Mixed martial artists fighting - ground fighting

Horting bol založený na Ukrajine a vývoj jeho pravidiel bol zameraný na výlučne prirodzené vynájdenie techniky sebaobrany a športových metód bojových umení. Tento vývoj inicioval Eduard Eremenko, narodený v Dnepropetrovskej oblasti, kde sa už stáročia uctievali a dedili bohaté kultúrne a bojové tradície záporožského kozáckeho vojska. Eremenko v roku 2009 zaregistroval na Ministerstve spravodlivosti Ukrajiny medzinárodnú športovú organizáciu Medzinárodná federácia pre horting, čím de facto položil oficiálne základy tohto športu. Stalo sa tak po skúmaní slávnej slovanskej histórie a vyhľadávaní rozšíreného arzenálu technických metód pre použitie v hortingovom súboji, čo je široko zobrazené vo vedeckej výskumnej dizertačnej práci E. A. Eremenka. Hlavným účelom hortingu je ozdravenie ľudí, vychovávanie a vedenie detí a mládeže k zdravému životnému štýlu, odvrátenie ich od zlozvykov, rozvoj fyzických, morálne-vôľových a intelektuálnych schopností, popularizácia a posilnenie úlohy telesnej výchovy a športu v živote každého človeka a vychovávanie silnej osobnosti v duchu poctivosti a úcty k okolitým ľuďom. Súťaž podľa riadnych pravidiel vyzerá veľkolepo a priťahuje veľa divákov.

Horting má tri disciplíny:

1. Súboj Fighting: klasický súboj dvoch súperov proti sebe.

2. Forma Form: športovec nebojuje, ale demonštruje základné technické cvičenia, a to tak, aby bolo zrejmé, že takéto cvičenia pripravujú športovca na kontaktný súboj.

3. Ukážkové vystúpenieFight Show: súťaž sa koná v individuálnej, párovej a tímovej pozícii, kde tím pozostáva z niekoľkých ľudí. V tomto druhu súťaže sa vychováva zmysel pre zodpovednosť, kolektivizmus a boj za svoj tím. V ukážkovom hortingovom vystúpení je dôležitý prvok tvorivosti, ktorý môže zahŕňať hudbu, akrobatické prvky, formy hortingu, epizódy súbojov, demonštráciu základných techník, demonštráciu zachytení, nárazov, bolestivých, dusivých úkonov, lámanie pevných predmetov, skupinové boje a pod.

 

Mixed martial artists fighting - ground fighting

Zápas v MMA Hortingu môže mať tri kolá:

1. kolo – tzv. „Sila“: zápas sa koná pri vysokom tempe s údermi rukami do hlavy, krátkodobými záchytmi a príchytkami rúk, nôh, trupu, povolené sú hocijaké zrážania súpera z nôh a nárazy, okrem záchytov slabiny a tváre. Ak jeden zo športovcov nedosiahol jednoznačné víťazstvo, rozhodcovia nemajú právo určiť víťaza. Preto sa vyhlasuje druhé kolo komplexného zápasu pod názvom „Česť“.

2. kolo – tzv. „Česť“: zápasy v tomto kole sa vykonávajú bez rukavíc iba holými rukami, no dovolené je používať fixátory na kolená a členky. Povolené sú údery nohami do hlavy, trupu, nôh a rúk. Holými rukami, päsťou alebo otvorenou dlaňou sú povolené údery do trupu a končatín. Dovoľujú sa tzv. záchyty, nárazy, bolestivé a dusivé úkony v stojke i zadržanie súpera na zemi za krk, trup, končatiny. Po druhom kole medzi ženami, mládežou, kadetmi, juniormi je povinné určenie víťaza. Pre dospelých účastníkov, v titulových zápasoch, zápasoch o tretiu alebo prvú cenu sa ustanovuje tretie kolo, ktoré sa nazýva pride-kolo, ktoré sa koná podľa pravidiel druhého kola hortingu – s holými rukami. Počas týchto dvoch kôl by rozhodcovia mali rozhodnúť o víťazovi. Stáva sa však, že v prvom kole bol aktívnejší a naliehavo útočil jeden športovec, zatiaľ čo v druhom jeho súper, prípadne absolvovali vyrovnaný súboj, podľa ktorého sa nedalo jednoznačne určiť víťaza.

V tomto (zriedkavom) prípade sa ustanovuje ďalšie tretie kolo.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.