Na Tatranskej Šelme ULTRA padol mužský aj ženský traťový rekord vďaka Zvolánekovi a Haukoy

Richard Zvolánek (ArchMax SK&CZ / Fruitpowa) pokračoval vo víťaznom ťažení v skyrunningivej lige kde po víťazstve na SkyRace Poľana si zobral aj prvenstvo na Šelme ULTRA. Toto víťazstvo bolo navyše korunované traťovým rekordom, ktorým prepísal triumf poľského bežca Pawela Krawczyka z roku 2015 o viac ako 15 minút. Rišo Zvolánek nastavil laťku v mužskej kategórii na 5hod. 46min. 28s. „Na Šelmu Ultra som si prišiel otestovať formu pred dlhým ultra vo Francúzskych alpách (UTMB). Nakoniec prišlo zopár dobrých borcov, a tak bolo o zábavu postarané. Počasie nám prialo, keďže zozačiatku bolo pekne slnečno a až neskôr v závere, kedy už dochádzajú sily, sa nám zatiahlo a trošku aj popršalo. To aby sme sa v závere po mokrých kameňoch pri zbehu dolinou do Ždiaru nenudili. Popravde som nemal vôbec ambície na víťazstvo, keďže som nemohol riskovať veľké preťaženie svalov pred dlhým ultra. Nakoniec to ale strategicky vyšlo a do cieľa sa mi prekvapujúco podarilo pribehnúť na prvom mieste. Organizácia bola vynikajúca. Matúšovi kamaráti na čele s Matúšom tvorili na občerstvovačkách super atmosféru a nejednému to isto pomohlo v napredovaní po drsnej tatranskej žule.“ zhodnotil svoje počínanie Rišo Zvolánek. Druhý, Jiří Čípa (BehejBrno.com – Salming) dobehol do cieľa len niečo vyše dvoch minút po Zvolánekovi a aj jeho čas 5hod. 48min. 34s. je tým pádom taktiež rekordný. Peter Fraňo (Chata M.R.Stefanika) si za čas 6hod. 10min 02s. vyslúžil tretie miesto.

Až z Nórska je pokoriteľka ženského traťového rekordu, Malene Blikken Haukoy (Dynafit IL Hoyang). Na absolútne jedenástom mieste s časom 7hod. 08min. 18s. dobehla Haukoy do vytúženého cieľa, kde sa zverila so svojimi pocitmi z behu: „Úprimne povedané, nevedela som, čo mám od týchto hôr čakať, keďže na Slovensku som po prvý krát. Keby som mala trocha porovnávať, tak hory v Nórsku, na ktorých trénujem, nie sú až také strmé, ako boli tieto. Taktiež u nás väčšinou prší a fúka. Teda poslednú hodinu, kedy začalo pršať som sa cítila takmer ako u nás na severe. To mi sedelo (smiech).“ 12 minút za víťazkou dobehla do cieľa orientačná bežkyňa Katka Lamiová (All4run Košice) a treťou ženou v cieli bola Lucia Dobrucká (HK Direct Bytča) s čašom 7hod. 51min. 05s.

Kompletná výsledková listina Tatranskej Šelmy ULTRA tu: http://www.tatranskaselma.com/vysledky/

Ďalšie podujatie ligy SSkyA bude15.9.2017 – SkyRace Vysokohorský beh cez Klin

S takmer mesačným odstupom od Šelmy ULTRA sa uskutočnia ďalšie preteky z termínovky skyrunniovej ligy, tento krát počas štátneho sviatku, v piatok, 15.9. 2017. SkyRace Vysokohorský beh cez Klin ponúkne 20,5 km s prevýšením 1280 m v Západných Tatrách. Skyrunneri pôjdu z Račkovej doliny  cez Gáborove sedlo až na vrchol Klinu (2176 mnm) a späť. Traťový rekord nebol prekonaný od roku 2012, kedy trať zdolal najrýchlejšie Peter Žiška v čase 1hod. 52min. 10s. Registrácia prebieha na http://klin.snowski.sk/sk/registracia.php.

Viac informácii o Vysokohorskom behu cez Klin tu: http://www.tatranskaselma.com/

Viac informácii o skyrunningovej sérii na http://www.skyrunning.sk/

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať