Lacko si najviac cení prvý bratislavský titul: “Bol najťažšie vybojovaný”

Tretí triumf na turnaji Peugeot Slovak Open mal pre Lukáša Lacka špeciálnu príchuť. Vďaka zisku desiateho challengerového titulu sa totiž opäť stal slovenskou mužskou tenisovou jednotkou. V rebríčku ATP Entry v pondelok predstihol Norberta Gombosa, ktorý v pozícii obhajcu trofeje skončil už v 1. kole na rakete Poliaka Jerzyho Janowicza.

0
Na snímke vľavo slovenský tenista Lukáš Lacko preberá trofej od prezidenta Slovenského tenisového zväzu Tibora Macka po triumfe nad Rumunom Mariusom Copilom vo finále tenisového turnaja ATP Challenger Peugeot Slovak Open 12. novembra 2017 v Bratislave. FOTO TASR – Jakub Kotian
- Reklama -

Lacko pozícii renkingovo najvyššie postaveného slovenského hráča nepripisuje príliš veľký význam. “Veľakrát som v minulosti hovoril, že radšej byť národnou trojkou a svetovou päťdesiatkou, ako byť najlepší slovenský singlista a v rebríčku ATP figurovať okolo stého miesta. Pozíciu slovenskej jednotky vnímam iba ako vec prestíže.”

Na domácej pôde nadviazal na tituly z rokov 2013 a 2011. Najviac si cení prvý. “Bol najťažšie vybojovaný. Mal som vtedy veľmi zlú druhú časť sezóny, neprekypoval som veľkým sebavedomím. Nemal som takú pohodu ako teraz alebo pri zisku druhej trofeje v roku 2013, preto je prvý bratislavský titul pre mňa najvzácnejší. Tretí je zasa špecifický v tom, že prišiel po tridsiatke.”

Veľa tenistov dosahuje výrazné úspechy aj po dovŕšení tohto veku, Roger Federer či Rafael Nadal dokážu vyhrávať i grandslamové turnaje. “Trend sa posúva, športovci vrátane tenistov majú v dnešnej dobe nejaký ten rok navyše. Pri dobrej regenerácii a tréningovej metodike sa dá hrať na top úrovni o pár rokov dlhšie. Samozrejme, cítim, že už nemám dvadsať. Na dvorci je to fajn a nie som pomalší ako v mladosti, no musím venovať oveľa viac času regenerácii.”

Po víťazstve v Aegon aréne NTC sa Lacko posunul v rebríčku na 104. miesto a posilnil si šance dostať sa priamo do hlavnej súťaže na úvodnom grandslame novej sezóny Australian Open. O tom, či v Melbourne nebude musieť hrať kvalifikáciu, rozhodne tohtotýždńový challenger v Brescii. V Taliansku na úvod narazí na talentovaného krajana Lukáša Kleina.

“Za normálnych okolností by mi 104. miesto možno aj stačilo na hlavnú súťaž na Australian Open, v Brescii som však minulý rok bol v semifinále. Idem tam bez nejakého tlaku, budem sa snažiť hrať uvoľnene a predvádzať taký tenis ako v Bratislave. Ak obhájim vlaňajšie semifinále, bude to fajn. Ak nie, nebudem z toho robiť žiadnu vedu a vynasnažím sa kvalitne pripraviť na novú sezónu s cieľom kvalifikovať sa na Australian Open.”

- Reklama -