Lipták po žrebe “Holandsko je pre nás najprijateľnejší súper”

0
Na snímke víťazný fedcupový tím Slovenska, sprava kapitán Matej Lipták, Jana Čepelová, Rebecca Šramková, Anna Karolína Schmiedlová a Daniela Hantuchová pózuje so slovenskou vlajkou po 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie Taliansko - Slovensko 12. februára 2017 vo Forli. Slovenské tenistky sa prebojovali do aprílovej baráže o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie. V dueli 1. kola II. svetovej skupiny totiž senzačne vedú nad domácim Talianskom už 3:1. FOTO TASR - Pavel Neubauer
- Reklama -

Londýn – Slovenské tenistky privítajú v baráži o účasť svetovej skupine Pohára federácie (22.-23. apríla) v bratislavskom NTC Holandsko. Rozhodol o tom utorňajší žreb v londýnskej centrále ITF, pri ktorom Slovenky figurovali spoločne so Španielskom, Ukrajinou a Belgickom medzi nenasadenými tímami.

Okrem Holanďaniek mohli naraziť na Rusko, Francúzsko alebo Nemecko. Zverenky kapitána Mateja Liptáka počas uplynulého víkendu v dueli 1. kola II. svetovej skupiny nečakane zvíťazili na pôde Talianska 3:2. Hrdinkou sa stala fedcupová debutantka Rebecca Šramková, ktorá vyhrala obe dvojhry, tretí bod pridala skúsená Daniela Hantuchová.

Lipták považuje Holandsko za najprijateľnejšieho protivníka. “Myslím, že kvalita tímov, z ktorých sme si mohli vyberať, bola veľmi vysoko. Možno práve Holandsko bolo z nich papierovo najprijateľnejším súperom. Rozhodne sa však až na kurte. Myslím si, že so žrebom môžeme byť spokojní, ale najdôležitejšie bude, kto sa objaví v oboch tímoch a v akej forme sa budú nachádzať jednotlivé hráčky. Holanďanky majú vo svojom strede veľmi nebezpečnú Kiki Bertensovú, ktorá je v dobrej forme schopná zdolať kohokoľvek a je aj výborná deblistka. Je super, že budeme hrať tento zápas doma, že si môžeme zvoliť povrch a že budeme mať podporu našich divákov. Je pravda, že atmosféra v tíme bola vždy lepšia, keď sme hrali vonku. Možno by nebolo zlé riešenie hrať tento zápas niekde inde ako v Bratislave, aby sme s celým tímom bývali na jednom mieste,” povedal pre TASR slovenský kapitán.

Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška bol s výsledkom žrebu spokojný. “Londýnsky žreb nám konečne prial, Holandsko je prijateľný súper. Teším sa z toho, že budeme hrať doma. Ak nastúpime v najsilnejšom zložení, máme veľkú šancu postúpiť do svetovej skupiny medzi elitnú osmičku. S určitosťou budeme hrať v Bratislave v NTC. O povrchu rozhodne kapitán tímu Maťo Lipták po konzultácii s hráčkami. Buď to bude antuka alebo hard v hale. Holanďankám máme čo vracať. Majú v tíme výbornú Kiki Bertensovú, ktorá je veľmi nebezpečná hráčka. Verím však v silu nášho družstva,” povedal pre TASR Moška.

Vo fedcupovej histórii pôjde o štvrtý vzájomný zápas medzi Slovenskom a Holandskom, “Oranjes” vedú vo vzájomnej bilancii 2:1. Slovenky majú Holanďankám čo vracať, v roku 2015 s nimi prehrali na antuke v Apeldoorne 1:4. Hrdinkou duelu bola Arantxa Rusová, ktorá vybojovala v singloch dva body. tretí pridala holandská jednotka Kiki Bertensová – momentálne 22. hráčka svetového rebríčka WTA.

Holanďanky v druhý februárový víkend prehrali v 1. kole svetovej skupiny na harde v Minsku s domácim Bieloruskom 1:4… O jediný bod sa postarala Bertensová, veteránka Michaella Krajiceková prehrala obe dvojhry. Vlani postúpili zverenky kapitána Paula Haarhuisa až do semifinále prestížnej súťaže. Holandsko má iba jedinú hráčku v prvej stovke. Cindy Burgerová je 128., Richel Hogenkampová 141., Rusová 176., Quirine Lemoineová 191. a Lesley Kerkhoveová 194.

- Reklama -