Aby si účasť na tomto turnaji svetového formátu mohli dovoliť, rozbehli crowdfundingovú kampaň na gofundme.com a už vyzbierali viac ako 1 000 €. Denis, ktorý je kapitánom a trénerom v jednej osobe si myslí, že majú reálne šance zabojovať o semifinále. Ich cieľom je nielen ukázať, že na Slovensku sa hrá kvalitný lakros, ale aj zdvihnúť povedomie o tomto športe na Slovensku.

Pred ME chcú chalani ešte popracovať na komunikácii, agresivite a na tom aby si každý hráč plne uvedomoval, že ide reprezentovať svoju krajinu na medzinárodné fórum. Podľa brankára Martina sú najväčšou konkurenciou v Európe tímy Angličanov a Čechov.

S financiami potrebujú pomôcť najmä preto, že napriek existencii Slovenskej lakrosovej federácie nepatria pod Ministerstvo školstva, a teda nemôžu rátať s finančnou podporou od štátu. V lakrose vidia potenciál a teraz by radi rozbehli nábory na školách a odovzdali skúsenosti ďalej.

Uplynulý víkend tím Nationals nastúpil na prvé kolo Play-off proti tímu TJ Malešice, kde v základnej časti zdolali TJ Malešice a zaistili si tak postup do Play-off.dokázali zdolať . Nationals do konca júna čakajú ešte zápasy Slovenskej lakrosovej ligy, ktoré sú súčasťou ich prípravy na nadchádzajúce ME.