OKTAGON 9 výsledky a môj pohľad

Dlho očakávaný MMA turnaj v bratislavskej aréne Ondreja Nepelu máme úspešne za sebou. Boli sme svedkami desiatich profesionálnych zápasov, z ktorých iba 3 skončili na rozhodnutí bodových rozhodcov.

Turnaj bol medzi mnohými fanúšikmi vnímaný ako vyvrcholenie úspešného Projekt-u X, kde sa proti sebe postavil Peter Benko a Laky Royal. Ja Vám prinášam môj pohľad na tento galavečer bojových umení.

OKTAGON 9 – PRELIMS

1. Samuel Daňko (1-0) vs. Marek Koželuh (0-3)

Otvárací zápas mali na starosti bojovníci vo váhe do 7O kg, Samuel Daňko a Marek Koželuh. Samuel vstupoval do svojho druhého profesionálneho zápasu, pričom jeho súper bol o niečo skúsenejší, keďže bol preňho tento duel už štvrtý medzi profesionálmi. V tomto peknom zápase jasne dominoval mladý slovenský bojovník reprezentujúci MMA TOP TEAM KOŠICE, Samuel Daňko, a tým pádom si po 3 kolách pripísal svoju druhú výhru medzi profesionálmi. Už 26.10. ho čaká ďalší zápas, a ja dúfam, že sa mu bude dariť a vyrastie nám na Slovensku ďalší kvalitný zápasník v ľahkej váhe.

2. Branislav Zuzák (1-0) vs. Dávid Hošek (1-0-1)

Pre mňa osobne veľmi ťažký súper pre mladého, stále len 2O ročného bojovníka z trnavského Spartakus Fight Gymu, Braňa Zuzáka. Dávid Hošek je bývalý majster Českej republiky v boxe a tým pádom mal veľmi kvalitne preveriť slovenského reprezentanta. V postoji celý zápas dominoval český bojovník, ale akonáhle sa boj presunul na zem, kontrolu jednoznačne prevzal Zuzák. Táto taktika mu vyšla a na svoje konto si po 3 kolách pripísal svoju druhú výhru v profesionálnom MMA. Braňo podal úctihodný výkon a určite bude patriť medzi hviezdy slovenského MMA, držím palce!

oktagon mma hala a výsledjy z eventu

3. Martin Buday (3-1) vs Lukasz Lysoniewski (1-4-1-1)

Zápas s rýchlym priebehom. Aj keď ma poľský bojovník prekvapil svojím odhodlaním, na reprezentanta trnavského Spartakus Fight Gym-u to nestačilo a zápas ukončil už v prvom kole na TKO a pripísal si už štvrtú profesionálnu výhru a je dosť možné, že sa môže stať vyzývateľom šampióna ťažkej váhy, Michala Martínka.

4. Milan Ďatelinka (4-4) vs Pavel Salčák (1-3)

Návrat účastníka Oktagon výzvy 1, Milana Ďatelinku, bol medzi divákmi očakávaný moment. Tento ,,comeback‘‘ mu chcel znepríjemniť účastník druhej série Oktagon výzva, Pavel Salčák. Milan sa však po desiatich mesiacoch vrátil lepšie pripravený, či už psychicky alebo fyzicky a svojho súpera porazil už v prvom kole na TKO. Ďatelinka sa premiérovo predstavil v novej váhe (84 kg) a plánuje v nej aj zostať. Český bojovník oznámil, že po tejto prehre svoju MMA kariéru pravdepodobne ukončí.

Oktagon 9 -  Veronika Rodová (2-1) vs Clara Ricignuolo (2-1)

5. Veronika Rodová (2-1) vs Clara Ricignuolo (2-1)

Jediný ženský duel na tomto turnaji priniesol pre divákov krásny výkon od obidvoch bojovníčok. Na Veronike bolo však vidieť, že na zápas prišla lepšie pripravená, a od druhého kola začala jednoznačne ovládať zápas a svojimi presnými údermi svoju súperku ničila. O víťazstve rozhodli bodoví rozhodcovia, ktorí výhru pripísali českej zápasníčke.

OKTAGON 9 – MAIN CARD

6. Radovan Úškrt (4-2) vs. Lukasz Bugara (8-7)

Tak isto ako Milan Ďatelinka sa vracia po 10 mesačnej pauze do zápasu Radovan Uškrt. Rado sa dával dokopy po zranení krku, ktoré ho vyradilo z OKTAGON 5. Rado po poslednej prehre vo finále Oktagon výzva 2 prestúpil o váhovú kategóriu nižšie, teda do 77 kg. V tomto zápase ho preveril skúsený poľský súper, ktorý vo svojich pätnástich profesionálnych MMA zápasov neprehral ani jeden na TKO/KO. Slovenský bojovník do zápasu nastúpil oddýchnutý, čo bolo na jeho výkone vidieť, keďže svojho súpera porazil už v prvom kole na TKO. Dúfam, že Rada zranenia budú obchádzať a bude podávať takéto výkony ďalej.

7. Peter Benko vs Laky Royal

Dlho očakávaný finálový zápas Projekt-u X. Peter Benko dokázal schudnúť za tento výnimočný projekt viac než 5O kg a tým pádom vyhral ešte pred týmto zápasom. Ako sám hovoril, zmenilo ho to k lepšiemu a je za to veľmi vďačný. Na opačnej strane stál český kaderník Laky Royal, ktorý si v detstve prešiel viacerými problémami, ale dokázal sa cez ne dostať a za pol ročné obdobie so sebou v príprave dokázal taktiež obdivuhodné výsledky. Zápas nevyzeral vôbec tak zle, ako si mnohí mysleli. Benko však ukázal veľmi dobrý prehľad na zemi, kde dokázal súpera aj poraziť. GRATULUJEM OBIDVOM a som zvedavý, či sa podarí zorganizovať odveta.

8. Dávid Kozma (22-10) vs Maté Kertész (5-0)

Prvý semifinálový duel pyramídy o šampióna OKTAGON MMA vo welterovej váhe. Na jednej strane stál český bojovník, ktorý v OKTAGON MMA v troch zápasoch ešte neokúsil prehru a všetky 3 zápasy vyhral už v prvom kole. Na druhej strane bol maďarský zápasník, ktorý svoj zápas na OKTAGON 6 vyhral v prvom kole na KO. Od tohto zápasu som očakával kvalitný výkon od obidvoch a moje prianie sa splnilo. Z tohto zápasu ma však najviac očarila obrana Matého proti takedownom. Duel skončil po 3 kolách na body, kde si výhru pripísal na svoje konto Kozma, a tým pádom postúpil do finále tejto pyramídy.

oktagon 9 vysledky boráros vyhra

9. Gábor Boráros (15-5-1) vs Jaroslav Poborský (26-45)

Druhý semifinálový zápas spomínanej pyramídy. Gáborov súper je považovaný za legendu českého MMA, reč je o Jaroslavovi Poborskom. Už pri nástupe bojovníkov bolo vidieť, koho diváci vnímajú ako favorita! Gábor nezostal svojej povesti rýchleho ukončovateľa nič dlžný, a tento zápas vyhral tak isto, ako jeho semifinálový duel v Oktagon výzva 1. V obidvoch prípadoch vyhral technikou guillotine choke a po zhruba 3O sekundách Jaroslav musel odklepať a tým pádom sa vzdať a prenechať finálovú miestenku reprezentantovi bratislavskej Octagon Fighting Academy.

10. Samuel Krištofič (10-1) vs Grzegorz Siwy (11-3)

Tento zápas mal ukázať, či sa Pirát od svojej prehry vo februári na turnaji Fight Nights Global 84 poučil z chýb a či to bude dokázať zúžitkovať. Hlavný zápas bol po dohode obidvoch zápasníkov  vypísaný na tri kola. Poliak splnil všetky očakávanie, keď do zápasu vletel agresívne a skúsene. Pirát však pred takmer 8000 divákmi nedokázal zápas vyhrať vo svoj prospech, a tým pádom si po verdikte bodových rozhodcoch pripísal svoju druhú prehru medzi profesionálmi.

Ďalší turnaj, OKTAGON 1O, nás čaká 17.11. v pražskej O2 aréne.

Moje hodnotenie: 9,5/10

Článok je pripravovaný v spolupráci s SLOVAK MMA.

Nenechaj si újsť náš nový športový katalóg plný skvelých produktov aj pre bojové športy.

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať