Módne reťazce chcú, aby sme športovali

Chodíte si tak medzi vešiakmi v niektorom z obchodov nákupného centra a tu zrazu za kabátmi a sukňami športová podprsenka. Nie, naozaj ste nazablúdili.

Šport, zdravý životný štýl a staranie sa o svoje telo nie je iba sezónnym fenoménom. Je to dlhodobý trend, ktorý si každý z nás osvojuje, alebo si už osvojil. Sami vieme, že ak beháme ráno pred odchodom do školy či práce po parku, chceme pri tom vyzerať dobre.

Rovnako je to v posilňovni či inom tréningu, tímovej hre a pri tanci. Oblečenie sa mení a obyčajné tepláky s vyťahaným tričkom meníme za funkčné športové oblečenie. A to je správne. Cítiť sa štýlovo aj pri tvrdom tréningu môže dopomôcť k vyššej aktivite.

Ešte pred nedávnom ste však museli zablúdiť do športového obchodu či na špecializovaný web. Až tam ste našli jednotlivé kúsky prispôsobené tomu, aby bolo vaše telo pri aktivitách v pohodlí. To sa už zmenilo…

Športové oblečenie v obchodoch s módou

Väčšina z nás nakupuje svoje módne kúsky do šatníka v obchodných centrách. Bežne dostupné značky ako H&M, Bershka či Gate nájdeme takmer všade. A práve tieto reťazce, ktoré ponúkajú fast fashion módu, nás svojim sortimentom začali nabádať, že šport patrí k bežnému životu.

Svoj názor na aktívny život pretavili do nového druhu módy, ktorý majú v ponuke. Je to práve športové oblečenie. V regáloch sa dá nájsť pomaly všetko od nohavíc, tričiek, mikín, topánok až po vaky a fľaše na pitie. A nemusíte sa obávať cien. Sú prispôsobené bežným cenám v danom obchode.

A ako vlastne prezentujú novú ponuku reťazce? Tu je napríklad popis reťazca H&M k sekcii so športovým oblečením:

Kolekcia HMxAleyander Wang, Zdroj: H&M
Kolekcia HMxAleyander Wang, Zdroj: H&M

 

Akokoľvek sa hýbete – pripravte sa na zapotenie v našom funkčnom dámskom oblečení, ktoré dokonale spája módu a šport. Vyberte si z nášho športového oblečenia funkčné veci v najnovších štýloch a farbách.“

Návrhári sveta sú za šport tiež

Okrem toho, že nás v aktivitách podporujú bežne dostupné predajne s módou, podstatní sú aj módni návrhári z celého sveta.

Tí prichádzajú s kolaboráciami so športovými značkami ako Nike, Puma a Adidas či aj s nešportovými značkami. Ide o spolupráce, ktorých výsledkom sú výnimočné a aj cenovo viac ohodnotené kolekcie.

V tomto prípade ide napríklad o Nike a dizajnéra značky Balmain Oliviera Rousteinga, ktorý vytvoril dizajnovú obuv na futbal. Ďalej kolaborácia H&M a Alexandra Wanga. Tá prinesla do švédskeho reťazca extravagantné, ale funkčné oblečenie.

Mohli by sme však menovať stovky dizajnérskych kúskov či kolekcií, ktoré sa spájajú so športom. Zmyslom je však poukázať  na to, že aj módny priemysel myslí na šport a aktívny životný štýl. Takže móda a šport môžu ísť ruka v ruke.

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať