Košičanky chcú proti Carolo Basket využiť väčšiu rotáciu

0
Na snímke hráčky Košíc pred zápasom 6. kola D-skupiny Európskeho pohára FIBA v basketbale žien medzi Good Angels Košice - Olympiakos Pireus (Gréc.) v Košiciach 15. decembra 2016. FOTO TASR – František Iván
- Reklama -

Košice – Basketbalistky Good Angels Košice nastúpia vo štvrtok o 17.45 h na prvý 16-finálový zápas Európskeho pohára FIBA proti Flammes Carolo Basket. Košičanky budú chcieť v prvom stretnutí využiť výhodu domáceho prostredia, no proti francúzskemu tímu ich nič jednoduché nečaká. Družstvo Carolo Basket vyhralo svoju skupinu a podľa trénera Good Angels Petra Jankoviča patrí k najlepším francúzskym tímom súčasnosti.

Podľa postavenia tímov po zápasoch v základných skupinách by francúzske družstvo malo byť favoritom. Hráčky Carolo Basket vyhrali H-skupinu s plným bodovým ziskom a po šiestich víťazstvách zásluhou lepšieho skóre predstihli turecký tím Yakin Dogu na čele celého EP FIBA. Generálny manažér Good Angels Daniel Jendrichovský vyjadril spokojnosť s týmto súperom a jeho výsledky v základnej skupine nepreceňoval. Prvenstvo francúzskeho tímu bolo podľa neho aj odrazom nie práve najsilnejšieho zloženia skupiny.

Tréner Košičaniek si medzičasom naštudoval súpera a po tradične dôslednom skautingu môže hovoriť o jeho prednostiach i slabinách. “Všetci vieme, o čo hráme. Dokázali sme postúpiť z veľmi ťažkéj skupiny a bola by škoda sa “uchlácholiť” týmto postupom. Skupina, v ktorej hral náš súper, možno nebola až taká silná, ale hráčky Carola patria vo francúzskej lige k top tímom. Videl som veľa ich zápasov a viem, že to nebude jednoduché. Ich tím nie je vyskladaný zo známych hráčok, ale veľmi dobre spolupracujú ako tím. Majú užšiu rotáciu o 6-7 hráčkach, takže to by sme mohli využiť a zdolať ich našou väčšou rotáciou,” uviedol Jankovič, ktorý by mal mať k dispozícii kompletný káder bez absencií.

Zdravý rešpekt k súperovi majú aj samotné hráčky 13-násobného slovenského majstra. “Majú svoju kvalitu, keďže vyhrali svoju skupinu. Je to však pre nás prijateľnejší súper než turecký tím Yakin Dogu. Preto sme radi, že ich máme. Vieme však, že majú silnú základnú zostavu a preto sa budeme snažiť, aby išli do rotácie. Myslím si, že to bude vyrovnaný a možno i spočiatku nervózny zápas, keďže ide o veľa. Sú v dobrej forme, vyhrali vo francúzskej lige dôležité zápasy. Nebude to ľahké,” poznamenala krídelníčka Lucia Kupčíková.

Košičanky počas uplynulého víkendu nepotvrdili dominanciu v domácich súťažiach a v Slovenskom pohári po dvanástich finálových triumfoch podľahli. Nad ich sily boli Piešťanské Čajky, ktoré zvíťazili 59:53. “V semifinále proti Ružomberku nám spadlo skoro všetko. Vo finálovom zápase sme však zvonku mali biednu úspešnosť. Súperky hrali aj dosť tvrdo a my sme sa s tým nevedeli popasovať. Je nám to ľúto,” poznamenala Kupčíková. Košičanky už nevydarenú obhajobu Slovenského pohára hodili za hlavu, ale tréner Jankovič sa k finálovému turnaju v Piešťanoch predsa len vrátil. “Dostať vonku 59 bodov nie je zlé, ale dať 53 je málo. Treba však uznať, že Piešťany hrali dobre a bola na nich vidieť veľká túžba po víťazstve. Myslím si, že už sa všetci budeme trochu inak pozerať na tohto súpera, keď proti nemu pôjdeme najbližšie hrať,” dodal Jankovič.

- Reklama -