Na Majstrovstvách Európy chceme zabojovať o semifinále!

Chalani z lakrosového klubu BATS spolu s ďalšími hráčmi sa v dresoch Nationals - slovenského reprezentačného výberu, chystajú na Majstrovstvá Európy v boxlakrose a to už tento júl vo fínskom Turku!

0
- Reklama -

Aby si účasť na tomto turnaji svetového formátu mohli dovoliť, rozbehli crowdfundingovú kampaň na gofundme.com a už vyzbierali viac ako 1 000 €. Denis, ktorý je kapitánom a trénerom v jednej osobe si myslí, že majú reálne šance zabojovať o semifinále. Ich cieľom je nielen ukázať, že na Slovensku sa hrá kvalitný lakros, ale aj zdvihnúť povedomie o tomto športe na Slovensku.

Pred ME chcú chalani ešte popracovať na komunikácii, agresivite a na tom aby si každý hráč plne uvedomoval, že ide reprezentovať svoju krajinu na medzinárodné fórum. Podľa brankára Martina sú najväčšou konkurenciou v Európe tímy Angličanov a Čechov.

S financiami potrebujú pomôcť najmä preto, že napriek existencii Slovenskej lakrosovej federácie nepatria pod Ministerstvo školstva, a teda nemôžu rátať s finančnou podporou od štátu. V lakrose vidia potenciál a teraz by radi rozbehli nábory na školách a odovzdali skúsenosti ďalej.

Uplynulý víkend tím Nationals nastúpil na prvé kolo Play-off proti tímu TJ Malešice, kde v základnej časti zdolali TJ Malešice a zaistili si tak postup do Play-off.dokázali zdolať . Nationals do konca júna čakajú ešte zápasy Slovenskej lakrosovej ligy, ktoré sú súčasťou ich prípravy na nadchádzajúce ME.

- Reklama -