Ďalší hráč na poli športových televízií. Orange Sport prišiel podporiť aj Škriniar

V stredu sa v Bratislave uskutočnila tlačová konferencia, na ktorej bol oficiálne predstavený nový športový kanál pod názvom Orange Sport. Okrem čelných predstaviteľov spoločnosti zavítal medzi pozvaných hostí a zástupcov médií aj hviezdny stopér Interu Miláno a slovenskej reprezentácie Milan Škriniar. A práve „Škrinka“ odpovedal priamo počas tlačovky na viacero otázok z pléna exkluzívne od Šport je Život.

Avšak pekne po poriadku. Zaužívané zvyky na vysielacom trhu športových prenosov sa menia. Ak si totiž bude chcieť od nadchádzajúcej sezóny slovenský divák pozrieť prestížnu Ligu majstrov, nenaladí si verejnoprávnu RTVS, no už spomenutý Orange Sport. Ako aj samotný názov napovedá, za projektom stojí telefonický operátor Orange, ktorý sa aj takýmto spôsobom snaží posilniť svoje postavenie na trhu a ešte viac skompletizovať daný produktový rad.

„Nechcem sršať úplne prehnaným optimizmom, lebo ako v Prahe, tak aj v Bratislave máme ešte v zostávajúcich týždňoch čo robiť. Nie všetko ide ľahko, keďže projekt sme začali realizovať až po novom roku 2018. Takže dať všetko dokopy nebolo jednoduché. Veľmi však verím, že ľuďom na Slovensku prinesieme niečo, čo tu zatiaľ nebolo,“ pozerá do budúcnosti pozitívne naladený generálny riaditeľ Orange Slovensko Pavol Lančarič.

Manželstvo (minimálne) na tri roky

Nová stanica začne vysielať od 15. augusta, pričom konkrétne pri Lige majstrov znie zmluva do konca ročníka 2020/21. To znamená, že minimálne do mája 2021 budú fanúšikovia obdivovať majstrovstvo Messiho, Kanea, Neymara či Lewandowskeho na kanáli s oranžovo-čiernym logom.

Za zmienku však stojí, že licenciu má nová domáca stanica vďaka kooperácii s O2 Czech Republic.

orange sport a Milan Škriniar

 

Nielen Liga majstrov

Rečou tvrdých čísiel má Orange Sport ponúknuť viac ako 1000 hodín živých prenosov a 1500 hodín originálneho obsahu, pričom vlajkovým produktom má byť, logicky, Liga majstrov. Ďalšími produktmi nového vysielateľa budú čoraz populárnejšie bojové športy MMA, česká hokejová i futbalová liga, euroligový basketbal, ako aj zaujímavosť v podobe futbalovej Bayern TV. Na dobrej ceste je aj spolupráca s Fortuna ligou, čo osobne potvrdil prítomným aj prezident ÚLK (Únia ligových klubov) Ivan Kozák. K top európskemu futbalu by tak mali dostať diváci aj najlepší tuzemský futbal. A hoci zmluva ešte nie je oficiálne spečatená, podľa Kozáka ide už len o formalitu.

A práve slovenský futbal by tvoril jedinú výnimku v rámci výrobného obsahu televízie – komplet výroba bude totiž prebiehať v pražských štúdiách. Začiatok vysielania je denne stanovený na 9:00, končiť sa bude polhodinu po polnoci.

Tvárami Orange Sportu bude skúsený trojlístok Slávo Jurko, Števo Eisele a Michal Maťašovský.

„Každý deň to vychádza aj na štyri hodiny. Každý deň sa bude na čo pozerať,“ verí TV Unit manažér v spoločnosti Orange Karol Flak.

Počas svojej prezentácie Flak tiež ozrejmil, že televízny kanál bude dostupný štvorakým spôsobom: cez internet, cez satelit, cez FiberTV a tiež cez TV adaptér.

Cenové podrobnosti však Flak, respektíve Orange špecifikovať nechceli. Viac sa verejnosť dozvie približne o mesiac, teda tesne pred štartom vysielania.

Ideálni súperi? Tí najsilnejší

Potom už na improvizovaný „stage“ prišiel futbalový hosť Milan Škriniar, ktorý si už s istotou zahrá v skupinovej fáze Ligy majstrov. Samotný hráč pôsobil veľmi slušne a skromne a len potvrdil, že okrem futbalového umenia ho zdobí aj výborné vystupovanie a sláva mu rozhodne nestúpla do hlavy. Na podmanivú zvučku Ligy majstrov sa, pochopiteľne, teší.

„Bol to taký náš predsezónny cieľ a som rád, že sa nám ho podarilo naplniť,“ uviedol nekompromisný stredný obranca.

Na našu otázku, akých súperov by si 23-ročný rodák zo Žiaru nad Hronom želal do skupiny, odpovedal diplomaticky: „Najradšej by som bol, aby to boli tie najlepšie mužstvá s najlepšími hráčmi. Sám som zvedavý, akých súperov nám prisúdi žreb. A tiež by ma potešilo, keby si Ligu majstrov v budúcnosti zahrali aj ďalší slovenskí hráči a aj slovenský klub,“ neopomenul Škriniar ani tohtoročnú účasť trnavského Spartaka v predkole.

Ďalšiu otázku sme smerovali na porovnanie hráčovho súčasného klubu a jeho predchádzajúcich pôsobísk.

„Všetci vieme, že Inter je veľkoklub, Sampdoria taký veľký klub nie je. Áno, Žilina je síce na naše pomery veľkoklub, no zase porovnávať slovenské a talianske pomery, by bolo ťažké. Najväčšie pozitívum v Interi vidím v servise okolo hráčov, a to nemyslím len futbal. Keby ste niečo potrebovali rýchlo vybaviť, tak prakticky aj o polnoci vám s tým (na klube) dokážu pomôcť. Čiže my hráči sa môžeme plne koncentrovať len na samotný futbal,“ uviedla opora Nerazzurri.

A čo negatíva? Je vôbec niečo na pôsobení v takom veľkom klube negatívne?

„Asi to, že v Interi je na hráčov vyvíjaný väčší tlak. Vždy sa očakáva, že sa dosiahnu tie najvyššie ciele,“ potvrdil starú známu pravdu o každodennom fungovaní hráčov v top futbalových organizáciách šikovný slovenský reprezentant.

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať