Pred rokom v januári sa vo Svite v mrazivom počasí zúčastnilo pretekov až dvetisíc Sparťanov. „Taký mráz, aký bol vtedy vo Svite, sme nikdy na pretekoch nezažili,“ spomínajú organizátori. Prvý zimný Reebok Spartan Race sa uskutočnil na Slovensku v januári 2015, a to v Jasnej na Chopok (išlo o úplne prvý zimný Reebok Spartan Race na svete). Odvtedy sa táto verzia pretekov stala taká populárna, že si ju pretekári sami vyžadujú, a dokonca aj deti.

Detský Reebok Spartan Race bude štartovať o 12.00. Svoje ratolesti môžete zaregistrovať na www.spartanrace.sk, v sekcii daného preteku po zložkou „Junior Race“. Pre deti sú pripravené kategórie od 4 do 14 rokov.

Hlavný pretek pre dospelých odštartuje o 9.00, a favoritom bude takmer domáci pretekár Peter Žiška z Hýb, ktorý obhajuje svoje prvenstvo z pred roka. Každú štvrťhodinu sa postupne na štart postaví 250 pretekárov. Zaujímavá trať s prekážkami bude merať minimálne 5 kilometrov, a povedie ako lesom, tak aj sídliskom vo Svite. Tešiť sa môžete aj na bohatý sprievodný program. Vstup pre divákov je zdarma.