Olympijskí víťazi Škantárovci o tréningu a výžive, ale aj o svojich najväčších športových snoch

Tohtoročná sezóna, ktorej vrcholom boli septembrové majstrovstvá sveta vo francúzskom Pau je pomaly za nami. Prezraďte nám, ako vyzerá váš tréning počas, ale aj mimo súťažnej sezóny?

Peter: Počas sezóny máme väčšinou dva tréningy denne na vode a jednu doplnkovú fázu mimo vody.

Ladislav: Mimo sezóny sa zas snažíme do tréningového procesu okrem hlavných tréningov na vode zapojiť aj iné športy, ako je bežecké lyžovanie, florbal, ľadový hokej, beh na suchu alebo bicykel aby bol náš tréningový proces pestrý a aby nás to bavilo.

Ako na váš tréningový proces vplýva strava? Ako vyzerá bežný jedálniček olympijských víťazov?

Peter: Strava športovca má určite veľký vplyv na jeho výkonnosť, no ja som nikdy nemal pripravený jedálny lístok na mieru. Snažím sa hlavne jesť pestrú a vyváženú stravu.

Ladislav: Snažíme sa pred pretekmi nejesť hlavne mastné jedlá a mať v strave dostatok zeleniny a ovocia.

A čo pitný režim? Aké nápoje počas a po pretekoch obľubujete?

Peter: Môj obľúbený nápoj je čistá minerálna neperlivá voda Budiš.

Ladislav. Som na tom podobne ako Peter, ale mám rád aj sladenú minerálku.

Poďme sa ale ešte porozprávať vašich úspechoch, ale aj o budúcnosti. Ktorý váš doterajší športový úspech považujete za najväčší?

Peter: Za svoj najväčší športový úspech považujeme to, že z malého mestečka, ako je Spišská Stará Ves, sme sa vlastnou usilovnosťou dokázali prepracovať až na vrchol olympijských hier.

Ladislav: Najväčší úspech je jednoznačne zlato na Olympijských hrách v Riu.

A čo plány do budúcna? Aké úspechy by ste ešte radi dosiahli?

Peter: Keďže nám v našej zbierke chýba individuálne zlato z Majstrovstiev sveta, toto je našim cieľom na najbližšie roky.

Ladislav: Súhlasím.

Veríme, že Škantárovcom ich lov na zlato čoskoro vyjde a že im na ich vlne úspechov pomôže aj minerálna voda Budiš, ktorá im podľa vlastných slov po náročných pretekoch, či tréningu pomáha zahasiť smäd, ale aj doplniť dôležité minerály. Jej pitie počas a po fyzickej aktivite totiž prispieva k detoxikácii organizmu. Dopĺňa telu minerály a tým posilňuje imunitný systém, napomáha regenerácii a redukuje bolesť svalov. Budiš napráva nedostatok niektorých mikronutrientov v tele a vhodne napĺňa ich dennú potrebu.

Minerálna voda Budiš zároveň zásobuje organizmus dostatkom sodíka, ktorý je po fyzickej námahe mimoriadne dôležitý. Ľudský organizmus ho potrebuje najmä na reguláciu objemu telesných tekutín a prenos nervových vzruchov. Tak ako iné minerály, ani sodík si telo nedokáže vyrobiť samo a preto je minerálna voda jeho ideálnym zdrojom.

Doprajte si preto minerálnu vodu Budiš, ktorá nielen božsky chutí, ale je i mimoriadne vhodná najmä po športovom výkone.

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať