McDavid podpísal v Edmontone kontrakt na 8 rokov a 100 miliónov dolárov

Kanadský hokejista Connor McDavid podpísal s klubom NHL Edmonton Oilers kontrakt na osem rokov a 100 miliónov dolárov, ktorý vstúpi do platnosti na začiatku sezóny 2018/2019. Zarobí tak 12,5 milióna ročne, čo bude najviac v zámorskej súťaži.

0
Archív - Na archívnej snímke z 8. apríla 2017 hráč Edmontonu Oilers Connor McDavid korčuľuje s pukom v zápase hokejovej zámorskej NHL proti Vancouveru Canucks vo Vancouveri. Kanadský hokejista Connor McDavid 6. júla 2017 podpísal s klubom NHL Edmonton Oilers kontrakt na osem rokov a 100 miliónov dolárov, ktorý vstúpi do platnosti na začiatku sezóny 2018/2019. Zarobí tak 12,5 milióna ročne, čo bude najviac v zámorskej súťaži. FOTO TASR/AP
- Reklama -

Útočníci Chicaga Blackhawks Patrick Kane aj Jonathan Toews majú zmluvy na 10,5 milióna ročne. Brankár Carey Price ukrojí 10,5 milióna z platového stropu Montrealu Canadiens od sezóny 2018/2019. “Som nadšený, že si budem obliekať dres Oilers najbližších deväť rokov môjho života. Chcel som ukázať oddanosť organizácii Oilers, fanúšikom a mestu. Dokázať, že som tu na dlhé obdobie a chcem tu víťaziť,” vyhlásil 20-ročný center, ktorému zostáva jedna sezóna z nováčikovského kontraktu. Predĺženie zmluvy mohol podpísať od 1. júla.

McDavid získal za uplynulú sezónu Hartovu trofej pre najužitočnejšieho hráča i cenu Teda Lindsayho pre najužitočnejšieho hráča podľa Hráčskej asociácie NHLPA. Tešil sa aj z Art Ross Trophy pre najproduktívnejšieho hokejistu základnej časti 2016/2017, keď v 82 zápasoch nazbieral 100 bodov za 30 gólov a 70 asistencií.

Najvyššie draftovaný hráč 2015 priviedol vo svojom druhom ročníku v profilige Edmonton naspäť do vyraďovacej fázy po jedenástich rokoch. “Olejári” podľahli v druhom kole Anaheimu Ducks 3:4 na zápasy, McDavid si v trinástich dueloch play off pripísal päť gólov a štyri asistencie. “Toto mesto má skvelú históriu a je dôležité, aby sme ju oživili. Niečo sme už okúsili v minulom ročníku, máme nedokončenú prácu,” dodal McDavid podľa agentúry DPA.

- Reklama -