Nová liga amatérskeho MMA – MAMMAL

MMA prežíva momentálne vzostup, ktorý registruje azda každý nadšenec bojových športov. Aj keď na domácej scéne registrujeme viacero kvalitných podujatí, amatérska scéna zostávala trochu v úzadí. A práve MAMMAL sľubuje revolúciu na poli amatérskeho MMA, keď okrem možnosti zabojovať o titul šampióna, ponúkne nová liga zápasníkom aj štarty v TOP organizáciách na Slovensku a v Česku. O podrobnostiach projektu sme sa pozhovárali s jedným zo zakladateľov, Marekom Herdom.

Mohli by ste predstaviť tím ľudí, ktorí stoja za založením MAMMAL.

Na vzniku tejto ligy sa v prvom rade podieľajú 4 nadšenci. Som to ja, Marek Herda, tréner, promotér a manažér, ktorý má za sebou niekoľko úspešných turnajov Titan Fight Night. Pavol Hartel, manažér, tréner, fyzioterapeut a majiteľ Wolf Pride Gymu Žilina. Peter Obert moderátor galavečerov bojových umení a nadšenec zapálený pre bojové športy, no a v neposlednom rade Vladimír Bilohuščin, zakladateľ a majiteľ portálu svetmma.sk, moderátor rádiového podcastu „V klietke“ na rádiu TLIS a tak isto veľký nadšenec MMA.

Čo vás viedlo k tej myšlienke založiť túto amatérsku ligu MMA?

Ligu sme sa rozhodli založiť za účelom pritiahnutia celého Slovenska k amatérskemu MMA. Chceme priniesť zjednotenie pravidiel, vyrovnané zápasy, férový prístup… Našou prioritou je pritom bezpečnosť a zdravie zápasníkov. Hlavne, aby sa nám vracali späť do ligy a boli motivovaní.

OKTAGON 6 očami reportéra

S akými pravidlami v zápasoch prichádzate?

Rozhodli sme sa nasledovať tie najvyššie štandardy a preto sa bude bojovať v súlade s medzinárodnými pravidlami IMAF. Máme ale jednu výnimku, v MAMMALe sa nemôže kopať kolenom na tvár. Táto technika totiž v minulosti priniesla množstvo zranení.

Nová liga amatérskeho MMA - MAMMAL

V čom bude MAMMAL iný od ostatných líg??

Základnou premisou ligy je priniesť transparentnosť, funkčný a v mnohých ohľadoch revolučný bodovací systém a v neposlednom rade férovosť za každých podmienok. Preto sme vytvorili tri vekové kategórie a súboje sa budú skladať na základe skúseností jednotlivých bojovníkov. Nemôže sa tak stať, že sa v súboji ocitne 15-ročný začiatočník s ostrieľaným borcom.

Taktiež rátame so zakomponovaním jednotlivých klubov do štruktúry ligy a vytvorením kalendára podujatí, ktorý by priniesol možnosť porovnať sa čo najviac bojovníkom. Azda najväčším lákadlom ale bude možnosť predstaviť sa na veľkých turnajoch vo vypredaných halách, keďže projekt podporuje hneď viacero promotérov.

Najväčším cieľom ligy je ale vychovať špičkových borcov a pomôcť im presadiť sa nie len doma, ale aj vo svete.

Na koľko podujatí sa môžeme tešiť?

Momentálne máme všetko rozpracované, ale môžem prezradiť, že do konca roka by sme naplánovali zastávky v šiestich mestách.

Tomáš Deák: ,,Ísť si stále za svojím!”

Aké podmienky musí záujemca splniť?

Presné podmienky sa nachádzajú na našej stránke www.mammal.sk, ale v krátkosti: novej Medzinárodnej Amatérskej MMA Ligy sa môže zúčastniť každá osoba vo veku od 14 rokov, ktorá nikdy neštartovala v zápase podľa profesionálnych pravidiel MMA. Každý prihlásený a registrovaný zápasník je rozdelený do kategórií podľa pohlavia, veku a váhy (zápasníci nad 18 rokov ďalej nie sú rozdeľovaní podľa veku).

Kde sa môžu záujemcovia o zápas zaregistrovať?

Môžu sa registrovať na www.mammal.sk, kde je prihlasovací formulár, alebo i prostredníctvom emailu registrácia@mammal.sk. Registrovať sa môže zápasník individuálne, alebo o registráciu môže v mene zápasníka požiadať jeho tréner alebo vedenie klubu, v ktorom trénuje.

Hovorili ste o veľkých organizáciách. Kde sa môžu najlepší bojovníci dostať? Budú zápasníci bojovať aj o tituly?

Finálové zápasy sa budú odohrávať na jednotlivých gala večeroch spriaznených s MAMMAL a to napríklad: XFN, TFN, WPN, LCC, CFK, FOG, atď. Finálové zápasy sú honorované sumou 200€ pre víťaza a dekorované opaskom víťaza váhovej kategórie.

Všimli sme si, že tvárou tejto ligy je veľmi úspešný slovenský bojovník Tomáš Deák. Prečo ste sa rozhodli práve preňho?

Pretože Tomáš je špička vo svojom obore. Prešiel a vydrel si prakticky celú cestu od amatéra až po šampióna Fight Nights.

Máte aj nejaké motto, ktorým sa riadite?

„Ako amatér začínal každý šampión“.

Chceli by ste sa prostredníctvom tohoto článku niekomu poďakovať, poprípade niečo odkázať čitateľom?

Určite by som chcel poďakovať generálnym partnerom, bez ktorých by tento projekt nebolo možné realizovať a to Petrovi Karešovi, majiteľovi česko-slovenskej organizácie XFN a pánovi Dušanovi Vlnkovi jednému zo zástupcov spoločnosti ENERGIE 2, ktorí nám od začiatku prejavili dôveru.

Kluby bojových športov na Slovensku: Wing Gym Žilina

Takisto veľká vďaka patrí dvojnásobnému šampiónovi bantamovej váhy v organizácii Fight Nights Tomášovi Deákovi, ktorý bol našou inšpiráciou a bol veľmi ochotný spolupracovať s nami na tvorení tejto ligy. S pravidlami nám pomáhali Roland Čambal a Tomáš Bolo, bez ktorých podpory si nevieme ligu MAMMAL predstaviť. No a v neposlednom rade za ligou MAMMAL stoja aj tréneri, manažéri a majitelia klubov, ktorí od začiatku kričali po vzniku novej ligy a motivovali nás k jej vzniku.

Ďakujeme za rozhovor a držíme palce!

Článok je pripravovaný v spolupráci s SLOVAK MMA.

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať