Lyžovanie nad oblakmi

Zimná dovolenka na horách patrí k obdobiu, kedy zabúdame na všetky starosti či povinnosti a radi hodíme za hlavu všetko, čo nás v bežnom živote trápi. Oddáme sa športu, relaxu a necháme sa rozmaznávať hoteliermi a ich službami.

Aj vy patríte medzi dovolenkárov, ktorí radi podľahnú ilúzii, že hotel funguje iba pre nich? A prečo nie? Zimná dovolenka je o oddychu, dobrom jedle, zábave a športe. Ak patríte medzi športových nadšencov, iste si toto všetko radi vychutnávate a svoje lyže či lyžiarky si z hotelovej požičovne vyberáte podľa toho, akému lyžovaniu sa venujete. Okrem klasického a športového lyžovania mnohí vyznávajú beh alebo skok na lyžiach, ktoré vyžadujú nielen vyššiu fyzickú zdatnosť a techniku lyžovania, ale aj inú výstroj.

Lyžovanie v kocke

Športové lyžovanie vzniklo v Nórsku, ešte v prvej polovici devätnásteho storočia a najrôznejšie druhy pretekov v ňom sa odvtedy organizujú dodnes. Spolu s klasickým a športovým lyžovaním sa ruka v ruke vyvíjalo aj bežecké lyžovanie, ktoré patrí so skokmi na lyžiach medzi najatraktívnejšie a najsledovanejšie zimné olympijské športy. Aj zjazd a slalom sú obľúbené lyžiarske disciplíny, ktoré si získavajú stále viac priaznivcov nielen medzi profesionálnymi športovcami, ale aj medzi ľuďmi, ktorí sa lyžovaniu venujú vo voľnom čase a dobre sa cítia nad oblakmi.

Komfort a bezpečnosť

Dnes sa lyžiarske strediská predháňajú v tom, aké kvalitné či pohodlné lyžiarske vleky a lanovky môžu svojim návštevníkom poskytnúť, aby im lyžovanie sprostredkovalo tie najúžasnejšie zážitky. Dnes nie sú ojedinelé pohodlné plne automatizované viacmiestne sedačkové lanovky aj pre telesne postihnutých športovcov či vyhrievané sedadlá v nich. Bezpečnosť lyžiarskych vlekov a lanoviek sa neustále zvyšuje, rovnako ako komfort v nich. Lyžiarske strediská pre milovníkov zimných športov neustále rozširujú aj ponuku svojich služieb. Od škôl pre lyžiarov a kvality zjazdoviek s rôznymi stupňami náročnosti, cez požičovne a servisy športových potrieb, až po dlhú prevádzkovú dobu s nočným lyžovaním.

Zimné strediská

Súčasné zimné strediská však ponúkajú plnohodnotné vyžitie aj mnohým iným športovcom, nielen lyžiarom. Na svoje si v atraktívnych športových areáloch prídu aj turisti či rybári, keďže okolitá príroda je obvykle plná lesov a jazier. Ak sa do ktoréhokoľvek zimného strediska vyberiete s kamarátmi kvôli rybolovu namiesto lyžovania, stačia vám rybárske stoličky a základné rybárske potreby, ktoré vám umožnia vychutnať si príjemné chvíle pri rybárčení aj v čase zimnej dovolenky. Zimná turistika zažíva boom, preto väčšina stredísk ponúka aj dobre značené turistické trasy. A dnes sú bežnou súčasťou hotelov, okrem kvalitných ubytovacích a reštauračných služieb, aj dobre vybavené wellness, v ktorých si po náročnej lyžovačke či túre každý dovolenkár môže dosýta oddýchnuť a načerpať novú energiu.

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať