Nahnevaný del Bosque: “Neskorší koniec ligy ovplyvní prípravu na ME”

0
- Reklama -

[one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”center center” border_position=”all” border_size=”1px” border_color=”#81d742″ border_style=”solid” padding=”10px” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][fusion_text]Zdroj: TASR | Foto: TASR/AP, ilustračné foto[/fusion_text][/one_full][fusion_text]

Madrid 13. augusta – Tréner španielskej futbalovej reprezentácie Vicente del Bosque považuje návrh Športovej rady, podľa ktorého by sa nadchádzajúci ročník najvyššej domácej súťaže Primera division skončil až 21.- 22. mája, za iracionálny.

Skúsený 64-ročný lodivod úradujúcich majstrov Európy argumentuje tým, že v takom prípade by mal s národným tímom menej času na prípravu na finálový turnaj EURO 2016. Ten sa začína vo Francúzsku 10. júna. “Rozumnejšie by bolo, keby sme skončili sezónu o týždeň skôr. Teda tak, ako znie pôvodný plán. Hráči by mali viac času zotaviť sa z prípadných zranení a ja by som ich mal dlhší čas k dispozícii v predšampionátovom kempe. Posun by negatívne ovplyvnil našu prípravu na ME,” vyhlásil del Bosque v rozhovore pre Cadena COPE.

Pôvodný harmonogram počíta s tým, že sa sezóna 2015/2016 v Španielsku skončí zápasmi záverečného 38. kola cez víkend 14.- 15. mája. Španielska športová rada však na svojom zasadnutí odporučila Kráľovskej futbalovej federácii (RFEF) týždňový posun. S ním nesúhlasí vedenie súťaže a na stranu odporcov sa pridal aj del Bosque.

Španielsko ešte nemá miestenku na šampionát istú, ale je veľkým favoritom C-skupiny kvalifikácie EURO 2016. Po šiestich kolách mu v tabuľke patrí druhá priečka za Slovenskom, na ktoré stráca tri body.

Práve mužstvo Jána Kozáka bude v sobotu 5. septembra o 20.45 SELČ v Oviede súperom domáceho Španielska.[/fusion_text][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”yes” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” padding=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][sharing tagline=”Zdieľaj” tagline_color=”” title=”Nahnevaný del Bosque: “Neskorší koniec ligy ovplyvní prípravu na ME”” link=”https://sjz.sk/nahnevany-del-bosque-neskorsi-koniec-ligy-ovplyvni-pripravu-na-me/” description=”” pinterest_image=”https://sjz.sk/wp-content/uploads/2015/08/20141008_fut_sr_span_tk_007190112-300×200.jpg” icons_boxed=”yes” icons_boxed_radius=”4px” box_colors=”” icon_colors=”” tooltip_placement=”” backgroundcolor=”” class=”” id=””][/sharing][/one_full]

- Reklama -