Možnému nevyšiel zápas na Glory 37

0
- Reklama -

Los Angeles – Slovenský profesionálny kickboxer Tomáš Možný prehral v noci na sobotu na turnaji Glory 37 v Los Angeles s Jhonatom Dinizom. V zápase ťažkých váh držal so skúseným Brazílčanom krok, ten ho však raz poslal do počítania a aj preto mu napokon podľahol na body jednomyseľným verdiktom rozhodcov.

Dvadsaťpäťročný Košičan vstúpil do duelu nebojácne, využívajúc výškovú i váhovú prevahu (202 cm, 113 kg oproti 192 cm, 103 kg). Brazílčana trafil tvrdým kolenom aj highkickom, ten sa mu však v závere prvého kola dostal na telo, trafil hlavu a Možného poslal k zemi. Ďalšie dve kolá priniesli vyrovnaný boj, v ktorom však už Slovák nedokázal dohnať bodovú stratu z úvodu a zopakovať tak úspešný obrat ako pri svojej premiére v seriáli prestížnych turnajov Glory. Vlani v apríli bol v dánskej Kodani taktiež počítaný v prvom kole, vtedy si však napokon poradil s Turkom Cihadom Kepenekom na body po extra kole.

Možný po prehre športovo vyzdvihol kvality súpera, pre ktorého to bolo už šieste vystúpenie na Glory (bilancia 3 víťazstvá, 3 prehry). “Nejdem sa vyhovárať, jednoducho som dostal nakladačku. Veľká úcta môjmu súperovi, mal v rukách naozaj bomby. Viem, že ak chcem pokračovať v kickboxe na takejto svetovej úrovni, musím na sebe ešte popracovať. Ďakujem všetkým, ktorí mi držali palce,” uviedol minuloročný majster Európy organizácie WKN na svojom facebookovom profile.

- Reklama -