Nadal prezradil svoj sen

0
Španielsky tenista Rafael Nadal sa raduje z víťazsnej loptičky proti Britovi Andymu Murrayovi na Turnaji majstrov 18. novembra 2015 v Londýne. FOTO TASR/AP
- Reklama -

Madrid – Tenisová superhviezda Rafael Nadal prezradila španielskym médiám svoj veľký sen – v budúcnosti šéfovať futbalovému veľkoklubu Real Madrid. Štrnásťnásobný grandslamový víťaz je však nateraz spokojný s tým, akým spôsob vedie “biely balet” súčasný prezident Florentino Perez.

Tridsaťročný Nadal je veľkým fanúšikom 11-násobného európskeho šampióna, zároveň aj čestným klubovým členom. “Samozrejme, že by som to rád robil. Ale teraz máme výborné vedenie na čele so super prezidentom. Nemyslím si, že ma Real potrebuje, ale nikdy neviete, čo sa môže v budúcnosti stať,” povedal elitný tenista v rozhovore pre športový denník El Mundo.

K futbalu má blízko, jeho strýko Miguel hral v minulosti za FC Barcelona, tradičného rivala madridského Realu. Vzťahy Los Blancos a Nadala sú blízke už niekoľko rokov. Vlani sa vedenie klubu postavilo na jeho stranu v čase, keď viaceré médiá obvinili tenistu z užívania dopingu. “Real Madrid touto cestou vyjadruje plnú podporu nášmu čestnému členovi Rafaelovi Nadalovi. Je jedným z najlepších športovcov Španielska i na celom svete. Rafa reprezentuje základné hodnoty športu. Svoje úspechy dosiahol vďaka tvrdej práci, vzornému správaniu a výnimočnému talentu,” uviedol Real v oficiálnom stanovisku.

- Reklama -