OKTAGON 5 očami reportéra

Máme jeden deň po turnaji OKTAGON 5 v Ostrave. Bol to prvý turnaj organizácie OKTAGON MMA roku 2018. Turnaj sa uskutočnil v ostravskej aréne Torax v mestskej časti Poruba. Brány pre divákov sa otvorili o 17:00, samotné zápasy začali o 18:00. Od 18:00 sme mohli najprv sledovať 5 predzápasov. Organizácia OKTAGON MMA umožnila sledovať tieto predzápasy LIVE na ich oficiálnom kanále na youtube, OKTAGON MMA. Na tomto turnaji sa začali dvoje pyramídy o opasok prvého šampióna OKTAGON MMA vo váhe do 77 kg a vo váhe +93kg.

Môj pohľad na zápasy:

1. JÁN SLOVÁČEK (4-0) vs. TOMÁŠ LINH LE SY (1-0)

Zápas dvoch mladých pušiek z Českej republiky. Zápas bol vypísaný do váhy 70 kg. Ján nastupoval do svojho piateho profesionálneho zápasu. Vo svojich doterajších štyroch zápasoch neokúsil prehru a všetky štyri vyhral v prvom kole.

Tomáš Možný: „Na ulici mnohí skúšajú, radšej im to vyhovorím.“

Za to Tomáš nastupoval do svojho druhého profesionálneho zápasu, prvý zvíťazil v prvom kole. Tento zápas sprevádzali hlavne Tomášove low kicky na Jánovu ľavú nohu. Tieto low kicky Tomášovi priniesli víťazstvo po vzdaní sa súpera po druhom kole. Sám Tomáš sa divákom ospravedlnil za to, že to nebola výhra KO. Ján po zápase priznal, že mal pred zápasom potrhané väzy v kolene, ale aj napriek tomu išiel do zápasu.

2. VERONIKA RODOVÁ (0-0) vs. JUDYTA RYMARZAK (0-1)

Jediný ženský zápas na Oktagon 5. Nastupovali proti sebe súperky vo váhe do 60 kg. Judyta svoj jediný profesionálny zápas prehrala v prvom kole na armbar. Veronika mala premiéru u profesionálov, u amatérov bola skúsenejšia, kde si pripísala skóre 3-0. Tento ich vzájomný zápas sa začal opatrne, kde zhruba po 40 sekundách padol prvý úder a súperky sa následne do seba zahrýzli. Dievčatá si vymienili údery jeden za druhým. Veronika skúšala viaceré pokusy o ukončenie súperky na zemi, avšak Judyta sa nehodlala vzdať a bojovala ako sa len dalo. Veronika si nakoniec pripísala výhru už v druhom kole na TKO. Tento zápas predčil moje očakávania. Bol som milo prekvapený.

3. JAN ŠIROKÝ (6-8) vs. JAN MALACH (9-7)

Ján Široký ako domáci, mal pochopiteľne u divákov väčšiu podporu, pomohla tomu aj jeho nástupovka od Jarka Nohavicu- Ostravo. Malach bol po dvoch prehrách a tak isto aj Široký. Prvé kolo bolo viac menej vyrovnané, bez žiadnej výraznej šance na víťazstvo. Druhé kolo začal aktívnejšie Široký, kde si po minúte pripísal takedown pri pletive. Malachovi vyšlo po minútu a pol pekné koleno na bradu Širokého. Široký otrasený padol na zem, avšak zostal stále pri vedomí a vedel pokračovať v súboji.

Attila Végh: „Určite zostanem pri organizácií OKTAGON MMA!“

Malach sa dostal do ground and pound, ale víťazstvo z toho nevydoloval. Práve naopak, dvadsať sekúnd sa vedel pretočiť a dostal Malacha pod seba a daroval mu zopár úderov. Zápas sa dostal do tretieho kola, kde opäť minútu a pol dokonca zobral Široký Malacah na zem a po miernej preťahovanej mu dokázal dať rear naked choke a dokázal zviťaziť. Mne osobne sa tento zápas veľmi páčil a taktiež sa mi veľmi zapáčil štýl boja Jána Širokého.

4. MICHAL KOTALÍK (4-3) vs. MATEUSZ PASIAK (0-0)

Veľmi očakávaný zápas, v ktorom sa predstavil kontroverzný zápasník z Oktagon výzvy 2, Michal Kotalík. Kontroverzný hlavne kvôli jeho neúspešnými robeniami požadovanej váhy na zápas. Proti nemu mal stal najprv Michal Teššík zo Slovenska, ktorý sa bohužiaľ zranil. Títo dvaja sa už stretli, bolo to na turnaji GCF 37, kde dokázal Teššík zvíťaziť v prvom kole technikou rear naked choke. Zápas Michala a Mateusza sa začal dosť z ostra, kde sa po pätnástich sekundách dostali do pästnej prestrelky pri pletive, kde si vymieňali úder za úderom. Mateusz však Michalovi daroval úder, ktorým mu dal knockdown. Michal sa však dokázal postaviť a chytiť svojho súpera okolo pásu a dať mu takedown, kde ho na zemi dokázal na ground and pound vyhrať. Pri víťaznom rozhovore po zápase s Ondrom Novotným sa vyjadril, že by nabudúce stal opäť rád proti Teššíkovi. Jeho náhle zranenie okomentoval tým, že mu utiekol. Osobne som bol prekvapený s Michala, ako sa povahovo zmenil. Som zvedavý či využije svoj potenciál.

OKTAGON 5 očami Pala Nerudu

5. DAVID KOZMA (18-10) vs. RAFAL LEWON (14-7)

Dávid Kozma je novým zápasníkom organizácie OKTAGON MMA. Prvý zápas v novej organizácií ho čakal kvalitný poľský zápasník, ktorý si pripísal až 10 výhier v prvom kole! Od tohto zápasu som nemal veľké očakávanie. Ale zostal som milo prekvapený. Už od začiatku bol Rafal viac než vyrovnaným súperom. Prvými údermi ukázal akú ma v nich silu. Päťdesiatdeväť sekúnd od začiatku kola poslal Rafal priamym úderom Dávida na zem. Boj pokračoval na zemi a Rafal stále hrozil svojimi tvrdými údermi. Obidvaja predviedli krásny zápas plný krásnych úderov. Nakoniec bol však úspešnejší Dávid, keď dokázal zvíťaziť ground and pound v prvom kole desať sekúnd do konca kola. Týmto zápasom predzápasy skončili a na rade boli zápasy z hlavnej karty.

6. ONDREJ RAŠKA (6-5) vs. MIROSLAV HLADKÝ (5-2)

Prvý zápas z hlavnej karty zaobstarali účastníci turnaja Oktagon 4 v Bratislave. Raška vyzeral o niečo ťažší ako Miro. Na Ondrejovi bolo taktiež vidieť, že si v tomto súboji viac verí a chce viac zvíťaziť. Prvé sekundy boli pomerne pokojné, až na jednu vzájomnú pästnú výmenu.

Rytmus: Neskutočne obdivujem Muhammada Aliho

Aktivitu preukazovali obidvaja, avšak Ondrejovi sa podarilo trafiť dobrú ľavačku a poslal Mira na zem. Miro sa odtiaľto už nedostal, po tom ako sa Ondrejovi podarilo chytiť dobre škrtenie a dokázal zvíťaziť na rear naked choke. Jeden z ďalších zápasov, kde mi boli obidvaja zápasníci extrémne sympatickí.

7. LUKÁŠ PAJTINA (3-2) vs. PAVEL SIMANDL (0-1)

K tomuto zápasu by som sa nerád vyjadroval. Rozhodca obral Lukáša o šancu na opasok v pyramíde do 77kg predčasným ukončením zápasu v druhom kole. Lukáš vyhrával jednoznačne na body, keď sa mu darilo Pavla držať na zemi pod kontrolou jeden a pol kola a dávať mu údery. Pre mňa Lukáš jasný víťaz, či už ako bojovník alebo ako človek!

8. MICHAL MARTÍNEK (5-0) vs. KRISTOF NATAŠKA (8-5)

Prvý zápas z pyramídy o opasok v ťažkej váhe. Kristof je legenda slovenského MMA, kde pri svojom veku nad štyridsať rokov dokáže stále aktívne zápasiť. Michal sa predstavil doteraz na každom turnaji OKTAGON MMA. Tento ich vzájomný zápas bol poznačený dvojitým zásahom nataškovho medzinožia od Martínka. Kristof ma osobne prekvapil tým, čo všetko dokázal zniesť. Zápas bol jeden z tých kľudnejších, kde sa nič výrazné nestalo. Zápas nakoniec dotiahol Martínek po troch kolách úspešne ku víťazstvu, kde mu víťazstvo prisúdili bodoví rozhodcovia. Dostáva sa teda do finále pyramídy v ťažkej váhe. Uvidíme kto mu bude konkurovať vo finále. Súper by mu mal vzísť z duelu Alexander Cverna vs. Jakub Dittrich.

9. MILOŠ PETRÁŠEK (9-3) vs. NIKITA BULIGA (3-1)

Miloš je ďalším novým členom organizácie OKTAGON MMA. Avšak tento zápas bol zápasom, ktorý opäť rozhodca nezvládol. Pokiaľ si tento zápas pustil divák, ktorý nikdy MMA nevidel, tak už ho asi ani neuvidí. Na konci druhého kola Miloš svojho súpera na zemi bil ako sa len dalo a rozhodca Václav Přibyl zápas nechával pokračovať. Koniec prišiel po tom, ako sa Nikita nevedel po tvrdých úderoch postaviť zo zeme. Zápas sám o sebe bol pomerne vyrovnaný. Nikita však vyhral svoj boj mimo klietky, kde sa mu podarilo vyhrať nad počasím, ktoré mu znemožňovalo sa dostať do Ostravy. Každopádne Miloš ukázal krásny výkon a som zvedavý na jeho ďalšie zápasy.

10. GÁBOR BORÁROŠ (13-4) vs. MARIUSZ RADZISZEWSKI (14-16-2)

Gábor sa vracia po prehre na Oktagon 3, kde zápas prehral po stopnutí rozhodcu, kvôli zraneniu nosa. Tentokrát proti nemu stál nepríjemný bojovník z Poľska. Mal som z tohto súpera zmiešané pocity, ale v zápase som ich zmenil. Presvedčil ma o tom, že je vážne kvalitný súper. Gábor ma ale prekvapil viac. Bolo vidieť, že mu tá posledná prehra pomohla a dokázal sa zlepšiť či už v súboji alebo v zmýšľaní počas zápasu. Opäť sa dokázal dostávať z pozícií, z ktorých by sa dokázalo dostať málo zápasníkov a tým pádom dokázal svoju fyzickú a mentálnu silu.

Ivan „Buki“ Buchinger: Takmer som zabil súpera

Mariusz hrozil hlavne pákou na členok, ktorú skúšal dvakrát. Prvé kolo bolo vyrovnané, neviem komu by som ho pripísal, ale Mariusz mi prišiel o niečo aktívnejší. Druhé kolo začal Gábor nepodareným kolenom, keď členkom zasiahol medzinožie súpera. Tento večer bol na tieto údery bohatý. Po tomto údere Gábor mieril svoje údery už iba do hlavy súpera. Mariusz Gábora nachvíľu ohrozil, keď ho dokázal otriasť údermi, ale viedlo to jedine k preneseniu súboja na zem. Po dostati súboja na zem dokázal pomocou ground and pound Gábor zvíťaziť. Veľa ľudí začalo toto rozhodnutie rozhodcu spochybňovať. Hlavne kvôli pochybnostiam o predčasnom ukončení. Ja osobne si myslím, že tentokrát rozhodca konal správne. Mariusz nemal aktívnu obranu a gáborovým úderom sa nijak nebránil.

11. ĽUDOVÍT KLEIN (10-2) vs. MATEJ KUZNIK (11-3)

Hlavný zápas večera mal všetko čo mal mať. Od nástupu bojovníkov po samí koniec zápasu, to malo atmosféru, ako majú mať hlavné zápasy večera. Obidvaja si od začiatku nič nedarovali. Matej vsadil na útoky na Lajoša a o jeho strh na zem. Avšak proti Lajošovi sa mu to nedarilo a Lajoš si držal kontrolu zápasu. Lajoš hrozil rychlými údermi a dobrou technikou.

Matejov štýl sa mi začal páčiť už na zápase na Oktagon 4, kde kontroloval svojho súpera na zemi a daroval mu údery na zemi. Silovo je veľmi dobre pripravený na každý zápas, sám Lajoš to priznal po víťaznom rozhovore, keď rozhodca zápas v štrvtom kole ukončil. Ukončil to hlavne kvôli zničenej tváre Mateja, kde mu krv z tváre priam striekala. Matej nezostal svojej povesti, vždy krvavého, nič dlžný. Po tomto zápase zakopali nepriateľskú sekeru a na sociálnej sietí zverejnili spoločnú fotku z After party.

Dúfam, že sa úroveň tejto organizácie začne zlepšovať, má na to potenciál! 

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

3 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať