7. jún 2016, 12. ročník, Hlavné námestie, Bratislava, 16.30 – 22.00 hod.

Program tohtoročného koncertu:

17:00 – MIRO JAROŠ – DETI

17:40 – SĽUK

18:00 – GYMNIK

18:40 – SIMA MARTAUSOVÁ

19:25 – THE CELLMATES

20:15 – HELENINE OČI

21:15 – POLEMIC

16. ročník kampane Belasý motýľ | vaša pomoc – naše krídla

Cieľom kampane BELASÝ MOTÝĽ je informovať verejnosť o dôsledkoch ochorenia svalová dystrofia, ale aj iných nervovosvalových ochorení a získavať finančné prostriedky na doplatky za kompenzačné pomôcky pre ľudí, ktorí s týmto ochorením žijú. Svalová dystrofia je ochorenie svalov celého tela, spôsobuje bezvládnosť, odkázanosť na pomoc druhej osoby a rôzne pomôcky. Ochorenie je nevyliečiteľné a má postupne sa zhoršujúci priebeh, ktorý sa nedá zastaviť. Postihuje deti aj dospelých.

Kompenzačné pomôcky sú pre ľudí so svalovou dystrofiou mimoriadne dôležité. Ochorenie ich upútava na vozík, pri presunoch potrebujú zdviháky a debarierizáciu bytov, na prepravu špeciálne upravené autá, na ležanie polohovacie postele. Najťažšie štádiá ochorenia spôsobujú odkázanosť na dýchanie pomocou umelej pľúcnej ventilácie v domácom prostredí.

Financie získané z verejnej zbierky rozdeľujeme členom, ktorí potrebujú doplatky za kompenzačné pomôcky, ktoré štát nehradí v plnej výške, prípadne vôbec. O tom ako boli využité vyzbierané financie informujeme na http://www.belasymotyl.sk/index.php/vynos-sme-pouzili/zoznam-ludi-a-pomocok.html. Na tejto stránke budeme pravidelne uverejňovať všetky aktuality kampane BELASÝ MOTÝĽ.

Tohtoročnú kampaň opäť podporia známe osobnosti vyzdobené belasými motýlikmi z dielne Katky Blaško Švecovej. Prostredníctvom sociálnych sietí budú vyzývať na podporu kampane svojich priaznivcov.

Viac o živote ľudí so svalovou dystrofiou a ich túžbe po nezávislom spôsobe života sa verejnosť dozvie po zhliadnutí dokumentárneho filmu Asistujem, teda som, ktorý v čase kampane uvedie RTVS.

Koncert belaseho motyla 7.6. BRATISLAVA