Martin Haring získal štvrtý titul majstra SR

[one_full last=“yes“ spacing=“yes“ center_content=“no“ hide_on_mobile=“no“ background_color=““ background_image=““ background_repeat=“no-repeat“ background_position=“left top“ border_position=“all“ border_size=“0px“ border_color=““ border_style=“solid“ padding=““ margin_top=“20px“ margin_bottom=“20px“ animation_type=“0″ animation_direction=“down“ animation_speed=“0.1″ class=““ id=““][fusion_text]

[pro_ad_display_adzone id=“22327″] [/fusion_text][/one_full][fusion_text]

Košice – Slovenský cyklokrosár Martin Haring obhájil titul majstra Slovenska v kategórii mužov – elite. V areáli Základnej školy M. Lechkého na košickom sídlisku KVP triumfoval pred druhým Ondrejom Glajzom s náskokom 78 sekúnd a vybojoval si štvrtý titul slovenského majstra. Glajza zároveň obhájil titul slovenského majstra do 23 rokov. Medzi juniormi triumfoval Ján Gajdošík, zo žien bola najlepšia Janka Keseg Števková.

Pretekmi v Košiciach vyvrcholila slovenská cyklokrosová sezóna. Záverečné podujatie sezóny organizoval košický ProSport Team. „Myslím si, že až na počasie, hoci nebolo až také zlé, to vyšlo super. Diváci sú spokojní, mali sa na čo pozerať. Všetci jazdci si chválili trať, čo nás tiež teší,“ poznamenal riaditeľ pretekov Lukáš Stachura, ktorý zvládol pozíciu organizátora aj pretekára. V kategórii Masters A obsadil druhé miesto so stratou 18 sekúnd na víťazného Roberta Glajzu. „Mal som za sebou náročný týždeň a asi v štvrtom kole som pocítil, že som dnes ani poriadne nejedol. Vďaka adrenalínu som to ešte nejak potiahol, no potom ma to pribrzdilo,“ poznamenal Stachura.

Z titulu majstra Slovenska, svojho štvrtého v kariére, sa v Košiciach tešil Martin Haring. „Obhajoby sú ťažšie, než prvé víťazstvo. Moja taktika bola jasná. Chcel som sa čo najskôr odtrhnúť od ostatných a jazdiť sám, aby som mal dosť času opraviť prípadné chyby a v pohode to dojazdiť,“ uviedol Martin Haring.

Staronový majster Slovenska sa už pripravuje ma majstrovstvá sveta, ktoré budú koncom januára v belgickom Heusdene-Zolderi. „Bude to vrchol sezóny. Dovtedy absolvujem práve v Belgicku preteky Svetového pohára a ešte aj ďalšie preteky vo Švajčiarsku a Holandsku. Vo ‚sveťákoch‘ sa pohybujem okolo 30. pozície, takže ak by som vyladil formu, mohol by som na MS dosiahnuť výsledok do 20. miesta,“ dodal Haring.

 

Výsledky majstrovstiev Slovenska v cyklokrose 2015:

Muži:

Elite:
1. M. Haring (CK Banská Bystrica) 1:00:48,74 hod.,
2. O. Glajza (Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav) 1:02:06,39,
3. Š. Vozár (ŽP Šport) 1:02:15,49

Juniori:
1. J. Gajdošík (MŠK Žiar nad Hronom – CK) 40:33,17 min.,
2. J. Varhaňovský (ŽP Šport) 40:39,24,
3. S. Kujan (ŽP Šport) 41:00,45

Masters-A:
1. R. Glajza (CK Banská Bystrica) 42:17,42
2. L. Stachura (ProSport Team Košice) 42:35,11,
3. M. Kováčik (CK Route 66 Brezno) 45:07,83

Masters-B:
1. O. Glajza (Unitrek Bike Team Poprad) 44:56,86,
2. H. Stuhl (CK Autocentrum) 45:26,14,
3. M. Jánošík (KNAC Ružomberok) 45:53,95

Kadeti:
1. M. Blaško (Cyklistický spolok Žilina) 30:23,24,
2.A. Foltán (MŠK Žiar nad Hronom) 30:48,74,
3. M. Bugár (PROefekt team) 31:09,42

Starší žiaci:
1. M. Piga (Jump Sport Klub) 18:41,24

Mladší žiaci:
1. Ch. Haas (ŽP Šport) 0:20:19,55

Ženy:

Ženy a juniorky:
1. J. Keseg Števková (Outsiterz) 33:00,49,
2. T. Jaseková (Bike Pro) 33:55,95,
3. L. Hanesová (CK Banská Bystrica) 34:56,52

Žiačky a kadetky:
1. R. Paulechová (Novomestský Superbiker) 20:16,80,
2. T. Kurnická (Cyklistický spolok Žilina) 20:35,11,
3. N. Glajzová (Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav) 20:37,02[/fusion_text][one_full last=“yes“ spacing=“yes“ center_content=“no“ hide_on_mobile=“no“ background_color=“#efefef“ background_image=““ background_repeat=“no-repeat“ background_position=“center center“ border_position=“all“ border_size=“1px“ border_color=“#81d742″ border_style=“solid“ padding=“10px“ margin_top=“50px“ margin_bottom=““ animation_type=“0″ animation_direction=“down“ animation_speed=“0.1″ class=““ id=““][fusion_text]Zdroj: TASR | Foto: TASR, ilustračné foto[/fusion_text][/one_full][one_full last=“yes“ spacing=“yes“ center_content=“no“ hide_on_mobile=“no“ background_color=““ background_image=““ background_repeat=“no-repeat“ background_position=“left top“ border_position=“all“ border_size=“0px“ border_color=““ border_style=“solid“ padding=““ margin_top=“20px“ margin_bottom=“20px“ animation_type=“0″ animation_direction=“down“ animation_speed=“0.1″ class=““ id=““][fusion_text]

[pro_ad_display_adzone id=“22328″] [/fusion_text][/one_full][one_full last=“yes“ spacing=“yes“ center_content=“yes“ hide_on_mobile=“no“ background_color=““ background_image=““ background_repeat=“no-repeat“ background_position=“left top“ border_position=“all“ border_size=“0px“ border_color=““ border_style=“solid“ padding=““ margin_top=““ margin_bottom=““ animation_type=“0″ animation_direction=“down“ animation_speed=“0.1″ class=““ id=““][sharing tagline=“Zdieľaj“ tagline_color=““ title=“Martin Haring získal štvrtý titul majstra SR“ link=“https://sjz.sk/martin-haring-ziskal-stvrty-titul-majstra-sr/“ description=““ pinterest_image=“https://sjz.sk/wp-content/uploads/2015/12/13122014_MSR_cyklokros_8208766-300×200.jpg“ icons_boxed=“yes“ icons_boxed_radius=“4px“ box_colors=““ icon_colors=““ tooltip_placement=““ backgroundcolor=““ class=““ id=““][/sharing][/one_full][one_full last=“yes“ spacing=“yes“ center_content=“no“ hide_on_mobile=“no“ background_color=“#d8d8d8″ background_image=““ background_repeat=“no-repeat“ background_position=“left top“ border_position=“all“ border_size=“0px“ border_color=““ border_style=“solid“ padding=“20px“ margin_top=““ margin_bottom=““ animation_type=“0″ animation_direction=“down“ animation_speed=“0.1″ class=““ id=““][fusion_text]

PREČÍTAJTE SI Z DANEJ KATEGÓRIE

[/fusion_text][recent_posts layout=“default“ hover_type=“none“ columns=“4″ number_posts=“4″ offset=“1″ cat_slug=“cyklistika“ exclude_cats=““ thumbnail=“yes“ title=“yes“ meta=“yes“ excerpt=“yes“ excerpt_length=“20″ strip_html=“yes“ animation_type=“0″ animation_direction=“down“ animation_speed=“0.1″ class=““ id=““][/recent_posts][/one_full]
Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať