Košičanky proti Ceglédu s vidinou euroligových súperov

0
Na snímke hráčky Košíc pred zápasom 6. kola D-skupiny Európskeho pohára FIBA v basketbale žien medzi Good Angels Košice - Olympiakos Pireus (Gréc.) v Košiciach 15. decembra 2016. FOTO TASR – František Iván
- Reklama -

Košice – Basketbalistky Good Angels Košice nastúpia vo štvrtok od 17.45 SEČ na prvý zápas štvrťfinále Európskeho pohára FIBA proti maďarskému tímu VBW CEKK Cegléd. Hráčky trinásťnásobného slovenského majstra si uvedomujú, že ich nečaká jednoduchý zápas, keďže Cegléd prekvapujúco vyradil lotyšské družstvo TTT Riga. Košičanky nastúpia s cieľom postúpiť medzi elitné kvarteto, v ktorom by už mohli naraziť aj na niektorý z euroligových tímov.

V Európskom pohári FIBA zostalo po osemfinálovách dvojzápasoch osem najlepších družstiev. Z nich postúpi do ďalšej fázy štvorica, ku ktorej sa pridajú štyri tímy z Euroligy. Vidina postupu medzi osem najlepších tímov Európy je pre slovenský tím lákavá. Cesta k naplneniu postupových ambícií vedie cez dvojzápas s maďarským Ceglédom. “V tejto fáze už niet ľahkého súpera, ale myslím si, že je v našich silách zdolať toto družstvo. Oni hrajú nie príliš organizovaný basketbal, no keď dokázali postúpiť cez TTT Riga, tak určite majú svoju kvalitu,” uviedla rozohrávačka Barbora Bálintová.

Maďarský tím postúpil medzi osem najlepších tímov EP FIBA cez TTT Riga. V prvom zápase na domácej palubovke zvíťazil o sedem bodov (73:66), v odvete u súpera mu tak stačila na postup aj prehra o štyri (57:61). “Ten dvojzápas ukázal, že maďarský tím má kvalitu. Zrejme to tým pádom ani pre nás nebude také jednoduché a ten dvojzápas bude náročný. Skutočnosť, že sa dostali medzi osem najlepších tímov EP FIBA svedčí o tom, že basketbal vedia hrať. V žiadnom prípade ich nemožno podceniť, pretože by sa to mohlo škaredo vypomstiť. Verím, že nad niečím takým dievčatá nebudú ani uvažovať,” poznamenal tréner Good Angels Peter Jankovič, ktorý už má zmapovanú hru súpera.

Najväčšie nebezpečenstvo bude slovenskému tímu zrejme hroziť od hráčok ako Maksimovičová, Nagy-Bujdosová či Medgyessyová, no podceniť nemožno ani hráčky z lavičky. “Po prvej prihrávke sa snažia čítať hru. Na to, že sú v malej rotácii hrajú dosť rýchlo. Chodia agresívne na útočný doskok a v obrane skôr preberajú. Bude ťažké sa na nich pripraviť, no verím, že prvý zápas na domácej palubovke vyhráme,” dodal Peter Jankovič. Prvý zápas je na programe vo štvrtok 9. februára v košickej Angels aréne, odveta o týždeň na to v Cegléde.

- Reklama -