Nepodceňujte výber športovej obuvi. Tá totiž nie je univerzálna.

Mnohí z nás prepadajú mylnej predstave, že silový tréning je možné vykonávať v obuvi, v ktorej beháme, alebo hráme tenis. Na úvod to najlepšie vysvetľuje Jindro Tovaryš, tréner CrossFit Bratislava: „Bežecká a outdoorová multifunkčná obuv  nezaistí oporu, ktorá je potrebná pri tréningoch so záťažou v podobe činky, výskokov, či šplhania sa na lane. Pokiaľ teda chcete bezpečne cvičiť v posilňovni, je treba mať obutú obuv, ktorá je vyrobená pre tento druh cyklického pohybu.“

Ako si teda správne vybrať? Riešením môže byť nový model Reebok SPEED TR, ktorý je určený priamo na multifunkčný pohyb pre dynamické tréningy. Jeho výhodami sú priedušná sieťovina, ktorou je teniska potiahnutá a udržuje chodidlá v suchu. Okrem toho je SPEED TR spevnená na strategických miestach na udržanie lepšej stability. Ďalšími vlastnosťami sú dômyselne tvarovaná podošva, ktorá tlmí nárazy pri dopadoch, či protišmyková technológia RopePro. Na fixáciu päty slúži technológia KippingKlip, ktorá sa postará o stabilitu pri zdvíhaní ťažkých váh.

prečítajte si: Napreduj v CrossFite s novými NANO 8

Vlastnosti SPEED TR si vyskúšali pri tréningu vo Fit&Co v Eurovei Karolína Chomisteková a Krištof Králik (obidvaja z Exit Model Management). Nie je žiadnym prekvapením, že sa venujú pravidelnému pohybu a tréningom, ktoré ich udržujú v kondícií. Karolína prezradila: „Šport milujem od malička, najviac som si však obľúbila beh, box a jogu. Bez pohybu si neviem predstaviť môj deň, pomáha mi pri odbúravaní stresu, samozrejme sa potom cítim lepšie. Predsa len, máme len jedno telo o ktoré sa treba starať :).“

Dbajte teda o to, v akej obuvi sa rozhodnete cvičiť. Oplatí sa mať na rôzne aktivity aj rôzne druhy na to určených tenisiek.

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať