„S potešením môžeme skonštatovať, že do cieľa nám prišli všetci po vlastných, značenie nezlyhalo, nikto závažne nezablúdil. Časový limit 6 hodín nestihli len 4 bežci.“ zosumarizoval Tomáš Kovaľ, organizátor z VitalCity teamu.  Finisherskú plaketu si tak na krk zavesilo 88 účastníkov pretekov, len jeden jediný však zvládol zdolať 27, 8 kilometrovú trať s kumulovaným prevýšením 2070m, pod 3 hodiny (2:56:22) – bol to absolútny víťaz pretekov, 26 ročný Michal Rajniak z Extreme Obstacle runners, ktorý sa tesne po dobehnutí zveril so svojimi pocitmi: „Tieto kopce sú naozaj náročné, keďže som vojak z povolania a slúžim v neďalekej Rožňave, som na ne zvyknutí a trénujem v nich. Víťazstvo a najmä čas ma veľmi potešili, pretože na prvé miesto som to vytiahol až za poslednou občerstvovačkou, kde som pozbieral zvyšné sily, a tých čo boli predo mnou, som predbehol v poslednom úseku.“

Ako druhý do cieľa dobehol 27 ročný Matúš Vnenčák z Dynafit teamu, s časom mierne nad 3 hodiny (3:00:56). 20 ročný Peter Fraňo z Brezna, ktorý svoju účasť neavizoval dopredu a registroval sa až ráno v deň pretekov, si vybehal tretie miesto s časom 3:03:06.

IMG_6238_w (1) – kópia

V nežnom pohlaví dominovala 34 ročná Tamara Nina (MVSI) z Maďarska s časom 3:45:46, čo z nej urobilo víťazku ženskej kategórie a absolútne dobehla na 25. mieste. Striebro si vďaka času 3:53:28  zaslúžila Slovenka Marína Kissová z I raw You, ktorá už bola na Smolnícky terén pripravená, pretože v septembri 2015 vyhrala Horský beh Smolník, ženskú kategóriu. Tretie miesto patrilo Banskobystričanke Alene Slanej (OZ Svetielko nádeje), ktorá do cieľa dobehla po 3:58:53.

Kompletná výsledková listina ako aj výsledky Inov8 časovky budú zverejnené na stránke http://skyrace.vitalcity.sk/

Poďakovanie patrí Nadácii ČSOB, našim partnerom, mediálnym partnerom a sponzorom, samozrejme aj všetkým dobrovoľníkom, ktorý pomáhali pri hladkom priebehu Vitalcity SKYRACE 2016.

POZVÁNKA:

Ďalšie podujatie Ligy SSkyA bude Polunica Run 5.6.2016

Slovenská Skyrunningvá Asociácia (SSkyA) pozýva na ďalšie skvelé podujatie zaradené do skyrunningovej ligy, Poludnica Run v Nízkych Tatrách. Na bežcov čaká 26 kilometrová trať s kumulovaným prevýšením 1800 m. Viac info o podujatí : http://poludnica.run/

IMG_6151_w – kópia