LEDGE HOKEJISTI PODPORIA WINGS FOR LIFE WORLD RUN

Nielen hokejisti z HK Poprad, ale aj slovenskí sledge hokejisti budú na štarte globálneho behu Wings for Life World Run v Bratislave! Na čele s Mariánom Ligdom, ktorý je ambasádorom tohto charitatívneho behu od jeho prvého ročníka, takto spoločne podporia nadáciu Wings for Life a výskum poranení miechy.

0
Jakub Kovalík / Red Bull Media House
- Reklama -

Podporte ich aj vy a nehľadajte výhovorky, prečo sa behu nezúčastniť.

Pozrite si video http://win.gs/2owkTro a 7. mája 2017 dorazte na štart!

Marián Ligda, bývalý reprezentant Slovenska v zjazdovom lyžovaní, sa stal už neodmysliteľnou tvárou projektu. Aj po zranení chrbtice pred dvanástimi rokmi je aktívnym športovcom – okrem sledge hokeju sa venuje aj handbiku či sitski, a bratislavský štart si nenechá ujsť: „Teší ma, že sa môžem Wings for Life World Run zúčastniť po štvrtýkrát v rade ako jeho ambasádor. Mojím cieľom je samotná účasť, a ak to bude možné aj nejaký ten kilometrík navyše k minuloročným dvanástim. Poďte do toho s nami a pridajte sa k nám a jedinečnému behu aj vy!“ Podujatie je skutočne pre všetkých – mladších, starších, bežeckých profesionálov, či nebežcov, ale rovnako aj pre vozíčkarov. Majo má odkaz pre každého, kto ešte váha, či do toho ísť: „Pridaj sa k tímu Slovenskej Sledge Hokejovej reprezentácie a zaži tímového ducha. Spoločne zabojujeme o nové méty na trati Wings for Life World Run 2017.“

Jakub Kovalík / Red Bull Media House
Jakub Kovalík / Red Bull Media House

 

SLEDGE HOKEJ NA SLOVENSKU

Ice sledge hockey – po slovensky hokej na sánkach, je ľadový hokej pre telesne postihnutých. Jeho história sa začala písať vo Švédsku v šesťdesiatych rokoch a v súčasnosti sa hrá takmer na celom svete. Medzi špičku patrí Kanada, USA, Japonsko, Južná Kórea, Taliansko, Česko, ale aj Slovensko. Sledge hokej sa hrá na ľadovej ploche podľa pravidiel takmer rovnakých, aké má ľadový hokej. Hráči sedia na špeciálnych „saniach“, na ktorých sú upevnené dva korčuliarske nože, hrajú a pohybujú sa pomocou krátkych hokejok s hrotmi na konci.

Jakub Kovalík / Red Bull Media House
Jakub Kovalík / Red Bull Media House

Slovenský sledge hokejový tím má za sebou síce krátku históriu, ale na konte niekoľko výrazných úspechov. Z Majstrovstiev sveta v B kategórii v Japonsku 2016 doniesli domov bronz a rovnako sa im darilo aj na Malmo Open 2017. Reprezentácia má hlavný stan v Dolnom Kubíne a tvorí ju 16 hráčov z celého Slovenska.

Viac informácií a registráciu na Wings for Life World Run nájdete na oficiálnej stránke:

www.wingsforlifeworldrun.com/sk/sk/

- Reklama -