov, chodia aj naši trénovať do iných miest, kde sa stretnú s inými trénermi, ktorí ich môžu naučiť niečo nové a iné.

Kluby bojových športov na Slovensku – Wolf Pride Gym Žilina

Robievate u vás v klube aj prednášky? Či už o nejakom bojovom umení alebo ohľadom niečoho iného?

Z času na čas organizujeme nejaký seminár zameraný na konkrétny bojový šport. Naposledy bol u nás zápasník UFC Mirsad Bektič, ktorý v najznámejšej organizácii absolvoval už 7 zápasov, z ktorých dokázal 6 zvíťaziť a jeden prehrať. Mirsad viedol seminár zameraný čisto na MMA.

Kluby bojových športov na Slovensku: Spartakus Fight Gym

Chceli by ste odkázať niečo čitateľom magazínu „Šport je život“?

Sme radi, že sa tento šport zviditeľnil aj vďaka organizácii Oktagon MMA. Hlavne kvôli ich super projektu, Oktagon výzva, ktorý sa vysielal aj v televízii. Chceme odkázať všetkým, ktorí majú záujem začať trénovať, či už na rekreačnej alebo profesionálnej úrovni, že sú u nás v klube vítaní.

Všetky otázky zodpovedal majiteľ klubu – Ing. Eduard Gerek, ktorý stojí v jeho čele dodnes. Aktívne podporuje všetkých zápasníkov aj trénerov a zabezpečuje im ideálne podmienky na to, aby sa mohli svojim športom venovať naplno.

WEB: www.sfg.sk
INSTAGRAM: spartakusfightgym
FACEBOOK: Spartakus Fight Gym

Ďakujeme za rozhovor.

Článok je pripravovaný v spolupráci s SLOVAK MMA.

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

4 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať