Najlepším bežcom na lyžiach Špeciálnych olympiád sa stal výborný Jakub Kriššák

Vrchol zimy si športovci s mentálnym postihnutím užili v Monkovej doline v Ždiari. 13. ročník Majstrovstiev Slovenska Špeciálnych olympiád v bežeckom a v zjazdovom lyžovaní sa vydaril na jednotku.

Združenie Špeciálne olympiády Slovensko usporiadalo prvé veľké podujatie v tomto roku. ,,Sme radi, že 13. ročník Majstrovstiev Slovenska Špeciálnych olympiád v bežeckom a v zjazdovom lyžovaní môžeme zhodnotiť ako veľmi  úspešný.  

Mali sme síce poriadne mrazivé počasie, ale náladu to nikomu nepokazilo a výkony našich športovcov boli skvelé. Prvýkrát v histórii tohto podujatia sme odštartovali zmiešanú štafetu mužov a žien v bežeckom lyžovaní na 4 x 500 metrov,hovorí Stanislav Kriššák, organizátor podujatia, tréner a otec Jakuba Kriššáka.

V Ždiari si svahy a trate nakoniec vyskúšalo spolu 20 zjazdárov a 32 bežkárov. ,,Vyhral som, takže som spokojný, išlo sa mi dobre. Bola to vydarená súťaž, rád sem chodím,“ povedal najrýchlejší bežec na lyžiach Jakub Kriššák (25), ktorý zvíťazil v ankete Športovec roka 2017 v kategórii Špeciálne olympiády.

Do práce bicyklom? Čítajte tu.

Zo žien bola najúspešnejšia Veronika Máčková (12) z klubu ŠK Manín z Považskej Bystrice. Medzi zjazdármi sa umiestnili na najvyšších priečkach Petra Vráblová (23) DSS Hrabiny, Michal Štubňa (27) zo zariadenia Život s autizmom z Motyčiek a Ladislav Jakubčo (34) z klubu ŠK Bystričan Lyžiarik Banská Bystrica. Okrem súťaže však na športovcov čakal aj pestrý sprievodný program.

,,Predstavili sme nový šport Špeciálnych olympiád – snežnice, ku ktorému sme mali teoretický výklad pravidiel a športovci si ho mohli vyskúšať aj v praxi. Pevne verím, že už na budúcom ročníku podujatia bude táto disciplína zaradená do programu, keďže športovcov veľmi oslovila.

V nedeľu sme si ešte užili turistickú atrakciu, výlet na Chodník korunami stromov, ktorý pre nás zorganizovali zástupcovia strediska Bachledka, za čo sa im chceme poďakovať. Bol to krásny zážitok a pekná bodka celého podujatia,“ dodala Jana Gantnerová, projektová riaditeľka Špeciálnych olympiád Slovensko.

Združenie Špeciálnych olympiád Slovensko

Vzniklo v roku 1993 s cieľom poskytovať celoročný cyklus súťaží a tréningov v športových disciplínach ako atletika, plávanie, gymnastika, futbal, volejbal, cyklistika, zjazdové lyžovanie, bežecké lyžovanie, tenis, stolný tenis, kolieskové korčule, pozemný hokej, boccia, krasokorčuľovanie a iné.

Združuje 42 klubov, 15 športových odvetví, 3 300 športovcov, 120 rodinných príslušníkov, 1 200 dobrovoľníkov. Združenie Špeciálne olympiády Slovensko je členom Special Olympics International a Slovenského olympijského výboru.

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať