Ladislav Koky: Idem krok po kroku

Má devätnásť rokov a medzi profesionálmi skóre 5-3, to je vizitka reprezentanta Pit Gym Levoča, Ladislava ,,Black Prince‘‘ Kokyho. Táto mladá nádej slovenského MMA sa do profesionálneho MMA dostala s amatérskym skóre 6-1, pričom 4 výhry dokázal získať ukončením pred časovým limitom. V tomto článku sa pozrieme bližšie na tohto bojovníka vo váhe do 61 kg, t.j. bantamweight. Ako sa dostal k zmiešaným bojovým umeniam? Čo chce v tomto športe dokázať? Čo je preňho doterajší najväčší úspech? Na tieto a iné otázky sme sa spýtali priamo jeho…

Ahoj Laco, prvá otázka na teba bude, aký bol tvoj život pred MMA? Venoval si sa nejakému športu?

Môj život pred tým než som začal trénovať MMA nebol ničím výnimočný. Bol som ako každý chlapec, ktorý chcel robiť nejaký šport. Skúšal som viaceré športy, no žiadny ma nezaujal tak ako MMA.

Každý MMA zápasník má svoj príbeh ako sa dostal k MMA, aký je ten tvoj?

K MMA som sa dostal cez môjho otca, ktorý ma zobral na tréning. Začal som trénovať v Pit Gym-e Levoča, kde trénujem do teraz.

Tvoj cieľ pri začiatkoch trénovania MMA bol aký? Robil si to viac menej ako voľno časovú aktivitu? Alebo si to robil s tým cieľom, že sa s tým chceš v budúcnosti živiť?

Keď som začal trénovať nikdy by ma nenapadlo, že budem mať zápasy. Neskôr som zistili, že je to šport, ktorému sa chcem venovať.

Ladislav Koky v pravo s opaskom PCF
Ladislav Koky s opaskom PCF

Ako sa k tebe správali kamaráti a tvoje okolie, keď sa dozvedeli, že robíš bojový šport? Cítil si z ich strany rešpekt?

Zo začiatku to kamaráti nebrali nejak vážne, no neskôr keď som začal mať viac zápasov začali ma vnímať trošku inak. Začali ma chodiť podporovať aj na moje  zápasy.

Aké sú tvoje spomienky na tvoj prvý úder pri sparingoch na tréningu? Dokázal si si na to rýchlo zvyknúť?

Každý jeden človek nie je zvyknutý dostávať údery, lebo to nie je nič príjemné. Ale časom, som si na to zvykol, to už bolo bez problémov.

Dokážeš si spomenúť na tvoje pocity pri tvojom prvom MMA zápase?

Pocity pred prvým zápasom boli zmiešané, nevedel som čo od toho čakať. Nakoniec všetko dobre dopadlo a zápas som vyhral.

Čo bol ten moment, keď si sa rozhodol prejsť do profesionálneho MMA?

Nejako som to ani neriešil, tréner mi povedal, že budem mať profesionálny zápas a od vtedy som mal už len profi zápasy. Takže som si to nejako extra neuvedomoval, proste som do toho išiel a oplatilo sa.

Ladislav Koky vitaztvo
Ladislav Koky

Ako sme spomínali, máš za sebou dokopy 15 zápasov, ktorý bol pre teba taký najviac pamätný?

Určite najviac budem spomínať na môj posledný zápas. Išlo v ňom o titul v bantamovej váhe a o pozíciu dvojky v tejto váhe na Slovensku, keďže prvú priečku drží Tomáš Deák.  O titul som sa pobil s Miroslavom Kubáňom a tento duel som ukončil už v prvom kole technikou von flue choke.

Na turnaji PCF 18, ktorý sa udial 30.6. v Spišskej Novej Vsi, si si vybojoval titul šampióna vo váhe do 61, čo to pre teba znamená?

Titul šampióna  Pit Cage Fighting znamená pre mňa veľmi veľa. S tímom sme dali do mojej prípravy vážne veľa. Takže je to víťazstvo náš všetkých v Pit Gym Levoča.

Plánuje sa obhajoba tohto titulu?

22.12., na turnaji PCF 19 v Spišskej Novej Vsi, sa môžete tešiť na obhajobu opaska.

Po tomto zisku titulu si prešiel do organizácie XFN a prvý zápas v novom pôsobisku ťa čaká už v októbri v Bratislave. Aké máš z toho pocity?

Som veľmi rád, že sa môžem zúčastniť na najväčšom československom podujatí.

Zápasiť na jednom podujatí s takými veľkými menami ako sú Karlos Vemola, Ivan Buchinger , Miroslav Štrbak , Ludovít Klein a Roland Čambal je pre mňa veľmi veľká motivácia, takže sa už neviem dočkať!

Ladislav Koky zápas v ringu mma
Ladislav Koky v pravo

Kam by si to chcel v MMA dotiahnuť?

V MMA by som to chcel dotiahnuť čo najďalej . Ale idem krok po kroku.

Ako sa ty vyrovnávaš s prehrou? Tréner najslávnejšieho MMA zápasníka Conora Mcgregora John Cavanagh, sa riadi heslom ,,učiť sa a vyhrávať‘‘. Vysvetlil to tak, že oni v tíme neprehrávajú, ale učia sa. Máš to tak podobne?

Nerád prehrávam ale aj toto k tomu patrí. Pozriem si video zo zápasu a preberiem si s tímom chyby a pracujem na nich, aby sa v ďalších zápasoch už nestali. Všetko zle je na niečo dobré.

Čomu sa venuješ v čase, keď akurát netrénuješ?

Trénujem od pondelka do piatku, takže voľno mám len cez víkend. Vtedy mám hlavne regeneráciu, nech môžem od pondelka zase makať na 100%.

Väčšina ľudí ktorí trénujú bojové športy majú nejaký vzor, ktorého sledujú a snažia sa robiť niektoré veci ako on. Máš aj ty nejaký vzor?Chcel by si niečo odkázať čitateľom portálu Šport je život?

Všetkých fanúšikov MMA by som chcel pozvať na moje nadchádzajúce zápasy, ktoré sa budú konať 21.10. na štadióne Ondreja Nepelu Bratislava a 22.12. do mestskej športovej haly v Spišskej Novej Vsi.

Článok je pripravovaný v spolupráci s SLOVAK MMA.

Nenechaj si újsť náš nový športový katalóg plný skvelých produktov aj pre bojové športy.

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať