[one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”center center” border_position=”all” border_size=”1px” border_color=”#81d742″ border_style=”solid” padding=”10px” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][fusion_text]Zdroj: TASR | Foto: TASR/AP[/fusion_text][/one_full][fusion_text]

Las Vegas 5. augusta – Stále nezdolaný americký profesionálny boxer Floyd “Money” Mayweather sa vráti do ringu 12. septembra, keď ho vyzve v Las Vegas krajan Andre Berto. Pre najlepšie zarábajúceho športovca sveta to môže byť posledný zápas žiarivej kariéry.

Mayweather v máji potvrdil svoju extratriedu, keď ovládol tzv. Zápas storočia s Mannym Pacquiaom, nad Filipíncom zvíťazil jednomyseľným výrokom rozhodcov a k obhájeným opaskom organizácií WBA a WBC pridal aj titul verzie WBO welterovej hmotnostnej kategórie.

Teraz dáva svoje tituly znovu do hry, keď sa v MGM Grand Garden Aréne stretne s Bertom, ktorý má v profiringu bilanciu 30 výhier a tri prehry. Mayweather je po 48 súbojoch stále nezdolaný a ak by nad krajanom s haiťanskými koreňmi vyhral, vyrovnal by rekordný zápis bývalého šampióna v ťažkej váhe Rocky Marciana, ktorý v apríli 1956 odišiel zo scény s úctyhodnou bilanciou 49-0.

“Som pripravený vrátiť sa v septembri do ringu a znova celému svetu ukázať, že som najlepším v histórii. Vždy vydám zo seba maximum a súboj s Andre Bertom nebude v tomto smere výnimkou. Je to mladý, silný pästiar, ktorý je hladný po úspechu. Skúšalo to však pred ním 48 súperov a neuspeli. Poradím si aj so 49-tym,” vyhlásil 38-ročný Mayweather, ktorého citovala agentúra Reuters.

Berto pred duelom srší sebavedomím. “Idem Floydovi nakopať zadok. Nezaujíma ma, ako predo mnou bojovalo 48 iných borcov a čo sa im nepodarilo. Niekto dostane 12. septembra poriadnu priúčku a nebudem to ja,” povedal 31-ročný Berto.[/fusion_text][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”yes” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” padding=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][sharing tagline=”Zdieľaj” tagline_color=”” title=”” link=”” description=”” pinterest_image=”” icons_boxed=”yes” icons_boxed_radius=”4px” box_colors=”” icon_colors=”” tooltip_placement=”” backgroundcolor=”” class=”” id=””][/sharing][/one_full]