Michal Zátorský: box bol pre mňa číslo 1 teraz je to MMA

Ešte len dvadsaťštyri ročný rodák z dedinky blízko Košíc, Sady nad Torysou, má na svojom konte viaceré významné víťazstvá a tituly v boxe. V tomto článku sa pozrieme bližšie na jeho kariéru. Prezradí nám, aké boli jeho začiatky, aký úspech je preňho najviac cenený a aké sú jeho plány do budúcna.

Aké sú tvoje spomienky na začiatky v boxe? Kde a s kým si začínal?

S boxom som začal v Košiciach, odkiaľ aj pochádzam. Začal som trénovať s mojimi kamarátmi od nás. Keď na to teraz zaspomínam tak sa z toho teším lebo je to už dávno a nezabúdam odkiaľ som a čo som v boxe dokázal, ďakujem za tie dary.

Prečo si si vybral práve box? Venoval si sa aj nejakému inému športu?

Proste ma to chytilo hneď na prvom tréningu. Hneď som vedel, že sa tomu chcem venovať. Po pár mesiacoch prišiel prvý zápas a chuť trénovať bola stále väčšia a väčšia. V telocvični som bol aj dve hodiny pred tréningom a čakal na svoj tréning. Okrem boxu som sa venoval futbalu, plávaniu a capoeire. Ale box bol číslo 1.

Michal Zátorský
Michal Zátorský

Spomínaš si na tvoje prvé úspechy? Aké to boli úspechy?

No jasné, keď som vyhral titul majstra Slovenskej republiky žiakov, ktoré sa konali v Košiciach a zlatú medailu na turnaji Olympijských nádeji  v Ústi nad Labem v doraste.

Vieš si spomenúť aj na nejaký neúspech, ktorý si ťažko znášal?

Tak napríklad v roku 2010 na Majstrovstvách Európy dorastu, kde som porazil Poliaka, Gruzinca a v boji o medailu som prehral z Litovcom Eimantasom Stanionisom (bol na OH v RIU 2016)  vo veľmi vyrovnanom zápase 0:0 na body. Rozhodcovia sa museli prikloniť ku jednému z nás, priklonili sa Eimantasovi.

Tým pádom som obsadil 5. miesto. Veľmi som sa rozplakal keď mu dvihli ruku, dokonca aj moc vtedajší tréner Pavol Hlavačka. Čo ma mrzí najviac je, že som sa nekvalifikoval na Olympíjske hry.

Mal si v boxe podporu od rodiny? Aké mali oni z toho pocity?

Samozrejme, mamina zo začiatku nebola nadšená, ale zvykla si a ocino to prijal tak ako to je. Podporujú ma do dnes a ja som im za to veľmi vďačný a milujem ich.

Michal Zátorský
Michal Zátorský

Ako to je teraz? Si ešte aktívny boxerista? Alebo si presedlal na iný šport?

S amatérskym boxom som skončil, začal som trénovať MMA.

Čo ťa viedlo ku zmene klubu? Aktuálne pôsobíš v najznámejšom klube na Slovensku, v OFA.

Pri tejto otázke by som sa chcel najprv poďakovať nášmu hlavnému trénerovi, Iľjovi Škondričovi,  ktorý ma do OFA prijal. Prišiel som do gymu ako tréner boxu a je to najlepší klub bojových športov na Slovensku. Dobrý kolektív, kopec srandy,  stále si mame čo povedať a navzájom si pomáhať.

Aké víťazstvo si vážiš najviac? Či už víťazstvo v nejakom turnaji alebo v zápase.

Najviac? No je toho viac, ale teraz ma napadajú hlavne tieto: finále Svetového pohára v Litve, porazil som dobrého Švéda na body. Postup do semifinále na ME, kde som porazil majstra Európy a účastníka Olympjiských hier v roku 2012. Na Majstrovstvách sveta v Arménsku som porazil majstra Sveta z Filipín. V bundeslige som vonku porazil majstra Sveta Nemca Artura Brila. To sú pekné a veľmi cenné skalpy. 🙂

Michal Zátorský
Michal Zátorský a Iľja Škondrič

Čomu sa venuješ keď akurát netrénuješ? Aké máš záľuby?

Snažím sa trénovať čo najviac to ide, a v podstate toto je moja najväčšia záľuba. Chodím ešte do práce takže sa to snažím skĺbiť čo najviac, je to náročne ale za chvíľku bude dobre.

Každý vníma význam športovania inak. Čo pre teba znamená šport?

Mne vyhovuje tento spôsob života, od malička som bol k tomu vedený.

Máš aj nejaký plán, čo by si chcel v športe ešte dokázať?

Chcem sa venovať MMA profesionálne, pripravovať sa na zápasy a vyhrávať, to je dôležité, všetko ostatné príde.

Čomu by si sa chcel venovať po ukončení aktívnej kariéry?

Nemyslím na to čo bude potom, sústredím sa na to čo robím teraz a čo chcem.

Ďakujeme za rozhovor a držíme palce vo športovom ale taktiež aj v osobnom živote!

Facebook: Michal Zatorsky
Instagram: @zatorskyboxing

Článok je pripravovaný v spolupráci s SLOVAK MMA.

Nenechaj si újsť náš nový športový katalóg plný skvelých produktov aj pre bojové športy.

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať