Na tlačovej besede pred štartom dostihovej sezóny 2017 predstavil svoje vízie smerovania Závodiska, š.p. jeho nový riaditeľ Ing. Ľuboš Chmelár, poverený výkonom funkcie v decembri minulého roka a po výberovom konaní vymenovaný v marci 2017.

„Prichádzam z investičného prostredia a Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka ma oslovilo, či by som sa nepozrel na jeden štátny podnik. To, že ide o Závodisko, som sa dozvedel na poslednú chvíľu.“, priznal Chmelár, ktorý má od zriaďovateľa jasnú misiu – znížiť príspevok agrorezortu na chod Závodiska, š.p. Momentálne polovica výnosov podniku pochádza z dotačnej schémy ministerstva, druhú získava vlastnou činnosťou. „Som tu na to, aby som zháňal peniaze. Do piatich rokov chceme dosiahnuť červenú nulu.“, uviedol nový šéf a priblížil základné stavebné kamene svojej koncepcie: „Stávky, gastronómia, marketing a médiá a dostavenie tribúny. Každý pilier sám osebe by bol neúčinný, nový biznis model môže fungovať len ich vzájomným prepojením. Naštartovanie všetkých štyroch však chce svoj čas. Niektoré zmeny uvidia návštevníci dostihov už pri otvorení novej sezóny, v prípade iných sa bavíme v horizonte mesiacov až rokov“.

Aké novinky teda čakajú na divákov, ktorí zavítajú 9. apríla na prvý dostihový deň sezóny 2017?

„Prvé konkrétne zmeny sa udiali v gastro-ponuke, ktorá by mala byť pestrejšia ako po monulé roky. V oblasti stávok presúvame 100% ponuky na systém totalizátor. Chceme predstaviť tipovanie ako jednoduché a zábavné a postupne ho dostať takpovediac do DNA návštevníkov“.

Športovým vrcholom prvej dostihovej nedele je už 44. ročník Jarnej ceny Petržalky, steeplechase na 3800 metrov, na ktorú Závodisko, š.p. eviduje 10 prihlášok. Dovedna je na programe osem rovinových a prekážkových zápolení so začiatkom o 14-tej hodine.

9_4_2017_FB