[fusion_text]Moskva – Kongres Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) na svojom zasadnutí v dejisku 80. MS v Moskve prijal niekoľko noviniek. Jednou z najzásadnejších bude hra troch proti trom v predĺženiach zápasov na MS, ktorá sa však zatiaľ bude aplikovať iba v základných skupinách.

K formátu troch proti trom prišla zámorská NHL v aktuálnej sezóne a v zámorí má táto novinka veľký úspech. Aj preto sa delegáti na kongrese IIHF rozhodli dať tomuto formátu šancu aj na MS. Táto novinka bude platiť pre MS mužských, ženských aj juniorských kategórií. Po zápasoch, ktoré sa po 60 minútach riadneho hracieho času nerozhodnú, bude nasledovať päťminútové predĺženie, v ktorom oba tímy nastúpia s tromi korčuliarmi. Pokiaľ ani v takom prípade nepadne rozhodujúci gól, budú nasledovať tri série samostatných nájazdov.

Vo štvrťfinálových zápasoch ako aj v zápasoch v semifinále a o medaily, sa bude naďalej hrať desaťminútové predĺženie so štyrmi hráčmi na každej strane. V prípade nerozhodného výsledku opäť o víťazovi rozhodnú samostatné nájazdy, tentoraz sa však pôjde až päť sérií. Vo finálových zápasoch bude po nerozhodnom výsledku v riadnom hracom čase nasledovať 20-minútové predĺženie.

Kongres Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) potvrdil dejiská štyroch najbližších svetových šampionátov. Budúcoročné MS budú hostiť Francúzsko a Nemecko (Paríž, Kolín), v roku 2018 Dánsko (Kodaň, Herning), v roku 2019 Slovensko (Bratislava, Košice) a v roku 2019 sa MS uskutočnia vo Švajčiarsku (Zürich, Lausanne).[/fusion_text][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”#efefef” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”center center” hover_type=”none” link=”” border_position=”all” border_size=”1px” border_color=”#81d742″ border_style=”solid” padding=”10px” margin_top=”50px” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ animation_offset=”” class=”” id=””][fusion_text]Zdroj: TASR[/fusion_text][/one_full]