Nič nepoteší viac, ako dobrý pocit zo seba samého!

0
- Reklama -

Šiesty ročník Študentského behu sa uskutoční v nedeľu 13. novembra 2016.

Študentský beh organizujeme pri príležitosti Medzinárodného dňa študentov. Cieľom podujatia je pripomenúť si novembrové udalosti rokov 1939 a 1989. Udalosti, ktoré zmenili našu spoločnosť a sú pre nás stále významne, či si na ne spomíname, alebo nie. 17. novembra 1939 totiž odvážne povstali pražskí vysokoškoláci proti nacizmu a fašizmu šíriacemu sa Európou. O pol storočie neskôr, 17. novembra 1989 to boli opäť mladí ľudia, ktorí spustili proces konca socialistického režimu, vlády jednej – komunistickej strany v bývalom Československu. V tom čase, kto si na to nespomína, študenti bežali pred policajtmi. V dnešnej dobe, našťastie, bežia študenti, a nie len oni, za podpory a ochrany polície.

Hlavnou myšlienkou projektu je podpora športovej aktivity u mladých ľudí, u študentov a všetkých, ktorí si chcú pripomenúť, že v minulosti tiež boli študentmi. Názov Študentský beh v sebe zahŕňa širokú škálu ľudí, ktorí majú pozitívny vzťah k vzdelávaniu, športu a v neposlednom rade chcú stráviť príjemný deň a urobiť niečo pre svoje zdravie. Zabehať si môže prísť každý, každý bol predsa študentom! Pre bývalých študentov, ktorí sú teraz už v dôchodkovom veku, je štartovné zadarmo. V cieli vás čaká občerstvenie, Všetky informácie o behu sú na stránke www.behsity.sk, kde prebieha aj registrácia. Registrovať sa je možné aj na mieste akcie, vo vestibule Študentského domova Ľ. Štúra od 8:30 do 10:30 hod. Štart behu je o 11:00 hod. Trasa dlhá 12 500 metrov vedie po asfalte.

V cieli, vo vestibule internátu Ľ. Štúra, bude pre Vás pripravené občerstvenie čaj, voda, párky a Zlatý Bažant Radler 0,0% . Pre víťazov zaujímavé ceny od partnerov behu. Ocenení budú traja najlepší z jednotlivých kategórií.

Organizátorom podujatia je agentúra Quinta Essentia a mesto Bratislava.

Príďte si zabehať aj vy!studentsky-beh-2016

- Reklama -