[one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” hover_type=”none” link=”” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”” padding=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”” animation_direction=”” animation_speed=”0.1″ animation_offset=”” class=”” id=””][fusion_text]

[pro_ad_display_adzone id=”22327″] [/fusion_text][/one_full][fusion_text]

Liptovský Mikuláš – Už o dva dni odštartujú v Areáli vodného slalomu Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláši majstrovstvá Európy vo vodnom slalome. Okrem cenných kovov sa bude na šampionáte bojovať aj o zvyšné miestenky na OH v Riu de Janeiro. Na ME sa predstaví 230 lodí z 30 krajín starého kontinetu, informoval oficiálny portál Slovenského zväzu kanoistiky na divokej vode.

“Sme hrdý hostiteľ druhého najväčšieho tohtoročného vodnoslalomárskeho podujatia. Všetko je pripravené, preteky sa môžu začať,” uviedol na stredajšej tlačovej konferencii prezident Slovenského zväzu kanoistiky na divokej vode (SZKDV) Ivan Cibák.

Po ME bude známa definitívna nominácia slovenských reprezentantov na OH 2016. “Pôjde o poslednú fázu nominačného procesu do Ria, budú to tesné súboje. Veľmi nás teší, že miestenky sme získali už vlani na majstrovstvách sveta v Londýne. Pokojne sa môže stať, že slalomovo silné krajiny sa na olympijské hry ani nedostanú,” zdôraznil športový riaditeľ SZKDV Róbert Orokocký. Ten predpokladá dramatické rozuzlenia: “V C1 je Beňuš jasný, ale rozhodovať sa bude o náhradníkovi medzi Slafkovským a Martikánom, čo má tiež svoj náboj. Rovnako boje o miestenky v C2 a K1 u mužov môžu byť veľmi dramatické a zaujímavé. Súťažíme na domácej vode. Je to určitá výhoda, ale rovnako predpokladáme, že interná kvalifikácia môže zväzovať ruky. Veríme aj v medaily, koľko ich bude, ťažko odhadnúť.”

Istotu miestenky zo Slovákov má zatiaľ iba kanoista Matej Beňuš, ktorého teplota Váhu nepotešila. “Voda v olympijskom kanáli je podstatne teplejšia,” reagoval člen Športového centra polície Bratislava. O miesto náhradníka na OH za ním zabojuje päťnásobný olympijský medailista Michal Martikán: “Dúfam, že príde veľa divákov, poriadne zababušených a s dáždnikmi.” Konkurovať dvojici kolegov chce európsky šampión z Viedne 2014 Alexander Slafkovský: “Už zdraviem a urobím maximum, aby som sa doma ukázal čo najlepšie.”

Medzi kajakármi má teoreticky najlepšiu východiskovú pozíciu Andrej Málek, ktorý vedie pred Martinom Halčinom a Jakub Grigarom o jediný bod. “Všetci traja sa budeme snažiť podať čo najlepšie výkony,” povedal obhajca bronzovej medaily Málek.

V debloch sa o miestenku pobijú Ladislav a Peter Škantárovci s Pavlom a Petrom Hochschornerovcami. Navrch zatiaľ majú Škantárovci, ktorí majú po troch nominačných podujatiach pred súpermi náskok dvoch bodov. Peter Hochschorner upozornil, že v Mikuláši budú bojovať aj s nástrahami trate: “Mikulášsky kanál nepraje deblovkám, väčšia váha lode a posádky zapríčiňuje, že často chytáme dno.”

Po víťazných ICF pretekoch v talianskej Ivrey sa pod Tatry presunula Jana Dukátová. “Hoci moja domáca trať je Čunovo, najazdila som tu toľko, že môžem povedať, že sa cítim ako doma,” uviedla pre portál SZKDV. O účasť v Riu bude bojovať s dvojnásobnou olympijskou víťazkou Elenou Kaliskou. “Do každých pretekov idem s najvyššími ambíciami a inak to nebude ani teraz,” uviedla Kaliská. Na ME sa predstaví aj trio mladých slovenských kanoistiek – Simona Maceková, Monika Škáchová a Soňa Stanovská.

Slávnostné otvorenie ME je na programe vo štvrtok 12. mája o 19.00 h, priamy prenosy ponúknu RTVS i Eurosport.

 

Nominácia SR na ME v L. Mikuláši:

C2: Pavol a Peter Hochschornerovci, Ladislav a Peter Škantárovci, Tomáš Kučera – Ján Bátik
K1M: Martin Halčin, Jakub Grigar, Andrej Málek
C1M: Matej Beňuš, Michal Martikán, Alexander Slafkovský
K1Ž: Jana Dukátová, Elena Kaliská, Kristína Nevařilová
C1Ž: Simona Maceková, Monika Škáchová, Soňa Stanovská[/fusion_text][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”#efefef” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”center center” hover_type=”none” link=”” border_position=”all” border_size=”1px” border_color=”#81d742″ border_style=”solid” padding=”10px” margin_top=”50px” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ animation_offset=”” class=”” id=””][fusion_text]Zdroj: TASR | Foto: TASR, ilustračné foto[/fusion_text][/one_full][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” hover_type=”none” link=”” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”” padding=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”” animation_direction=”” animation_speed=”0.1″ animation_offset=”” class=”” id=””][fusion_text]

[pro_ad_display_adzone id=”22328″] [/fusion_text][/one_full][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”yes” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” hover_type=”none” link=”” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” padding=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ animation_offset=”” class=”” id=””][sharing tagline=”Zdieľaj” tagline_color=”” title=”” link=”” description=”” pinterest_image=”” icons_boxed=”yes” icons_boxed_radius=”4px” box_colors=”” icon_colors=”” tooltip_placement=”” backgroundcolor=”” class=”” id=””][/sharing][/one_full][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”#d8d8d8″ background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” hover_type=”none” link=”” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” padding=”20px” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ animation_offset=”” class=”” id=””][fusion_text]

PREČÍTAJTE SI Z DANEJ KATEGÓRIE

[/fusion_text][recent_posts layout=”default” hover_type=”none” columns=”4″ number_posts=”4″ offset=”1″ cat_slug=”voda” exclude_cats=”” thumbnail=”yes” title=”yes” meta=”yes” excerpt=”yes” excerpt_length=”20″ strip_html=”yes” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ animation_offset=”” class=”” id=””][/recent_posts][/one_full]