Ocenenie Jachtár roka 2016 pre Patrika Polláka

0
Ocenenie Jachtár roka 2016 pre Patrika Polláka
- Reklama -

Ružomberok – Na Generálnom zhromaždení Slovenského zväzu jachtingu (SZJ), ktoré sa konalo v sobotu v hoteli Kultúra v Ružomberku, ocenili najlepších jachtárov roka 2016. Titul najlepšieho jachtára roka v celkovom poradí a v kategórii mužov si už niekoľko rokov drží windsurfista Patrik Pollák z klubu Akademik TU Košice.

“Pollák sa naďalej zúčastňuje na významných pretekoch v niekoľkých windsurfingových triedach a intenzívne sa venuje práci s mládežou. Aj jeho zásluhou sa najlepšou jachtárkou roka v kategórii ženy stala Karolína Beránková z Akademik TU Košice. Športovým cieľom Karolíny je mládežnícka olympiáda v roku 2018 v Buenos Aires. V tomto roku ju čaká niekoľko kvalifikačných pretekov,” informuje tlačová správa SZJ.

V kategórii dorast sa v ankete na najvyššej priečke umiestnil Patrik Meliš z klubu YC Tatran Bratislava, ktorý aj v minulom roku úspešne reprezentoval Slovensko na mládežníckych majstrovstvách sveta v Aucklande na Novom Zélande v lodnej triede Laser Radial.

Najlepším žiakom sa stal Alex Zdeněk Malina z klubu YC Slovan Bratislava. Michal Kelemen z Jacht klubu Trim Zvolen je pre rok 2016 najlepším námorných jachtárom z kategórie mužov. “Michal so svojou posádkou úspešne reprezentoval slovenské farby na majstrovstvách sveta lodnej triedy Micro v Rusku. Aj Michalovou zásluhou je Slovensko jedným so žiadateľov o usporiadanie majstrovstiev sveta v roku 2019. Novou kategóriou, ktorú SZJ vyhlásilo v roku 2016 vôbec prvýkrát, bola kategória žien. Historické prvenstvo získala Silvia Kolesárová z klubu TATUM Michalovce,” uvádza sa v tlačovej správe SZJ.

- Reklama -