Mr. Comeback Milan Ďatelinka od basketbalu k Oktagon MMA

Mr. Comeback. Takouto prezývkou sa môže chváliť Milan Ďatelinka ( 4-4 ) , účastník  Oktagon výzva 1. Prezývku dostal hlavne kvôli  jeho návratom v zápasoch, kde to vyzeralo, že sa čoskoro skončí jeho prehrou. Rodák z Považskej Bystrice, reprezentant Žilinskej boxerne začínal s basketbalom a neskôr sa dostal k MMA, poďme sa pozrieť ako sa mu darí.

Ahoj Miňo, prvou otázkou by som začal klasicky, čo ty a začiatok MMA? Čo ťa viedlo k zmene športu, keď si prešiel z pomerne nekontaktného športu ku MMA? Ako si sa dozvedel o MMA? Začínal si sám?

Nazdar, takže ja som vlastne skončil niekde v 14 rokoch s basketbalom a potom som rok nič také zaujímavé nerobil, iba chodil do posilovne. V mojich 15 som začal tak nejako sledovať MMA na internete a pri sledovaní som si povedal, že by som to chcel skúsiť robiť. Kamarát mi povedal, že sa tu MMA trénuje a mám možnosť ísť na tréning ku jednému chalanovi čo je od nás z Považskej Bystrice a venuje sa trénovaniu MMA v neďalekej Žiline. Dal mi naňho kontakt a dohodli sme sa a išiel som s ním na tréning. Ako lákalo ma viacero bojových športov, napríklad box a thajský box, ale hľadal som niečo také atraktívnejšie a MMA mi také prišlo. Chalani s ktorými som začínal už netrénujú, takže som po siedmych rokoch zostal sám. Takže takto to celé začalo.

V škole si patril k tým lepším študentom ? Čo patrilo vtedy ku tvojím koníčkom ? V škole si aj bol taký klasický chlapec a bijával si sa cez prestávky?

V škole som určite nepatril k tým zlým študentom úplne, bol som skôr tá zlatá stredná cesta. Keď som sa mal naučiť tak som sa naučil. Moje koníčky v tej dobe? Bol to hlavne šport sám o sebe a taktiež neskôr samozrejme MMA, posilovňa a potom nejaká frajerka, keď som si nejakú našiel samozrejme. V škole som našťastie nemal žiadne také problémy s bitkami.

TIP: Samuel „Pirát“ Krištofič: „Čaká sa na vyjadrenie môjho možného súpera na Oktagon 6.“

Rodina ako berie, že si bojovník v klietke? Dostávaš podporu ? Radi chodievajú na tvoje zápasy?

Tak podporu dostávam veľkú, či už od rodiny alebo kamarátov . Aj keď rodina moc nadšená z toho nie je, že som MMA zápasník, ale vidia na mne, že ma to baví a preto mám takú podporu od nich.  Taktiež musím spomenúť fanúšikov, ktorých osobne nepoznám, ktorý ma podporujú priamo na zápase a taktiež cez sociálne site. Poznajú ma hlavne z účinkovania v Oktagon výzve 1. Takže toto beriem taktiež ako veľkú podporu a veľmi si vážim každého čo ma podporuje!

Keď prišla ponuka ísť do Oktagon výzva 1, váhal si ? Či si hneď vedel, že ideš do toho? Aj si musel odísť z nejakej práce kvôli natáčaniu?  

Keď prišla ponuka od Pala Nerudu na účinkovanie v Oktagon výzve 1, tak som v podstate ani nevedel do čoho idem. Nič také tu na Slovensku nebolo a nemal som predstavu čo to vlastne je. Vedel som však, že už niečo podobné existuje v Amerike, The Ultimate Fighter (TUF), ale nedokázal som si predstaviť, ako veľmi to bude tomu podobné. Povedal som mu, že mu zavolám ďalší deň, ale aj tak som vedel na 99% , že to pôjdem skúsiť. Čo sa týka roboty, tak som vtedy žiadnu nemal, takže mi nič nebránilo ísť na natáčanie Oktagon výzvy. A som rád, že som tak spravil.

Milan ďatelinka výhra v zápase Oktagon výzva 1

Ako hodnotíš účinkovanie v Oktagon výzva 1? Aj ťa mrzí, že si nevyhral opasok? Či ako víťazstvo berieš to, že si mohol byť súčasťou? Vzrástol nejako záujem u ľudí o teba? Či už sponzori alebo diváci?

Moje účinkovanie hodnotím asi tak, že som sa mal určite lepšie pripraviť. Hlavne kondične. Bolo to spôsobené hlavne preto, že môj klub kde som trénoval mal akurát vtedy letnú prestávku a netrénovalo sa tam. Takže som vtedy nejako netrénoval. Ale ako víťazstvo si beriem z tejto šou to, že som bol toho súčasťou. Bol to taký štartovací motor mojej kariéry, v podstate každej kariéry zápasníkov čo tam boli so mnou. Nezískaný opasok ma v podstate moc netrápi, môžem získať kľudne neskôr, napríklad v pyramídach čo začína Oktagon robiť. Jedno z ďalších víťazstiev je to, že som spoznal ľudí za ktorých som veľmi rád. No, od sponzorov tiež vzrástol záujem, ale nie tak veľmi ako záujem od fanúšikov.

TIP: OKTAGON 5 očami Pala Nerudu

Naposledy sme ťa mohli vidieť na Oktagon 4, kde si prehral nad MARKOM KISIČOM ( 3-0 ). Na Oktagon 5 v Ostrave sa neobjavíš, je to nejakým zranením z tejto prehry? Alebo čím to je, že sa neobjavíš na tomto turnaji? Nejaký plánovaný zápas máš?

Áno, áno…posledný zápas som prehral, ale zranenie bolo len na dva týždne, takže nič také čo by ma odstavilo na dlhšie. Ale väčšie zranenie bolo to, že som prehral doma.  Na Oktagon 5 ma neuvidíte, je to hlavne mojím blbým obdobím teraz. Musím si dať dokopy veci vo svojom živote, nechcem ísť na zápas psychický neistý. Radšej sa dám dokopy a budem na 120% pripravený. Ale dúfam, že sa na ďalšom Oktagone už ukážem aj ja.  Mal by byť na Slovensku, tak snáď budem súčasťou.

Čo chceš dosiahnuť v tvojej MMA kariére? Chcel by si skúsiť nejakú TOP svetovú organizáciu?

Fúúú, tak teraz v podstate trénujem len sám pre seba. Nemám stále čas na tréningy, takže trénujem len keď mi to práca dovolí. Ale dúfam, že čoskoro sa to dostane do starých kolají a dostanem sa do toho tréningového kolotoča.  Čo sa týka mojej kariéry MMA, neviem či sa ty budem živiť. Ale som pripravený robiť MMA dokonca života. Či už iba rekreačne alebo profesionálne. Je to môj život a nechcem sa toho vzdať. Samozrejme UFC je organizácia, ktorú by chcel skúsiť asi každý MMA zápasník na svete. Ale mne bude jedno kde budem zápasiť, ja to budem robiť hlavne preto, lebo ma to veľmi baví.

Je nejaký športovec, ktorého si extrémne ceníš za to čo robí alebo za to čo dokázal? Kebyže máš označiť nejakého slovenského MMA zápasníka ako legendu slovenského MMA, kto by to bol?

Ja v podstate cením každého športovca čo sa športu venuje naplno a dáva doňho svoje maximum. Čo sa týka legendy, tak asi žiadna. Jedine Attila, ale on ešte zápasí, takže legenda ešte nie je.

V Žilinskej boxerni si jediný aktívny MMA zápasník? Odbiehaš na tréningy aj do blízkeho Wolf Pride Gym?

Tak do boxerne chodím hlavne na lapy . MMA trénujem tu u mňa v Považskej Bystrici. Do Wolfu chodím hlavne na sparingy a to iba pred zápasmi. Inak si vystačím s MMA u mňa v Považskej.

TIP: Attila Végh: „Určite zostanem pri organizácií OKTAGON MMA!“

Máš nejaký zápas z tvojej kariéry, na ktorý veľmi rád spomínaš? Je to zápas z Oktagon výzva 1 proti Jakubovi Běle (3-4), ktorý nakoniec vo finále prehral s Gáborom Borárošom?

Tak určite rád spomínam na zápas s Kubom z Oktagon výzva 1, kde som v podstate vstal z mŕtvych a vyhral. Tu vznikla moja prezývka Mr. Comeback. Ale taký môj TOP zápas na ktorý si vždy rád zaspomínam je s Tomášom Lejsekom (5-7-2) na Oktagon 2, kde som tiež vstal tiež z mŕtvych a to po prvom kole, kde ma Tomáš bil na zemi. Ale v druhom kole mi vyšiel Head kick a Tomáša som knockoutoval . Bol to vlastne môj taký prvý veľký zápas pred domácim publikom. Došlo ma tam podporiť veľa mojich známych, preto som veľmi rád, že sa mi podarilo vyhrať!

Zápas s Tomášom

Nakoniec by si nám vedel zhrnúť, čo pre teba MMA znamená? Či to berieš iba ako koníček alebo to je niečo vážnejšie? Odporučil by si tento šport aj našim čitateľom? Poprípade by si chcel niečo odkázať čitateľom?  

Tak ako som už spomínal, MMA je môj miláčik a viem, že by som ho vedel robiť kľudne aj zadarmo, len tak rekreačne. Keď vás proste niečo baví, tak ste ochotný to robiť aj zadarmo, lebo vás to niečo úplne napĺňa, to mám ja pri MMA. A Čo by som odkázal čitateľom ? Tak hlavne ak sa nájde niekto, kto by to chcel skúsiť, tak určite nech neváha!  Nemusia sa báť, že dôjdu na tréning hneď ich dobijú. Je to šport ako každý iný.

Dáme si zase roztrel, tak isto ako s Pirátom v minulom rozhovore:
M1 – Fight Nights,
Fedor Emelianenko –
Marko Filipovič,
KO –
Submission,
Instagram –
Facebook

Tak ďakujeme Miňovi za rozhovor a prajeme mu veľa šťastia do života, nech sa dá všetko dokopy a nech ho vidíme čím skôr v oktagone.
Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

5 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať