Londýn – Približne 80.000 vstupeniek už predali organizátori na aprílový súboj o titul v superťažkej hmotnostnej kategórii organizácií IBF a WBA vo Wembley medzi britským profesionálnym boxerom Anthonym Joshuom a Ukrajincom Vladimirom Kličkom.

Na očakávaný duel bude mať londýnska aréna kapacitu 90.000 divákov. Druhá fáza predaja vstupeniek odštartovala v pondelok 16. januára, v prvej fáze v decembri predali približne 50.000 lístkov. Ceny sa pohybujú v rozpätí 40 až 800 libier, VIP vstupenky stoja až 2000 libier.

Joshua je obhajcom opasku organizácie IBF a všetkých 18 doterajších zápasov v profesionálnom ringu vyhral knokautom. Kličko stratil tituly WBO, WBA a IBF po prehre na body s Tysonom Furym, pripomenula agentúra DPA.

Víťaz unifikačného súboja o pocty IBF a WBA “Super” sa z oboch titulov nebude tešiť dlho, lebo organizácie nariadili okamžité povinné obhajoby proti rozdielnym súperom. Šampión IBF sa musí stretnúť s Kubratom Pulevom, zatiaľ čo na majstra WBA čaká Luis Ortiz. Nebude tak možné splniť podmienky na udržanie si dvoch opaskov.