[fusion_text]

Martin – Na majstrovstvách Slovenska v džude vynikli v Martine hlavne favoriti. Najviac upútal v -66 Matej Poliak z STU Bratislava, ktorý suverénne vyhral všetky zápasy na ippon.

Okrem Poliaka vynikol v -60 aj Marek Pentka, člen banskobystrickej Dukly, i Peter Žilka z STU Bratislava v -81. V Martine chýbali Milan Randl a Matúš Milichovský, ktorí reprezentujú armádny rezort na Svetových vojenských hrách v kórejkom Mungjeongu.

Neúčasť Randla využil na zisk titulu v -90 ďalší člen Dukly Dušan Hegeduš, ktorý sa vo finále stretol s Filipom Štancelom, po zranení ramena len naberajúceho formu a štartujúceho o hmotnosť vyššie. Veľmi dobrú úroveň malo aj finále nad 100 kg medzi ďalšími dvoma borcami z Dukly, úspešnejším Matejom Hajasom a Miroslavom Dzúrom.

Za najväčšie prekvapenie sa považovalo semifinálové víťazstvo málo skúseného mladíka Romana Beza v -73 nad Martinom Becíkom na ippon.

Aj medzi ženami vynikli najväčšie favoritky, v -52 Tereza Rýdza, v -57 Andrea Krišandová, v -63 Ivana Komlóšiová a v -70 Adela Jakubcová.

Džudisti uzavrú rok ešte na dvoch vrcholných podujatiach, už o tri týždne sa predstavia na MSJ v Abú Dabí Jakubcová a Štancel, vyvrcholenie sezóny čaká na mladých džudistov do 23 rokov v bratislavskej Hant aréne na ME (13.-15. novembra).


Finálové zápasy
-60: 1. Pentka 3 víť., 2. Utis (obaja Dukla B. Bystrica) 2 víť.
-66: Poliak – Mokoš (obaja STU Bratislava) ippon
-73: Franický (Mladosť Poprad) – Bezo (STU Bratislava) waza-ari
-81: Žilka (STU Bratislava) – Fekete (Kolárovo) ippon
-90: Hegeduš – Štancel (obaja Dukla B. Bystrica) ippon
+100: Hajas – Dzúr (obaja Dukla B. Bystrica) ippon

ženy
-52: 1. T. Rýdza (Dubnica) 2 víť. (20 bodov), 2. Bokorová (Lučenec) 2 víť. (17)
-57: Krišandová (Dukla B. Bystrica) 1 víť., 2. B. Rýdza (Dubnica) 0
-63: Komlóšiová (Slávia trnava) 1 víť., 2. Mužíková (STU Bratislava) 0
-70: 1. Jakubcová (JC Martin) 3 víť., 2. Peterová (STU Bratislava) 2
+78: 1. Petrunyová (Zemplín Michalovce) 1 víť., 2. Koreňová (obe Zemplín Michalovce) 0[/fusion_text][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”#efefef” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”center center” border_position=”all” border_size=”1px” border_color=”#81d742″ border_style=”solid” padding=”10px” margin_top=”50px” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][fusion_text]Zdroj: TASR | Foto: TASR ilustračná foto[/fusion_text][/one_full][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”yes” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” padding=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][sharing tagline=”Zdieľaj” tagline_color=”” title=”Na MSR vynikli hlavne favoriti, viacerí výlučne s ipponmi” link=”https://sjz.sk/na-msr-vynikli-hlavne-favoriti-viaceri-vylucne-s-ipponmi/” description=”” pinterest_image=”https://sjz.sk/wp-content/uploads/2015/10/27jun2015_1EH_BAKU2015_Dzudo_Randl_1264587.jpg” icons_boxed=”yes” icons_boxed_radius=”4px” box_colors=”” icon_colors=”” tooltip_placement=”” backgroundcolor=”” class=”” id=””][/sharing][/one_full][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”#d8d8d8″ background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” padding=”20px” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][fusion_text]

PREČÍTAJTE SI Z DANEJ KATEGÓRIE

[/fusion_text][recent_posts layout=”default” hover_type=”none” columns=”4″ number_posts=”4″ offset=”1″ cat_slug=”fight” exclude_cats=”” thumbnail=”yes” title=”yes” meta=”yes” excerpt=”yes” excerpt_length=”20″ strip_html=”yes” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][/recent_posts][/one_full]